• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikolov333 - майстор
Ами не точно..понеже съм 1-ви етаж и мазето ми е под банята..тръбите вървят по тавана на мазето и излизат в банята под мивката и под ваната. До кухнята съм пуснал само студена в гофре по пода и то излиза под мивката. На практика тръби в стените нямам!
Kirilpm - специалист
toolegittoquit написа:
dpp написа:
али 50г гаранция им дават, аз всички водопроводни им слагам само за топла вода ППр тръби но ако таак заминават значи след 10-на г. да не земем да се връщаме към поцинковъните баси!
Никога не съм харесвал ППР тръбите. За мен истината е неръждавейка, но струва майка си и баща си. Една от причините да не харесвам ППР - не мога да правя аварийни ремонти на място. Иска се машинка, че ток. Другото е, че ако замръзне, не мога да я размразя с газовата горелка като стоманената.
Ми ти и турбините не харесваш,сигурно и поцикнованите тръби не харесваш,дай да ходим да носим вода с менците тогава.Нищо им няма на ППР тръбите,даже като плюс са доста по-устойчиви от поцинкованите при замръзване.На поцикновата с кое е по-лесен аварийния ремонт?Или ти трябва плашка/и,или електрожен,или се чудиш как да развиеш нещо което си е ръждясвало тихо и кротко трийсетина години.
toolegittoquit - майстор
Kirilpm написа:
Нищо им няма на ППР тръбите,даже като плюс са доста по-устойчиви от поцинкованите при замръзване.На поцикновата с кое е по-лесен аварийния ремонт?
При железните тръби имаш опцията да развиеш и замениш. При ППР тръбите единствената възможност е да отрежеш и да запоиш наново. Когато ППР замръзне, духаш супата. Когато метална замръзне, вадиш газовата горелка. ППР съм размразявал с калорифер, като съм внимавал да не я разтопя. Ако нямаш ток, където е тръбата - ядеш дървото.
Chefo77 - майстор
toolegittoquit написа:
Kirilpm написа:
Нищо им няма на ППР тръбите,даже като плюс са доста по-устойчиви от поцинкованите при замръзване.На поцикновата с кое е по-лесен аварийния ремонт?
При железните тръби имаш опцията да развиеш и замениш. При ППР тръбите единствената възможност е да отрежеш и да запоиш наново. Когато ППР замръзне, духаш супата. Когато метална замръзне, вадиш газовата горелка. ППР съм размразявал с калорифер, като съм внимавал да не я разтопя. Ако нямаш ток, където е тръбата - ядеш дървото.
И ако няма накъде да я развиеш, как ще я смениш бре мамин?
ППР-а е 100 пъти по-ремонтнопригоден.
Ако ако ако. Ако изобщо нямаш вода, за какъв ти е да я размразяваш?
И като имаш външна тръба, ще я изолираш бре. Те вата продават. На вилата защо не ми е замръзвала тръба?
И с газовата горелка какъв ти е проблема да я размразиш? Малко по-отдалеч, малко разхождаш горелката по дължината и получаваш същия ефект. Да, не е мързеливо (не ти харесва), но не е невъзможно.
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
И като имаш външна тръба, ще я изолираш бре. Те вата продават. На вилата защо не ми е замръзвала тръба?.
Не ми се спори. У нас, преди да се наслагат ППР се оправях с 2 тръбни ключа и муфи. С ППР ако нямам машинка, викам някой "майстор" да ми осере терена. Заради такъв, в дома на родителите ми се налага втори път да се лепят тръби.
А тръбата имаше 3 пръста изолация. И пак се мъчи да замръзва.. :lol:
Аз бях до тук. Направих боклера, доволен съм. Не ми се спори за глупости.
Chefo77 - майстор
Защо не ти се спори? Защото няма за какво да спориш, нали? И защото сам разбираш, че си наговорил глупости.
Това, че на някого ръцете са му отзад, та не може да запои 2 тръби, не означава, че никой не може да работи с поялник. Пък поялници има за по 30 лева.
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
Това, че на някого ръцете са му отзад, та не може да запои 2 тръби, не означава, че никой не може да работи с поялник. Пък поялници има за по 30 лева.
Има поялници по 30лв в продавалника със съмнително качество. Но е трудно неопитен човек да докара повторяемост на връзката с еднакво качество. При резбовите съединения голяма част от тази субективност е премахната.
А и що мога да правя нещо с муфи и гаечен ключ от битака, защо да давам пари и за лепачка? :)))) Майтап..
jekasus - майстор
Тинки няма да е Тинки, ако не е Тинки :-D
От трите варианта избра най евтиния, нищо че харесван от него материал на човешка цена, избра този, който не харесва...
Kirilpm - специалист
toolegittoquit написа:
Chefo77 написа:
Това, че на някого ръцете са му отзад, та не може да запои 2 тръби, не означава, че никой не може да работи с поялник. Пък поялници има за по 30 лева.
Има поялници по 30лв в продавалника със съмнително качество. Но е трудно неопитен човек да докара повторяемост на връзката с еднакво качество. При резбовите съединения голяма част от тази субективност е премахната.
А и що мога да правя нещо с муфи и гаечен ключ от битака, защо да давам пари и за лепачка? :)))) Майтап..
Ако не навиеш калчищата добре или тефлонова лента или конец от стари гащи за по-икономично,пак няма да имаш добра повтаряемост на връзката с еднакво качество :lol: .Хайде да не се лъжем кое как замръзва,металните цъфват като рози точно по шева при първото по-сериозно замръзване.И бяха ремонтопригодни някога,сега отиди в железарията поръчай си 1/2 или 3/4 поцикнована тръба и ще те гледат с изумление не знам как нещо може да е ремонтопригодно като не се намират части по магазините.Едно достойнство,за което се сещам,че с помощта на електрожен се размразяваха светкавично,дори да са недостъпни за нагряване,ма ти пък като отидеш да размразяваш тръбите нямаш ток :goodman:
toolegittoquit - майстор
Kirilpm написа:
...
Кириле, квото и да си говорим - факт е, че всички муфи, връзки и преходи имат метални вложки дори и в ППР тръбите. И понякога е много удобно да имаш метална тръба, муфа и т.н. Замръзнали тръби за толкова години съм имал, цъфнали - не.
Мразя ги ППР, защото ми се е случвало да къртя плочки, защото от инсталацията след броени месеци ми текна едното коляно, където беше инсталиран смесител. Металната вложка на коляното не уплътнява в пластмасата. Това си е мое лично мнение, факт че че мога да правя всичко, но ППР ми изглеждат лигави.
Сега съм доволен, че направих Елдом-а и това е.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Сваляне на фланец Елдом-инвест" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: