• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
boreto1 - специалист
Испитана работа -картон с минерална мазилка си е най-добре според мойте наблюдения (изключвам опънатият таван )
sonofsyn - специалист
мисля че тук е мястото да питам,
имам баня в къща, на втория етаж отгоре е плочата на тавана, над плочата ще има изолация.
мисля за 2 вариянта
1- под плочата, мин. вата, окачен таван с ГК, и минерална мазилка, ще има вентилация
2- под плочата, мин вата, окачен таван с влагоустойчиви пити
и при двата вариянта се притеснявам от овлажняване на мин.вата, някакви съвети.
chapara - майстор
sonofsyn написа:
мисля че тук е мястото да питам,
имам баня в къща, на втория етаж отгоре е плочата на тавана, над плочата ще има изолация.
мисля за 2 вариянта
1- под плочата, мин. вата, окачен таван с ГК, и минерална мазилка, ще има вентилация
2- под плочата, мин вата, окачен таван с влагоустойчиви пити
и при двата вариянта се притеснявам от овлажняване на мин.вата, някакви съвети.
Пароизолация :roll:
redlabel - помощник
Здравейте! Тези дни и аз започвам ремонт на баня, която е 4 м², в панелно жилище отляво и отдясно на банята има прилежащи спални. Панелът, от страна на едната спалня е с дебелина 6 см.
Поради липса на финанси, аз ще я правя с ПВЦ ламперия на стените. Купих въпросната ламперия, VOX, ще я слагам по стените с окачена конструкция (като за ГК), понеже ПДЦ тръбите са подменени от предните собственици и са "пуснати" плътно по спените , не са сдълбани в тях. Конструкцията ще е възможно с най-минимално стеснение (колкото да скрие тръбите). Преди монтажа на ламперията ще мина с две ръце течна гума (за хидроизолация) стените, пода и тавана. Някакви съвети, препоръки за материали? Да слагам ли фибран или вата между ламперията и стените?

Таванът не е решено какъв ще бъде.. Колебая се м/у ГК и ПВЦ ламперия. Но ще е на окачена конструкция, понеже панелът е кръв и искам да го изправя.. Имам притеснения относно влага и мухъл :x ..ще има вентилатор (отново съвети какво да имам предвид, при покупката). Да слагам ли изолиращ материал на тавана (вата, фибран) ? Осветлението ще е с лунички.
Написах предисторията понеже изчетох всички коментари и са 50/50 ГК срещу ПВЦ л-я ..и да имате предвид какви ще са стените, все пак да има издържан естетически вид.
Последователността... под -> таван -> стени ли е ?
Благодаря за отделеното време!
jekasus - майстор
Като правиш ПВЦ-стени, за какво ти е ГК-таван?
redlabel написа:
Поради липса на финанси
redlabel написа:
Преди монтажа на ламперията ще мина с две ръце течна гума (за хидроизолация) стените, пода и тавана.
Малко не пасва :-D
redlabel - помощник
Кое? Дайте по-конкретен съвет. За пръв път ще правя подобно нещо, за това й пиша..
muhala - майстор
Картон - зелен на тавана, шпакловка и антибактериален бял латекс за мокри помещения.
Всичко останало са селски изпълняния и мутренски барок - лично мнение.

ЕДИТ: И разбира се парата в банята трябва да се евакуира дори по време на къпане. Сложи един силен вентилатор и няма да имаш проблеми.
redlabel - помощник
Ясно.
Между картона и тавана да слагам ли нещо (фибран, вата .. ) ?
И на стените- между ПВЦ ламперията и стените ??
ivo_steel - специалист
redlabel написа:
Ясно.
Между картона и тавана да слагам ли нещо (фибран, вата .. ) ?
И на стените- между ПВЦ ламперията и стените ??
Можеш да сложиш вата,но задължително пароизолация !
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Какъв таван за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: