• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Ако няма допир между плочките(демек фугата)спокойно си я сваляш проблемната плочка. Зачистваш фугата напълно покрай плочката и почваш със секача и чука от средата , правиш една дупка и продължаваш към краища внимателно.
Често го правя това , така че съвета е професионален, а не -" аз свалих две плочки по този -онзи начин" .
boreto1 - специалист
Прав е колегата бой по средата с чука после внимателно от средата към края сваляш счупените парчета ,фугата не пипаш до като не отстраниш счупените парчета плочки използват се всякъкви методи за сваляне зависи от основата ,вместо секач препоръчвам стоманена шпакла от нераждавеика върши идеална работа от опит ,дано да съм помогнал
Благодаря на всички за препоръките!
Определено това е начина да се постигне нещо с по-добър краен резултат - споделения опит!
sek.1 - специалист
Ако плочките са залепени плътно отдолу без да прорежеш с флекс по фугата със сигурност чупиш и съседните . Аз стигнах до тоя извод по трудния начин добре че имах повече резервни .
iva6ki - специалист
Има едни стари стоманени триони(тънки) от тях стават чудесни секачи
първо се очертава по фугата със скача, после един два силни удара
по средата на плочката колкото да сцепи глазурата (като пазиш очите
летят много малки и гадни парченца) и почваш със секача по сцепената глазура никога
по фугата понеже винаги има възможност по невнимание да отплесне секача в здравите плочки :cool:
little_hooligan - специалист
пет фев 11, 2011 8:50 pmjekasus написа:
Ако няма допир между плочките(демек фугата)спокойно си я сваляш проблемната плочка. Зачистваш фугата напълно покрай плочката и почваш със секача и чука от средата , правиш една дупка и продължаваш към краища внимателно.
Често го правя това , така че съвета е професионален, а не -" аз свалих две плочки по този -онзи начин" .
По същият начин вчера свалих една плочка в банята, която беше изгърбена и ме ядосваше. :mrgreen:
yordanpopov - напреднал
Най-лесният вариант за мен е следният:

1. Взимаш така нареченият "мултифункционален инструмент" https://maistorplus.com/blog/rabotilnit ... ya-maystor
2. Срязваш фугите около плочката, която искаш да махнеш. Колкото по-дълбоко правиш сряза, толкова повече няма да се предават вибрациите от последващото чукане по плочката. Постарай се сряза да го правиш максимално близо до плочката,която ще махаш, за да избегнеш да нараниш плочката,която искаш да не бараш.
3. Чупиш плочката , както прецениш. С чук,тесла,щанга и т.н. каквото имаш под ръка, като я удряш в средата. Същественото в случая е при удара да не се предава вибрацията на съседните плочки. Именно затова се прерязва добре фугата. Като махнеш едно парче/парченце от плочката,действаш с уреда под останалите парчета.
4. С "мултифункционалното" уредче зачистваш под плочката останалото лепило.
5. Готов си :partyman: ама почти.
Послед трябва да си залепиш новата и да фугираш.

Става бързо, лесно и без много,много прахоляк.
chapara - майстор
Максимално дълбок срез казваш :? А като даваш съвет и някой си резне водопровода :lol: :-D :-D
kozl - майстор
вт май 25, 2021 10:41 pmchapara написа:
Максимално дълбок срез казваш :? А като даваш съвет и някой си резне водопровода :lol: :-D :-D
:? Мисла, че ще се увеличат плочките за подмяна :?
  • 1
  • 2

Тема "подмяна на счупени/напукани плочки в готова баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: