Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
daley - специалист
MUTLEK, от снимката не се разбира нищо - прекалено е малка. Ако имаш възможност, снимай цялата тръбна система от водомера до бойлера. Но снимките да са хубави и големи за да може да се види как е изградена. Тръбата за топлата вода е набита в посока от вън на вътре. За да се избие трябва да се действа в обратна посока - от вътре на вън.
lov - майстор
MUTLEK написа:
Дали проблема не е в оградената част????
Оградената част е филтър на цялото ти захранване с вода. И ако има нещо проблемно там ще ти се отразява както на топлата така и на студената вода. Но за сега от проблема със сигурност не е от там.
А на снимката имаш от зад едно такова кранче да бе би на входа да имаш подобно и то да е обърнато. На самото кранче има и стрелка на къде е посоката на водата. Ако имаш такова залагам че проблема ти идва от него. И щом можеш да снимаш направи някое кадро на арматурата че така ставаме на врачки. Аз те питам за едно не отговаряш имаш или нямаш. Почваш да търсиш причината там къде не мой да бъде и става като развален телефон.
MUTLEK - напреднал
lov написа:
MUTLEK написа:
Дали проблема не е в оградената част????
Оградената част е филтър на цялото ти захранване с вода. И ако има нещо проблемно там ще ти се отразява както на топлата така и на студената вода. Но за сега от проблема със сигурност не е от там.
А на снимката имаш от зад едно такова кранче да бе би на входа да имаш подобно и то да е обърнато. На самото кранче има и стрелка на къде е посоката на водата. Ако имаш такова залагам че проблема ти идва от него. И щом можеш да снимаш направи някое кадро на арматурата че така ставаме на врачки. Аз те питам за едно не отговаряш имаш или нямаш. Почваш да търсиш причината там къде не мой да бъде и става като развален телефон.
Преди и след водомера има спирателни кранове (на снимката се вижда единия) от един и същ тип са и двата.Погледнах ги,и на двата крана стрелките показват правилната посока на водата.Кран с кекла незнам какво е,доста съм бос по отношение на ВиК.Сега започвам да разглобявам отново бойлера и като сваля фланеца ще се опитам да сменя тръбата за изхода на топлата вода,че май само това не съм сменил.
lov - майстор
То че преди и след водомера имаш кранове е ясно. Преди самия бойлер също трябва да имаш кран или инсталацията ти е правена от пишман майстор. А кран с кекла е точно същият като модел дето се вижда на снимката с водомера. Ама както ти писах преди там за сега няма причина да търсиш вина щото иначе и студената вода също няма да тече както трябва. Снимай това което имаш преди самия бойлер.
STO-YAN - специалист
STO-YAN написа:
.... Важно правило в хидравликата е: има дупка-тече, няма дупка-не тече,
...
Здравейте.
Цялата водопроводна инсталация-водомер, кран, тръба, възвратен клапан, мека връзка/това е на студената/ вход за бойлера
за студена вода;
-изход от бойлера на топла вода, мека връзка, тръби и т.н....
Предлагам да разкачиш от бойлера двете меки връзки/на топлата и на студената вода/ и да ги свържеш една към друга.
Ще се получи затворен контур, но само от студена вода, просто ще елиминираш бойлера. Отвори, един след друг крана за
топла вода на мивката и на душа. Ако водната струя, дебита на водата е нормален значи, че проблема е в бойлера. Ако има
намален дебит, необходимо е водопроводната инсталация за топла вода да се огледа внимателно. Това е при положение, че
при разкачени меки връзки, студената вода има добър дебит. Успех.
MUTLEK - напреднал
БЛАГОДАРЯ на всички,че бяхте толкова отзивчиви.Проблема се оказа както ми писа STO-YAN в тръбата на топлата вода която се намира в казана.Още веднъж много благодаря на всички за съветите които ми дадохте.
Всичко добро ви желая!!!!!!!!!!
valpen - напреднал
MUTLEK написа:
БЛАГОДАРЯ на всички,че бяхте толкова отзивчиви.Проблема се оказа както ми писа STO-YAN в тръбата на топлата вода която се намира в казана.Още веднъж много благодаря на всички за съветите които ми дадохте.
Всичко добро ви желая!!!!!!!!!!
И аз съм от групата на страдащите от подобен симптом на болйлери "Дипломат". Явно е конструктивна грешка, която рано или късно "цъфва". :oops:
MUTLEK - напреднал
STO-YAN написа:
daley написа:
Според мен проблема ти е в тръбичката на топлата вода.... Според мен лично проблема ти е в пвц тръбата която е набита в металната тръба за топлата вода...
Здравейте на всички.
Според мен бойлера е прегряван, а най-топлата вода е в горния край на бойлера. Високата температура на водата е размекнала
пластмасовата тръба, по която в случая се подава топлата вода, отгоре-надолу. Светлия отвор на тръбата е малък/прекършила се е тръбата/. При това положение в нормален режим, пречупената тръба е като бленда, а когато размени меките връзки и
подаде в обратна посока студената вода, остава с впечатъление, че е нормално. Трябва да се демонтира пластмасовата тръба
за топлата вода и евентуално да се подмени с нова. Важно правило в хидравликата е: има дупка-тече, няма дупка-не тече,
малка дупка-слабо тече,... Желая добри резултати.
Тази тръба няма подмяна.Проблема го разреших като набих навътре едо парче здрава тел,около 140см. и всичко сега си е нормално.
LazarGanev - "Велик майстор"
Какво значи
Тази тръба няма подмяна
? Ако не се лъжа даже тръбата се подменя без да се вади фланеца - като развиеш меката връзка се вижда пластмасовата тръбичка вкарана в металния извод за гореща вода.
UNIOR - модератор
И баххх мамамууу и аз от известно време забелязах че налягането на топлата вода спадна, не е чувствително но има разлика , деба и пластмасовата тръба, кво значи че съм я прегрял.
Тея идиоти ква пластмаса са сложили, деба и инжинерите май квато е имало басииии :x :x толкова ли не са могли да я преоразмерят след като знаят максималната температура на водата която може да се постигне с бойлера :x :x :x
Че на всико отгоре е в гаранция още , сега ако ги викна ще кажат че аз съм виновен щото съм прегрял водата :x :x :x

Тема "Сериозен проблем с налягането на топлата вода-бойлер Диплмат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: