Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Стефко - специалист
Къщата ми е нетрадиционна - с метална конструкция. Направих метална конструкция на банята - сложих профили там, където сметнах за необходимо за здравина на стените. На едната страна откъм спалнята закрепих с винтове плоскост ОСБ 18 мм. Направих ВиК прави/топла и дстудена вода/ и обратни/отходни/ води. И всички вътрешни стени иззидах с инотг 5 см плътно, след което шпакловах с мрежа. След това наредих "на гребен" фаянса и теракота.

Вижте резултата от , и ако желаете, изразете мнение.

Прикачен файл

P8050019.jpg
P8050019.jpg (106.78 KиБ) Видяна 6053 пъти

Прикачен файл

P8080031.jpg
P8080031.jpg (79.16 KиБ) Видяна 6053 пъти

Прикачен файл

P8120039.jpg
P8120039.jpg (105.68 KиБ) Видяна 6053 пъти

Прикачен файл

P8140049.jpg
P8140049.jpg (114.77 KиБ) Видяна 6053 пъти

Прикачен файл

P8190069.jpg
P8190069.jpg (67.42 KиБ) Видяна 6053 пъти
Последна промяна от Стефко на ср авг 24, 2011 6:21 pm, променено общо 1 път.
ozimen - специалист
Зидарията от пода до тавана ли върви,или се пресича от металните профили?Ако е второто предполагам ще правиш нова баня след известно време,тъй като мет.кострукция е "ЖИВА" и ще размърда зидарията и плочите.Със флексово лепило ли работи?Дано да греша. :)
Стефко - специалист
Не грешиш. Да, от пода до тавана, и се пресича с металната конструкция. Шпакловано е с мрежа. И зидарията, и лепенето е с Церезид СМ11+. Това твоето от опит ли е, или предположение. Ето такива критики харесвам. Още повече, когато не се сбъдват с времето. :lol:

Шопите имат лаф - я не знам как е, но не е така. Поне да беше обяснено на български език кое не не направено както трабва, и защо е така?
Чаро - Акълия
Аз помня обещание за друга иновативна технология.
Тук не виждам нещо провокативно.
Надявам се има и друга обработка на итонга, освен шпакловката. Тва пие вода кат тоалетна хартия.
Това зависи и от обработката на фугите. Особено тия във вътрешните ъгли стена-под. Ако са със санитарен силикон след 2 години ще го събереш кат сопол на най-критичните места- около душа. Ако е фуг. смес ще спука още след месеци с тая конструкция.
Надявам се да не съм прав, но ми се струва, че няма да си доволен от избора - "тоалетна хартия' под плочките.
Предполагам си заложил на серизна вентилация, не просто на вентилатор за баня?
Залагам 2 години до "рестарта" на банята. :-D
Всъщност това баня ли е или само WC? -щото тва би обяснило смелото начинание.

От снимките ми се струва, че с плочките си се справил мн. добре. Фугата на пода нещо изглежда странно...
Стефко - специалист
Чаро,
Нямам спомени да съм обещавал нещо. Нов съм тук, и не бъркайте името ми с други потребители. За да не се излагаме, припомни ми ги на ЛС. Това помещение ще е предимно за тоалетна, и в много редки случаи за баня. Или почти никога. Въпреки, че там ще е вътрешния бойлер за топла вода. Предвиждам в близко бъдеще да има соларен панел на покрива.
Чаро - Акълия
Ок
Няма да има проблем с итонга. Като изключим различните температурни разширения на различните материали по конструкцията и крайното покритие, които не са компенсирани добре (дори и флекс лепило не би спряло теракота или фаянса да се разцепи на критичните места) нужника е направен добре.
Както кажеш, приемам забележката :-D , надявам се наистина да си нов и ползотворен за форума!
Стефко - специалист
Чаро,
Погрешно ме разбираш. Извинявам се. Смятам, че критиката е повече по-полезна, отколкото хваленето. Иначе, не съм нов в начинанията. Експериментирам, и то позитивно. Но преди това доста дълго мисля.
Последна промяна от Стефко на ср авг 24, 2011 5:14 pm, променено общо 1 път.
ozimen - специалист
Види се ,колко приемаш критика.... :butthead:
Стефко - специалист
До момента не виждам критика. Само плахи коментари. :?
сола 180 - специалист
Дядо Стефчо не знам какво са казали шопите ама народа е казал,че "вълка козината си мени ама нрава не".Въпрос на време е да си покажеш рогата.
За банята- и аз давам година две и ще има счупени плочки.Правил съм 3 бани в една дървена къща и в трите има спукани плочки по стените .Две са на втория етаж, от там почна.Ама на втората година виждам и 2 спукани на първия етаж.Това нещо наистина мърда.
Неточно са ти поставени изводите за бойлера и пода седи грозно така.Трябваше на диагонал да го направиш.

Тема "Моята баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: