• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
asenlynch написа:
По принцип не харесвам такива различни нива, но добре сте го направили.И фугата и с този лентов сифон... :)
Идеята е че там после се поставя параван за душкабина, и няма различни нива :wink: :roll:
$64EN - специалист
Въй Алах, ма то било мноо убаво уааа :roll:
chapara - майстор
Още едно понижено ниво. Оформя се душпространство в дъното на банята, като ще се сложи параван и той ще стъпи на високата част.Хидроизолация е правена само в поддушовото пространстви и прилежащите му стени е така за цвят.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте,
заплюл съм си изпълнението с пониженото ниво на душ кабината. Мислех си как може да се направи.
Вариант 1:
Заграждане на душкабинката с летвички с дебелина=дебелината на понижаването и послеизравнбителна замазка от летвичките по посока на втория сифон в банята.
това, което не ми е ясно как да се изпълни толкова тънка замазка (2 см) върху вече съществуваща?

вариант 2:
Режа с флекс замазката по контурите на душ кабината и после издълбавам 2 см коритото на душ кабината. Проблема в този случай е, че трябва да имаш достатъчно дебела замазка, за да може после да вместиш сифона. И ако не може да се вмести-решение ли е с къртач да се нарежат канали (с дебелина 2 см) до мръсния канал. При мене той е на 1 м разстояние.

И така-посъветвайте ме кой път да хвана?

Chapara, ти като човек, който е правил няколко такива бани-как постигна вдълбаването на душ-кабината.
Какво ти е мнението за вариант 1 и 2?
chapara - майстор
ivanvasilev1970 написа:
Здравейте,
заплюл съм си изпълнението с пониженото ниво на душ кабината. Мислех си как може да се направи.
Вариант 1:
Заграждане на душкабинката с летвички с дебелина=дебелината на понижаването и послеизравнбителна замазка от летвичките по посока на втория сифон в банята.
това, което не ми е ясно как да се изпълни толкова тънка замазка (2 см) върху вече съществуваща?

вариант 2:
Режа с флекс замазката по контурите на душ кабината и после издълбавам 2 см коритото на душ кабината. Проблема в този случай е, че трябва да имаш достатъчно дебела замазка, за да може после да вместиш сифона. И ако не може да се вмести-решение ли е с къртач да се нарежат канали (с дебелина 2 см) до мръсния канал. При мене той е на 1 м разстояние.



И така-посъветвайте ме кой път да хвана?

Chapara, ти като човек, който е правил няколко такива бани-как постигна вдълбаването на душ-кабината.
Какво ти е мнението за вариант 1 и 2?
По важно е дали имаш височина на щтранга за да има наклон мръсната тръба на ниския сифон.. Вариант 1 ми се струва по-удобен за ненапреднали :wink:
ivanvasilev1970 - специалист
chapara написа:
ivanvasilev1970 написа:
Здравейте,
заплюл съм си изпълнението с пониженото ниво на душ кабината. Мислех си как може да се направи.
Вариант 1:
Заграждане на душкабинката с летвички с дебелина=дебелината на понижаването и послеизравнбителна замазка от летвичките по посока на втория сифон в банята.
това, което не ми е ясно как да се изпълни толкова тънка замазка (2 см) върху вече съществуваща?

вариант 2:
Режа с флекс замазката по контурите на душ кабината и после издълбавам 2 см коритото на душ кабината. Проблема в този случай е, че трябва да имаш достатъчно дебела замазка, за да може после да вместиш сифона. И ако не може да се вмести-решение ли е с къртач да се нарежат канали (с дебелина 2 см) до мръсния канал. При мене той е на 1 м разстояние.



И така-посъветвайте ме кой път да хвана?

Chapara, ти като човек, който е правил няколко такива бани-как постигна вдълбаването на душ-кабината.
Какво ти е мнението за вариант 1 и 2?
По важно е дали имаш височина на щтранга за да има наклон мръсната тръба на ниския сифон.. Вариант 1 ми се струва по-удобен за ненапреднали :wink:
Височина на щранга има. Аз лекичко бях в полза на вариант 1.-Можеш ли да ми кажеш как да изпъня замазката така, че да стане здрава? Всек пак говорим за дебелина от 0-2 см?
Грунд Бетонконтакт? Пластмасова мрежа?
jekasus - майстор
Спокойно можеш да го направиш с лепило, но с СМ16 ще излезе скъпо :-D
Сега някой да не каже, че е лепил само на гребен.
И още от Бг-технологии - гребен с лепило, после тънка замазка. Тази спойка не се компрометира.
И за мезе - Свърхтехнологичен мастар-гребен :lol: http://www.youtube.com/watch?v=hJbalxE6 ... re=related
ivanvasilev1970 - специалист
jekasus написа:
Спокойно можеш да го направиш с лепило, но с СМ16 ще излезе скъпо :-D
Сега някой да не каже, че е лепил само на гребен.
И още от Бг-технологии - гребен с лепило, после тънка замазка. Тази спойка не се компрометира.
Jekasus,
Дали правилно съм те разбрал:
Приготвям CM16 и минавам пода с гребен 8 мм. Оставям да втвърди. (предполагам-тук идеята е да се получи набраздена повърхност)
След като втвърди-приготвям замазката (2 части пясък-1 част цимент (2:1 за да стане по здрава)) и после нанасям.
Такива ли са стъпките?
Знам за негативното ти отношение към бетон контакта-но все пак ще се престраша да попитам-слага ли се - ако "да" -кога? преди CM16 или след? Или -и преди и след?
Spokoiniq - майстор
jekasus написа:
И за мезе - Свърхтехнологичен мастар-гребен :lol: http://www.youtube.com/watch?v=hJbalxE6 ... re=related
Toва има смисъл при неравна основа за трупане на материал, хитро на вид, но безсмислено :cool:
VLADO66 - майстор
Грундовете за под се прилагат при тънкослойните(саморазливни) замазки с цел обезпрашаване и стандартизиране на поглъщателната способноста на основата за избягване на напукването. При теб е достатъчно да измиеш пода непосредствено преди екшъна.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: