• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
icemans - специалист
Абе колеги, как се сваля това чудо? Нещо не мога да вдяна. Или по-точно не мога да сваля големия капак, който според мене трябва да бъде махнат за да сваля и фланеца. Дайте някакви идеи, че се хванах да го чистя и нещо в началото ударих на камък. Старите ми бяха ясни, но такъв за сефте отварям. Четох из форума, но само разбрах, че фланеца е елипсовиден и се маха с една гайка, но според мене трябва да сваля и долния голям капак на бойлера за целта а нещо не виждам как. Идеи?
Изображение
Изображение
dobromir.marinov - специалист
Развиваш гайката,махаш,планката,завърташ капака на 180гр,разкачаш кабелите,вадиш.
icemans - специалист
Развивам гайката, но тази планка ми се вижда заварена за корпуса.
dobromir.marinov - специалист
Така ти се струва, аградусите са 90 не 180.
icemans - специалист
Мм, да! Наистина не е заварена. Абе пуля се аз един час и си викам "Чак пък толкова да не мога да се сетя". Мисля си за тази гайка, но планката ми се виждаше заварена. Оказа се, че не е - оправих се - Благодаря! Действам нататък!
icemans - специалист
Проблемът обаче се оказа не в мръсния бойлер, а в това, че тръбата за топлата вода е разядена и счупена. А аз си мисля, че е мръсен и че термометъра който ми отчита е повреден, а той се бачкал, просто аз си ползвам студената вода от по-долу. Какво да го правя сега? Мога ли да я сменя тази тръба? Прочетох в една друга тема, че си сменяли, но нещо не разбрах точно как и с какви? Дайте идеи, че жената ще ме изгони!
isko6p - специалист
колега трабата която е за топлата вода е отрежи до здравата част 15см от дъното. на нея насаждаш ППР траба за топла вода 20мм. най добре ако имаш с ал.флошка на бойлера е 16мм. 20мм. и пускаш една бургия. :partyman:
icemans - специалист
Проблемът, е че тръбата просто се отчупи колкото беще останало от нея и няма да има 10-15 см здрава част. А не знам и за студената вода какво да я правя - и нея я няма!
peter_m - специалист
icemans написа:
Проблемът, е че тръбата просто се отчупи колкото беще останало от нея и няма да има 10-15 см здрава част. А не знам и за студената вода какво да я правя - и нея я няма!
А според теб колко трябва да е дълга тръбата на студената вода :roll: :wink:
icemans - специалист
Ясно ми е, че за студената вода е къса, но и тя половината се скърши и най-вече капачето което е отгоре за да не впръсква директно нагоре а с дупки настрани!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Сваляне на фланец Елдом-инвест" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: