• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте! Незнам дали вече има такава тема , но все
пак бих искал да попитам. Правиха ми ремонт на банята през
лятото на 2007 г. , но към момента имам счупена фаянсова плочка на една
от стените . Въпросът ми е , има ли някаква техника , с която да успея да отстраня
тази плочка , като разбира се не- без да повреждам останалите. Плочката е на ъгъл , по-средата
на стената .
Предварително благодаря за мненията Ви!
torbalan - Дървен философ
изрязваш внимателно по контура на плочката с ъглошлайф
и след това я къртиш
може да я нарежеш на квадратчета, като за морски шах ако е голяма...

внимавай да не засегнеш съседните...

че аз по тая схема смених 4 вместо една :)
Йорданов2 - специалист
torbalan написа:
изрязваш внимателно по контура на плочката с ъглошлайф
и след това я къртиш
може да я нарежеш на квадратчета, като за морски шах ако е голяма...

внимавай да не засегнеш съседните...

че аз по тая схема смених 4 вместо една :)
Значи схемата ти не е правилната. Препратката на диволт също води до смяна на повече плочки - конкретно първата снимка на велси със секач по ръба - сигурно чупене на съседната плочка.
Преди да си направил цялата плочка на трохи с чука не пипай никакъв секач. Бий в средата. А флекс в тази игра въобще няма.
Dewalt - специалист
Йорданов2 написа:
torbalan написа:
Бий в средата. А флекс в тази игра въобще няма.
Това като че ли не е много правилно.
Ако случаино отдолу има замазка която е отлепила,но за сметка на това 2 или 3 плочки са хванали здраво за нея - какво става - смяна и на останалите.
Щом не става лесно почвай така тогава - дупчиш 7-8 дупки в плочката за смяна,не започвай от краищата,а в средата.Докато дупчиш плочката машината да е без удар.Преди това се постарай да истържеш фугата колкото можеш повече.Стараи се обаче когато я стържеш да не засягаш съседни плочки по краищата.Самото упражнение изпълняваи с предпазни очила или не гледаи в фугата - има вероятност после да ходиш да ти вадят гланц от очите.
След самото разпробиване може дазапочнеш леко да чукаш с остър секач/шило/ в отворите които си направил.
И линка го дадох за да погледне колегата че има подобни теми и разисквания
mirk - майстор
С флек повече никога не влизам в баня :x всичко става на ЛЕШ.
EDI - майстор
Аз веднъж влязох.На един приятел в готова баня, в пространството на душ кабината му слагах вентилатор Ф150 на стената.Първо с флекса изрязах отвора в плочките, после с къртача пробих стената.Това горе-долу за 45 минути - час отиде за къртенето и още толкова за монтажа.После той един ден ми банята с маркуча и два дена му влизаше прах в зъбите.Добре ,че жена му я нямаше тогава, че не знам какво щеше да ни направи.
ozimen - специалист
Не се ли изреже с флекс близо до фугата на около 1 сант винаги има опасност от окършване на съседната.Първо се изчегърква фугата. :)
Благодаря за препоръките. Истината е ,че преди около година , се наложи
да подменя няколко плочки на стената , в съседство от тази с напуканата плочка.( некачествено лепене на т.н. майстори)
Не съм убеден , че тази плочка е лепена по този местод - намазване на лепилото само в средата на плочката.
Мислих си да действам с чука и длетото ( имам съмнения обаче за последствията) , но реших да пусна тази тема.
Смятам да изтържа фугите покрая и да пробия отвори в средата на плочката.
mirk - майстор
Преди време си бях взел един нож за чистене на фуги с карбидна посипка на острието. Фугите ги яде за нула време, даже и плочка може да прореже. Очистват се фугите в цялата им дълбочина и после махането на плочката е по безопасно.

Тука има снимка на ножа viewtopic.php?t=16190
Моя е няква китайска марка TROY за 5лв от кварталната железария.
  • 1
  • 2

Тема "подмяна на счупени/напукани плочки в готова баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: