Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ама как си я прегрял - нали си има автоматика и защити? Щом като техния термостат позволява такава температура, значи няма прегряване
UNIOR - модератор
И аз си задавам същите въпроси :?
MUTLEK - напреднал
viewtopic.php?f=22&t=31519
Ето още един потърпевш със същия проблем!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MUTLEK - напреднал
Явно на този модел това им е слабото място.Но не мога да си обясня що за малоумие е да се сложи пластмасова тръба в казанчето за изход на врялата вода.То бива икономии ама това на нищо не прилича.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е малоумие - нарочно е избрана пластмаса, за да не се запушва от котлен камък. А и водата не трябва да е вряла :) . Друг е въпроса, че не не избран точния вид пластмаса. Ама грешки вв производството прави дори и Тойота :-D
peter_m - специалист
Ами да бяха сложили тръба от нераждавейка ...

Моя дипломат е монтиран, но още не е ползван тъй като не е завършено жилището. Нераждавейка на около 2 години. Мога ли да разбера някак (без да го отварям) дали и мен ме чака този проблем. Проблема след време ли се проявява или не.
MUTLEK - напреднал
peter_m написа:
Ами да бяха сложили тръба от нераждавейка ...

Моя дипломат е монтиран, но още не е ползван тъй като не е завършено жилището. Нераждавейка на около 2 години. Мога ли да разбера някак (без да го отварям) дали и мен ме чака този проблем. Проблема след време ли се проявява или не.
След време......след време....!!!!!!!!!
eng_angelov - помощник
Да сте живи и здрави всичките, спасихте ми почивката. Тъкмо си се наслаждавах на отпуската си, на вилата ми в еленския балкан, когато бойлера се прецака по същия начин. Никога нямаше да се сетя за пластмасовата тръба. Разбира се, в Елена по магазините не са и чували за такава тръба. За щастие намерих в един магазин (само в един), медна тръба 15х1 и току що се окъпах! :supz:
Вчера забелязах, че температурата на водата е 90 градуса, а по принцип не надвишава 75. Като един виден специалист по терморегулатори (щото ги произвеждаме), веднага ми стана ясно - ще се сменя незабавно! Смених го и започнаха проблеми с дебита. Като пусна малко повече от средата, сякаш затваря клапан. Смених възвратния клапан, същата работа. Започнах да боксувам в какви ли не експерименти... накрая установих, че проблема е в самия бойлер и аз нямам никаква идея какъв е. да е благословен този, който измисли Интернет! :prayer: :prayer: :prayer:
Здравейте, да ви попитам откъде се купуват въпросните тръбички? Имам същия проблем навярно...и ще се пробвам.Никога преди не съм разглабял бойлер. 🙂 :roll:
Andri01 - майстор
"Разглабяш" бойлера и търсиш подобна. На първо място в магазините за резервни части,после из аптеките и хлебарниците. Никой не може да ти каже със сигурност каква точно е тръбичката ти на твоя.

Тема "Сериозен проблем с налягането на топлата вода-бойлер Диплмат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: