Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sirko - специалист
Имах почти същия проблем, яко налягане на студената а топлата почти хич я няма. Ввързах топла и студена на "късо" т.е. шунтирах бойлера и пак същото, оказа се при мен един стар месингов възвратен клапан като тетка но с тапа, този урод го слагаха навремето ако спре водата да не се изпразни бойлера тъй като старите възвратни клапани се слагаха на тетка а на новите водата минава през тях. Та отвих тапата и махнат вентилчето и сега положението е повече от прекрасно.
П.С. В тази тема viewtopic.php?f=22&t=23008 се виждат чаркалъците за които говоря.
STO-YAN - специалист
Здравейте.
MUTLEK, ако има развитие по отстраняване на аварията, моля да споделиш. Благодаря.
MUTLEK - напреднал
STO-YAN написа:
daley написа:
Според мен проблема ти е в тръбичката на топлата вода.... Според мен лично проблема ти е в пвц тръбата която е набита в металната тръба за топлата вода...
Здравейте на всички.
Според мен бойлера е прегряван, а най-топлата вода е в горния край на бойлера. Високата температура на водата е размекнала
пластмасовата тръба, по която в случая се подава топлата вода, отгоре-надолу. Светлия отвор на тръбата е малък/прекършила се е тръбата/. При това положение в нормален режим, пречупената тръба е като бленда, а когато размени меките връзки и
подаде в обратна посока студената вода, остава с впечатъление, че е нормално. Трябва да се демонтира пластмасовата тръба
за топлата вода и евентуално да се подмени с нова. Важно правило в хидравликата е: има дупка-тече, няма дупка-не тече,
малка дупка-слабо тече,... Желая добри резултати.
Имам въпрос,като сваля фланеца елепсовидната дупка е голяма колкото да бръкна с една ръка.Тази тръба на топлата вода знае ли някой как е хваната за да я демонтирам,и дали се продават такива тръби ,направо утре да подменя и нея.
MUTLEK - напреднал
Още едно питане.
След цялото човъркане из проклетия бойлер ми направи впечатление,че като отворя крана на топлата вода малко, водата си тръгва с нормално налягане.Отворя ли го повече налягането изведнъж пада.
А сега де............????????????????
Вече се чудя какво да правя :? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jekasus - майстор
Сложи медна тръба с подходящ диаметър и дължина.
STO-YAN - специалист
Здравей.
Би трябвало да е набита/от вътрешната страна на топлата вода/ на тръбата.
Успех.
MUTLEK - напреднал
Благодаря утре ще пробвам и пак ще пиша.
lov - майстор
MUTLEK написа:
Още едно питане.
След цялото човъркане из проклетия бойлер ми направи впечатление,че като отворя крана на топлата вода малко, водата си тръгва с нормално налягане.Отворя ли го повече налягането изведнъж пада.
А сега де............????????????????
Вече се чудя какво да правя :? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А бе човеко да не би преди бойлера да имаш спирателен кран с кекла и той да е обърнат
от някой незнаен майстор. Кеклата излиза от леглото и става като възвратен клапан само че не в твоя полза. А може и самата тапичка да пропада ако не е закрепена както трябва.
MUTLEK - напреднал
Дали проблема не е в оградената част????

Прикачен файл

проблем1.JPG
проблем1.JPG (52.45 KиБ) Видяна 9090 пъти
MUTLEK - напреднал
MUTLEK написа:
Дали проблема не е в оградената част????
Това какво е,за какво служи и немога ли да го шонтирам?

Тема "Сериозен проблем с налягането на топлата вода-бойлер Диплмат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: