Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
сола 180 - специалист
Ощееее много лошо е фугирано и вратата трябваше да е с цяла каса е не такава.Прецакали са те дограмаджиите.И защо тоалетната и подовия сифон са едно върху друго????
ozimen - специалист
Ти не разбра ли какво ти казваме аз и Чаро,що не зида пред профилите без да се допираш до тях.Или ти се досвидяха тези 5 см. на стена с които щеше да свиеш нужника.. :-D И това ако не е критика .....
toni_g79 - специалист
сола 180 написа:
Дядо Стефчо не знам какво са казали шопите ама народа е казал,че "вълка козината си мени ама нрава не".Въпрос на време е да си покажеш рогата.
За банята- и аз давам година две и ще има счупени плочки.Правил съм 3 бани в една дървена къща и в трите има спукани плочки по стените .Две са на втория етаж, от там почна.Ама на втората година виждам и 2 спукани на първия етаж.Това нещо наистина мърда.
Неточно са ти поставени изводите за бойлера и пода седи грозно така.Трябваше на диагонал да го направиш.
Не,че нещо ама нали хамериканските са все дървени и не се чупят :?
сола 180 - специалист
Тони ти кога ходи последно в Щатите?
И там явно се справят строителите по-добре от нашите.А пък и аз нямам вина, плочките не са отлепени ,а са се сцепили вследствие на движението на цялата къща.
toni_g79 - специалист
сола 180 написа:
Тони ти кога ходи последно в Щатите?
И там явно се справят строителите по-добре от нашите.А пък и аз нямам вина, плочките не са отлепени ,а са се сцепили вследствие на движението на цялата къща.
Ми 2009 се прибрах след 6г. в строителството.Не знам дали е до майсторите или до сгодите които има.Там плочките никога не ги ловят за гипсокартона директно ,а имат едни като фиброциментени плоскости метър на метър някъде които са награфени на квадрачета от едната страна,като задница на плочка,та тези плоскости ги ловят за ГК и тогава лепят плочките на тях.Може от това да е,незнам,а иначе имат и сгради на железни конструкции и на тях така .......... ама знам ли,пък и спукани фуги не съм виздал на ГК :?
Чаро - Акълия
Хамериканските не са ли на картон? Не познавам амеркиканското/дървено строителство, но картона на конструкция (и по технология)търпи доста разместване под него. За тва не се пукат плочките у хамериканските къщи. Освен тва плочки са само около душа, останалото е бои и мазила...
Тва си е чиста проба странно изпълнение със стари технологии, не добър поглед и разбиране на детайлите, неподходящ избор на конструкция, крайно покритие и материали...
Стефко, така добре ли е? :-D
toni_g79 - специалист
Чаро написа:
Хамериканските не са ли на картон? Не познавам амеркиканското/дървено строителство, но картона на конструкция (и по технология)търпи доста разместване под него. За тва не се пукат плочките у хамериканските къщи. Освен тва плочки са само около душа, останалото е бои и мазила...
Тва си е чиста проба странно изпълнение със стари технологии, не добър поглед и разбиране на детайлите, неподходящ избор на конструкция, крайно покритие и материали...
Стефко, така добре ли е? :-D
Ми имат цели коридори или даже всекидневни с плочки по целия под (бе имат и плочки),който е дървен от ОСБ ама пак слагат тези фиброцементени плоскости та си мисля ,че е от тях здравината.Душовете им са по скоро от вана с вдигнати 3 страни от към стените,само четвъртата е стъкло или завеса,нещо като душ кабина :)
Чаро - Акълия
Да, но кострукцията е важна. Аз съм лепил плочки върху паркет, при това боядисан с блажна боя поне 5 слоя. Вече 6-7 месеца си стои с непокътната фуга. Вчера ходих да инспектирам.
ribnikolaevi - майстор
С тия диагонали дето е опасана къщата едва ли ще мърда толкова. Интересен ми е въпросът с детайла на анкерирането, по-точно анкериращата плоча и какво има под нея. Подливка има ли? Че скъсването на болтовете след някое време (10-20 години) от корозия няма да е приятно за обитателите.
А за вълка ... но още на третия пост си се разпознава добрия ни стар съфорумец. Айде, дано не те гонят вече.
Наздраве с новия ник!
chapara - майстор
Нищо няма да се напука, обзалагам се :wink:

Тема "Моята баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: