• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Smarin - специалист
Аз 2 седмици обикалях да си избера подходящи мдф первази за ламината , че PVC не мога да гледам , а ти на тавана ще слагаш . Колко евтино излиза с таз ламперия не знам , но 3 квадрата картон (и съпътстващите го грунд и мазилка) са смешни пари , ако ще си го правиш сам де :)
бейджан - напреднал
Незнам може и с картон да се прави ще видим.А като се сложи влагоустойчивия гипскартон и след това се грундира накрая има ли значение ква е мазилката или трябва и тя да е такава специялна да не хваща мухъл?
jekasus - майстор
Няма влага дълго време, няма мухъл(вентилация). Всичко друго е реклама и Саво срещу мухъл
Тани - модератор
Разбира се че е важно да му хареса ! Лично на мен точно за баня и тоалетна ми харесва PVC ламперията повече от таван боядисан с латекс (мухъл) Както знаем конденза на водните пари е екзотермичен процес , т.е. отделя се топлина , която загрява пластмасата на ламперията , защото е с много малка маса и предотвратява по-нататъчното и "изпотяване" А както знаем няма влага - няма и мухъл. Също така ламперията е и паропреграда. Така че единствения евентуален недостатък е ако на някой не му харесва визуално.Но пък има достатъчно цветове за всякакви вкусове. Със сигурност излиза по- скъпо от гипскартона , но не изисква почти никаква грижа след поставянето.
Panzer - специалист
jekasus написа:
Panzer написа:
Този таван го направих от ПВЦ ламперия за около 3 часа, заедно с луничките. Цената му е около 10 лв на квадратен метър.
Извинявай колега , но кажи всичкото , което е вложено в този таван.
Изображение- само това е около 20-25 лева за този таван, дето си постнал.Този таван 100 лева най малко излиза без труд.
точно 40 лв платих за 8 пар4ета по 2 метра заедно с крайните лайсни....По принцип в магазините са по 2,60 м и в пакет по 10бр , но аз си ги поръчах през една фирма за пвц дограма .
pavkatay - майстор
Ето като изпълнение нещо,което завърших вчера. По темата е ПВЦ тавана.
Иначе банята е съвместно изпълнение с една бригада строители -от мен е плъзгането , от тях другите неща :) .
По този начин сме правили няколко бани и става много добре.

Прикачен файл

P1010010.jpg
P1010010.jpg (45.9 KиБ) Видяна 21653 пъти

Прикачен файл

P1010009.jpg
P1010009.jpg (36.62 KиБ) Видяна 21653 пъти
бейджан - напреднал
Хубаво е колко струва квадрата на този бял ПВЦ таван?
jekasus - майстор
Не знам колко ти е баня(м2) , но ако е близо 4м2, ще ти трябват 8 бройки ламперия(25 см широки) около 40 лв пакет от 4 бройки, 4 броя окрайчващи лайсни- те са около 6-7 лв. 1-2 броя CD профил , 2-4 директни окачвачи. Един силикон , с него лепя лайсни върху плочките и ги закрепвам с дюбели. Цялата работа отива на 30 лв на м2.
За цени не съм сигурен на 100 %, възможно колегите монтират този тип тавани по друг начин,няма да споря.
pavkatay - майстор
бейджан написа:
Хубаво е колко струва квадрата на този бял ПВЦ таван?
Честно казано не съм се интерсувал от цената на тавана,но материалите са тези,които изброи колегата горе.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Какъв таван за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: