• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Kirilpm - специалист
toolegittoquit написа:
Kirilpm написа:
...
Кириле, квото и да си говорим - факт е, че всички муфи, връзки и преходи имат метални вложки дори и в ППР тръбите. И понякога е много удобно да имаш метална тръба, муфа и т.н. Замръзнали тръби за толкова години съм имал, цъфнали - не.
Мразя ги ППР, защото ми се е случвало да къртя плочки, защото от инсталацията след броени месеци ми текна едното коляно, където беше инсталиран смесител. Металната вложка на коляното не уплътнява в пластмасата. Това си е мое лично мнение, факт че че мога да правя всичко, но ППР ми изглеждат лигави.
Сега съм доволен, че направих Елдом-а и това е.
Аз знам че можеш да правиш всичко,да не помисли че се съмнявам в тебе :goodman: Ама другия път като правиш купувай по-качествени колена и няма да ти се случи,на мен никога не ми се е случвало метала да се отдели от пластмасата.А ако трябва да мразя поцикнованите тръби за това колко плочки и не само плочки съм къртил покрай тях трябваше да съм умрял от яд :lol: чудно как твоите толкова години замръзват пък не се пукат :?
toolegittoquit - майстор
Kirilpm написа:
...чудно как твоите толкова години замръзват пък не се пукат :?
Не знам бе...Знаеш ли колко години минаха, докато се наканя да им сложа изолация? :lol: А то колена-молена марка май нищо вече не значи на тоя свят. :partyman:
Kirilpm - специалист
Ми действително,че не значат нищо марките,едните ги слагаш един път и забравяш че си дал някой лев отгоре,другите ги слагаш няколко пъти,после сменяш плочки,но пък евтинки кво те бърка :lol: На скоро правих простор от поцинковани тръби и понеже задачата беше да няма заварки между тръбите се наложи да купувам колена,не ми стигнаха наличните,не е истина каква разлика има в дебелините между старите български колена от железариите и новите неясно какви по произход,яд ме е че не снимах.
dpp - специалист
Гледам все чешки да взимам аз,ама тук там и някой турско коляно обикновено слагах оня ден на вилата... Да чукна дано нямам проблем , че малко ги умесих и правих с каквото имам налично ППр... :?
съб апр 30, 2011 11:56 amdobromir.marinov написа:
Така ти се струва, аградусите са 90 не 180.
Колеги помагайте,на къде ли не го въртях това чудо и не иска да излезе,не знам при вас как е но при мен нагревателите са бая дълги и опират в стените на бойлера :(
Svezar - специалист
Няма къде да иде да не излезе,просто не си уцелил подходящото завъртане и наклон при който ще се измъкне,дерзай и ще стане :wink:
lektora - специалист
Колеги помагайте,на къде ли не го въртях това чудо и не иска да излезе,не знам при вас как е но при мен нагревателите са бая дълги и опират в стените на бойлера :(
[/quote]

Вероятно има много натрупан котлен камък, който пречи на нагревателя да се завърти. Имал съм подобен проблем ...
шоп - майстор
пон фев 11, 2019 9:57 pmКрум46 написа:


Колеги помагайте,на къде ли не го въртях това чудо и не иска да излезе,не знам при вас как е но при мен нагревателите са бая дълги и опират в стените на бойлера :(

Щом е влязло трябва и да излезе. Погледни дали не завърташ в посока в която нагревателя опира в тръбата за топла вода.
@лектора хубаво спомена и възможен котлен камък по нагревателя или полеп по водосъдържателя. Леко с раздвижване като ч..ия :rolleyes: може да премахнеш котления. Приложи и малко сила.
Успехи!
пон фев 11, 2019 9:57 pmКрум46 написа:
съб апр 30, 2011 11:56 amdobromir.marinov написа:
Така ти се струва, аградусите са 90 не 180.
Колеги помагайте,на къде ли не го въртях това чудо и не иска да излезе,не знам при вас как е но при мен нагревателите са бая дълги и опират в стените на бойлера :(
За много малко не излизаше при мен, но като махнах гуменото уплътнение от фланеца се получи. (Благодарение на коментар тук, че за да се вкара трябва да е без уплътнението)
Chefo77 - майстор
Колега, нали не мислиш, че в завода на Елдом има специален човек със сръчни малки ръце, който да слага уплътненията на фланците вътре в балона? :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Сваляне на фланец Елдом-инвест" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: