• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Kondor1 написа:
Не са ли доста по-високи тия спрямо стандартните?
Да не разпъваме излишни приказки защо и как - по-високи са поне 20мм от стандарните.
рашкета - специалист
пон мар 04, 2019 10:55 amdyodi написа:
съб окт 29, 2011 9:07 pmрашкета написа:
Иване, вземи си на "Танушев" от Алати или Бриколажа и не му мисли.Не знам как реши, че нямат воден затвор????Аз лично съм монтирал дозини от тях и оплаквания няма.
Здравейте! И аз съм се ориентирала към рогов подов сифон на Танушев. Само да Ви питам, не се ли запушва лесно процепът под водния затвор, през който минава водата, и как се чисти там? Друго: месинг или пропилен да взема, за да е устойчив на дезинфектанти - всякакви? Танушев имат отскоро нов подов сифон от полипропилен, още не съм отишла в магазин да му видя конструкцията. На клапа не искам да разчитам, някаква измишльотина са клапите (вече сложих такъв - с воден затвор и клапа, и ще го сменям, защото за воден затвор се разчита на втулката, а не на месинговата конструкция) :? . Може и във фирмата да позвъня, но виждам тук, че имате опит с тези сифони, затова разчитам на съвет от Вас.
Цитирали сте ме, ама това е доста старо мое мнение. В никакъв случай не си вземайте на Танушев. По-добре Виега или нещо подобно. По скоро да е от РР. https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 0111162890
dyodi - специалист
чет мар 07, 2019 8:35 pmрашкета написа:
...
Цитирали сте ме, ама това е доста старо мое мнение. В никакъв случай не си вземайте на Танушев. По-добре Виега или нещо подобно. По скоро да е от РР. https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 0111162890
Благодаря за съвета, беше навременен, ще обърна внимание на сифона от линка.
Kondor1 - специалист
По снимката не мога да преценя дали е същият, но нещо такова гледах и бих купил, ако сега сменям:

https://www.masterhaus.bg/bg/product/18 ... -12-h-12sm

Споменатият по-горе Viega има малко несериозен капак - покрит с тенекия. Дори като е чисто нов изглежда съмнително и подозирам,че ще избие ръжда.
chapara - майстор
пет мар 08, 2019 2:09 pmKondor1 написа:
По снимката не мога да преценя ...
Този сифон е с плитък воден затвор, а и не може да се регулира ъгъла на сифона спрямо настилката, с две думи 2 по 10-то балната с-ма :-D
dyodi - специалист
пет мар 08, 2019 2:09 pmKondor1 написа:
По снимката не мога да преценя дали е същият, но нещо такова гледах и бих купил, ако сега сменям:

https://www.masterhaus.bg/bg/product/18 ... -12-h-12sm

Споменатият по-горе Viega има малко несериозен капак - покрит с тенекия. Дори като е чисто нов изглежда съмнително и подозирам,че ще избие ръжда.
Погледнах сифона. Още не съм виждала "на живо" сифони, които са изцяло от неръждаема стомана. Ще погледна изцяло иноксови сифони в един магазин, където разбрах, че има такива. При някои сифони само решетката е от неръждаема стомана, а рамката за решетката - просто с лъскаво покритие, което ще стане на петна и люспи от дезинфектанти.
Kondor1 - специалист
По-важна е долната част, която се вгражда. Тя трябва да е от месинг, но при този модел говорят за стомана, което е малко странно. Иначе масовият случай на измама е с обещания за хром-никел, месинг или нещо друго, но се отнася само за плочката отгоре - отдолу си е алуминий с прахово боядисване, което деградира и без да наливаш препарати. Другата голяма измама са пластмасови с едно висящо капаче, което уж е "клапа" изолираща канала. Като го гледаш чисто нов в магазина изглежда убедително. На практика обаче това леко капаче с времето ще спре да е толкова подвижно от натрупана мръсотия около пантите, а от мръсотия в мястото на допир на капака с корпуса няма да има пълно затваряне. С други думи имаш "клапа" първите 2-3 месеца, след това ще е постоянно отворен. Не знам умниците, които творят такива анти-инженерни творби виждали ли са си изделието след 2г употреба или не ги интересуват такива неща.
dyodi - специалист
пет мар 08, 2019 2:56 pmKondor1 написа:
По-важна е долната част, която се вгражда. Тя трябва да е от месинг, но при този модел говорят за стомана, което е малко странно. Иначе масовият случай на измама е с обещания за хром-никел, месинг или нещо друго, но се отнася само за плочката отгоре - отдолу си е алуминий с прахово боядисване, което деградира и без да наливаш препарати. Другата голяма измама са пластмасови с едно висящо капаче, което уж е "клапа" изолираща канала. Като го гледаш чисто нов в магазина изглежда убедително. На практика обаче това леко капаче с времето ще спре да е толкова подвижно от натрупана мръсотия около пантите, а от мръсотия в мястото на допир на капака с корпуса няма да има пълно затваряне. С други думи имаш "клапа" първите 2-3 месеца, след това ще е постоянно отворен. Не знам умниците, които творят такива анти-инженерни творби виждали ли са си изделието след 2г употреба или не ги интересуват такива неща.
Съгласна съм, че на клапата/сухия затвор не може сериозно да се разчита, затова търся да избера сифон с добър воден затвор. На металните сифони на Танушев водният затвор се обезпечава от металната конструкция, а на останалите, които съм разглеждала, от конструкцията на пластмасовата втулка. В предишните ми жилища нищо не разбирах от сифони и не ми се налагаше, дори не съм вдигала решетката на сифона да погледна под нея или да чистя - никога е нямало нужда от това. Сега съжалявам, че не знам от каква марка и вид са били, защото работеха без проблеми.
Kondor1 - специалист
Най-практична и надеждна е конструкцията с "чашка" за воден затвор. 1) Като махнеш чашката имаш пълен достъп за почистване; 2) Самата чашка може да се подменя при нужда. На Танушев конструктивните "извивки" предполагам за копирани отнякъде. Който и да ги е измислил не е имал много мозък, но е вярвал, че е инженер и изобретател. Би могло да се преглътне някак, ако материалът не корозира и допуска употребата на препарати. А не като техните да ги правят от алуминий, който е въпрос на време да деградира.
рашкета - специалист
Кондор, като ти чета постовете разбирам, че хич не чуваш петела. Инак изказваш мнения като профи. За този какво ще кажеш? и той ли е ненадежден???
https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... -9470.html
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17

Тема "Отново тема за подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: