Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
MUTLEK - напреднал
По-дългата тръба в бойлера,по която излиза топлата вода в горният си край как е,в смисъл дали е запечатена,а отстрани по тръбата да са направени отвори,изцяло ли е отворена отгоре или е само стеснена в горният си край?
Питам защото се притеснявам като блъскам вътре с дебела тел да не направя някоя поразия.
daley - специалист
Според мен трябва да си има централен отвор. Трябва да може да смуче директно вода. Ако има с какво направи снимка за да се види как е направена. Според мен има разширение на тръбата само в долния край, а нагоре не е променяна.
MUTLEK - напреднал
Останаха 3 неща които не съм пробвал,а това с още по-дебела тел да прекарам тръбата за топла вода,да разменя(за проба) меките връзки на топла и студена вода,и третото последно е да махна фланеца отново и да подам студена вода на входа и изхода,като през отвора на фланеца наблюдавам как соят нещата с дебита.
БЛАГОДАРЯ на всички дали ми съвети.След последните проби пак ще пиша за да ви съобща резултатите.
MUTLEK - напреднал
Току що отвъртях меката връзка на топлата вода и още веднъж я прекарах с дебела тел,за информация влиза на около 1,20м. , след това отвих и меката връзка на студената вода.Меката връзка на студената вода я вързах на мястото на топлата,а мястото на студената го оставих отворено и пуснах централно водата да се пълни бойлера.От входа на студената вода потече силна и плътна струя без да изхвърли някакви боклуци.След тази проба навързах всичко както си му е реда,напълних отново бойлера,отвих крана на топлата вода и потече отново тъка,слаба струя.Вече незнам да има нещо което да несъм пробвал.Почвам да си мисля да не би да трябва да се проверява нещо по токаджииските работи?
jekasus - майстор
Пробва ли без клапан?
MUTLEK - напреднал
Чувал съм,че водата като се загрее от повишеното налягане в боилера зависело и налягането на водата ,та това ме навежда на мисълта проблема да не би да е в разните там терморегулатори,датчици,термо защити и т.н. от които и хал хабер си нямам и ако се наложи трябва да викам майстор.
MUTLEK - напреднал
jekasus написа:
Пробва ли без клапан?
да
bisplus - специалист
Пробва ли да размениш меките връзки да не е запушена самата връзка? В по големите магазини има бойлери с напречен разрез...мажеш да отидеш да огледаш как стоят нещата с тръбата за топлата вода.
jekasus - майстор
Откачи меката връзка на топлата вода от стената и ако тръгне добра струя, значи проблема не е в бойлера( токаджийски чаркове нямат отношение към налягането). А и доста смесители имат вътрешни цедки.
STO-YAN - специалист
daley написа:
Според мен проблема ти е в тръбичката на топлата вода.... Според мен лично проблема ти е в пвц тръбата която е набита в металната тръба за топлата вода...
Здравейте на всички.
Според мен бойлера е прегряван, а най-топлата вода е в горния край на бойлера. Високата температура на водата е размекнала
пластмасовата тръба, по която в случая се подава топлата вода, отгоре-надолу. Светлия отвор на тръбата е малък/прекършила се е тръбата/. При това положение в нормален режим, пречупената тръба е като бленда, а когато размени меките връзки и
подаде в обратна посока студената вода, остава с впечатъление, че е нормално. Трябва да се демонтира пластмасовата тръба
за топлата вода и евентуално да се подмени с нова. Важно правило в хидравликата е: има дупка-тече, няма дупка-не тече,
малка дупка-слабо тече,... Желая добри резултати.

Тема "Сериозен проблем с налягането на топлата вода-бойлер Диплмат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: