• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
toolegittoquit - майстор
kabel96 написа:
Тая тръба се сменя без да се сваля фланеца.Новата ако е сива на цвят е добре.Най добре става с медна тръба 15мм.6 лева за метър е цената и е вечно.
И кък да я извадя навънка, като е запекла? Предлагаш да я набия вътре и да се въргаля в съдържателя, докато сама се разгради ли? А как ще почистя нагревателя и ще извадя 2-те купи котлен камък, без да го отворя?
Що иде до медната тръба - малко или повече тя е химически активна и се трупа котлен камък отгоре й.
8180 - майстор
Оказа се, че съм запазил това, което намерих в моя Елдом.
Прикачен файл:
IMGP3437.jpg
При мен все пак не се беше разрушило напълно, но пречеше да вкарам ф16 (по памет).
Като го развих, стана.
По-скоро при първи проблем, трябва да се отвори и огледа кой вариант имаме за ремонт.

Като съм започнал, да Ви покажа и една др. изненада.
Прикачен файл:
IMGP3439.jpg
Този нагревател не беше съборил предпазителя, работеше (за мен през част от корпуса си), но шумеше като бързовар. Възможно да е имало някакъв ток през зануляването и евентуално опасен потенциал по тръбите - вътре метални, щранговете - ППР, но не се сетих да проверя тогава, че веднага го изключих.
Каква е идеята да е ел. изолиран от корпус (черните и белите уплътнения) - нямам идея.
На новия също ги имаше. :?
kabel96 - специалист
8180 написа:
Оказа се, че съм запазил това, което намерих в моя Елдом.
Прикачен файл:
Прикаченият файл IMGP3437.jpg вече не е достъпен
При мен все пак не се беше разрушило напълно, но пречеше да вкарам ф16 (по памет).
Като го развих, стана.
По-скоро при първи проблем, трябва да се отвори и огледа кой вариант имаме за ремонт.
. :?
Ако имаш такъв преходник значи бойлера ти е неръждавейка.Той продължава нагоре с медна тръбиччка.
Ето това е останало при мен след 8 години.

Прикачен файл

webcam-toy-photo1.jpg
webcam-toy-photo1.jpg (52.11 KиБ) Видяна 2488 пъти
Kirilpm - специалист
toolegittoquit написа:
dpp написа:
Наистина ли са такива същите като за водопровода?
Да. Много е зле. 3/4 от тръбата са станали на сол. Снимка прилагам. Обикновена ППР тръба с червена линия. Излиза, че всяка друга тръба е по-добре от оригиналната. Това до хората по-горе, които ме коряха за постаянето на PEX/AL/PEX вместо "оригиналната".
Тръбата е на около 7-8см от горният капак на водосъдържателя.
Долната черна част на тръбата я игнорирайте. Не излезе с почукване и я рязах с газовият поялник и приставка.
Изображение
Това освен по червената линия по нищо друго не ми прилича на ППР тръби за инсталации.Вторите ги ползвам откакто са излезли на пазара в България,в сервиза стоят от години денонощно надути на 8 атмосфери,вкъщи не съм забелязал да се се разложили и да са протекли.А с тръбата от парно можеш да спиш спокойно,по всяка вероятност ще надживее бойлера,ако се топяха толкова лесно нямаше да са тръби за парно :lol:
dpp - специалист
Аз също се втрещих за ППр -а. Интересно щото сменях такава тръба преди 3-4 г и тогава ми се стори пак такава жълта няква от стъклопласт нещо си . Наистина тая черта е подобна но самата тръба е жълта. Въпроса е да не е пожълтяла :? . Иначе аз като сменях мойта я нямаше въобще! Смисъл имаше 10 см ама не ми приличаше на ППр а няква тънкостенна.. :lol: Всичко беше станало на талаш . 1 кофа фърлих.. Та тая не могада я видя на снимката но ако е ППр ще е дебелостенна , така ли е? Това ме притесни мене ако е такава.. :?:
8180 - майстор
dpp написа:
Та тая не могада я видя на снимката но ако е ППр ще е дебелостенна , така ли е? Това ме притесни мене ако е такава.. :?:
Моята да - малко зор е видяла, но външно ~20, вътре ~13мм. Стената вече не е равномерна по окръжността. Медна нямаше при мен нагоре. Това на снимката - начупено нагоре. Изрязах до здраво заради Форума.
dpp - специалист
Е добре де какъв е проблема и защо аджеба е скапана така тая тръба. Нали 50г гаранция им дават, аз всички водопроводни им слагам само за топла вода ППр тръби но ако таак заминават значи след 10-на г. да не земем да се връщаме към поцинковъните баси! :? В бойлера да кажем са подложени на постоянно висока температура 70-80% и ако това ги скапва значи с времето и водопроводните з атопл аще заминат/спукат и си ебало мамата! :shock:
toolegittoquit - майстор
dpp написа:
али 50г гаранция им дават, аз всички водопроводни им слагам само за топла вода ППр тръби но ако таак заминават значи след 10-на г. да не земем да се връщаме към поцинковъните баси!
Никога не съм харесвал ППР тръбите. За мен истината е неръждавейка, но струва майка си и баща си. Една от причините да не харесвам ППР - не мога да правя аварийни ремонти на място. Иска се машинка, че ток. Другото е, че ако замръзне, не мога да я размразя с газовата горелка като стоманената.
nikolov333 - майстор
Ей за това у нас направих всичко в гофрета и с PEX-AL..поне са правени за парно, би трябвало да нямат проблем с топлината.
dpp - специалист
nikolov333 написа:
Ей за това у нас направих всичко в гофрета и с PEX-AL..поне са правени за парно, би трябвало да нямат проблем с топлината.
В стените в баня , тоалетна и кухня ги вкара с гофре? :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Сваляне на фланец Елдом-инвест" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: