Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mitace - напреднал
сола 180 написа:
Митаче я попитай чичо си Гуг да видим дали няма да разбереш кво да питаш по магазините.
Я по сериозно де, всеки иска на готово. :wink:
Митачето е сериозно,но жена му/т.е аз/ е голяма пипка и все пита за щяло и нещяло...до сега не сме правили баня и смятам,че има нужда да сме информирани както трябва,а и форума нали е за това да обменяме мнения ,информация и съвети.Благодаря ви все пак,чичко Гуг много ни помага,но както са казали старите хора"Питай патило,а не старило" :wink:
сола 180 - специалист
Госпожа, ще ти кажа, че в тоя форум такъв автогол може да си вкараш , че и чичо Гугъл няма да ти помогне.
Внимавай с преценката и с решенията.
Желая успех на начинаниети Ви.
boreto1 - специалист
Като я измажат не забравяй за хидро изолация
dechev - специалист
Като я измажат направо забрави хидроизолацията.
mitace - напреднал
Е сега не разбрах , да забравяли за хидроизолацията или да не забравя.
UNIOR - модератор
Както е традиция в този форум, и тази тема трябва да бъде оспамена и осрана подобаващо.

Още веднъж ви казвам ако няма какво да кажете замълчете.

Отговори от типа с "картон е по добре" или "с мазилка най хубаво" с нищо не помагат.
Ако искате да сте полезни трябва да се обосновете, като сами си отговорите на въпроса "Защо е най добре ?" прединства и недостатъци евентуално.

Иначе минавам с метлата !
chapara - майстор
Мазилката ,за да не ни ядат мишките водопровода,както бе показано в една тема,просто си няма по надеждно от нея.А ваната е емайлирана -да. :wink:
mitace - напреднал
а за акрилните вани какво ви е мнението,по магазините ми се виждат много надрани, значи се предполага че лесно се надраскват и няма оправия,ако има някой такава вана да сподели заслужава ли си
chapara - майстор
По магазините са още с предпазното фолио :wink:
dpp - специалист
КОлега, остави тоя чук и взимай един къртач под наем. Баня + тоалетна плочки и мазилка / отлепена/ за един предиобед ги свалих около 7 м2 обща площ.
..Тия дни ще полагам полипропилена и смятам да викам майсторите за измазване..Между другото освен изпитания стар вариант на мазилка / варо-циментова/ има ли някаква съвременна или евентуално подобна на тази с машина която се нанася ? Смисъл по -бързо съхнеща и твърда/ здрава, подходяща за баня?
..По въпроса с хидроизолацията искам и аз да попитам. Значи в момента отдолу е мозайка която е с денивилация около 10см надолу спрямо коридора. Ще се слагат рогови сифони и ще се вдигне нивото около 7-8см с фибран и отгоре замазка около 4-5 см за оправяне на наклоните... Чудя се с каква хидроизолация да действам. Стария метод с черна лепена хартия изглежда кофти. Новите хидроизолации дето се ползват за басейни са доста скъпи но пък до колкото знам само се маже и край..Ако може някой да насочи за вид/марка и цена на квадрат..

Тема "стени на баня по кой начин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: