• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ivanabrashev - напреднал
Здравейте, някой от вас ползвал ли е такъв сифон:

http://www.bg-maistor.com/produkti/deta ... а-ф50-apv2
Притеснява ме сравнително ниската му цена, но все пак е от по-известен производител. Не знам дали ще има място за h-l, kessel или viega. Всички изискват около 15 сантиметра вкопаване и се притеснявам да не отида в съседите.

Ето още един линк, първия нещо не мога да го направя:
http://www.alcaplast.com/products/produ ... tlet/apv2/
jekasus - майстор
Тия сифони са за тераси, за баня са грозни - лично мнение.
ivanabrashev - напреднал
Ти разгледа ли го? Отгоре е с неръждаема решетка, имитация е на моделите на H-l, Viega и Kessel, но е по-компактен. За тераса си имат с напълно пластмасова решетка. Има воден затвор, може да се наглася по-височина и е сравнително компактен. На споменатите други фирми ме спира единствено размера по дълбочина, който ще е около 15 сантиметра. Искам да запазя наклоните в съществуващата баня, не искам да вдигам нивото и не ми се копае до съседите. Има разни сифони от неизвестни производители, дето първо са от алуминий, който не знам на какво ще прилича след няколко месеца употреба и второ имат съмнителен воден затвор, който не се знае колко ще върши работа. Въобще не ме притеснява това че е с пластмасова рамка, дори много си харесах един модел на Kessel, който беше с пластмасова капачка, на която се слага изрязано парче плочка. Важното е сифона да върши работа и да не е някакво менте.
jekasus - майстор
Разгледай рогови сифони, за да ни си вдигаш нивото във банята Изображение
В понеделник ще снимам сифона, който ми харесва и който ще монтирам и в банята ми (затваря клапата, когато няма вода).
Намерих една снимка :-D от един бърз ремонт, разглобяем, не е алуминиев или други неясни сплави, има си и решетка за косми.

Прикачен файл

DSC_0158.jpg
ivanabrashev - напреднал
Всъщност още не знам сифона дали ще е със странично или долно оттичане. Другата седмица по всички планове трябва да вляза във владение и тогава ще мога да разбия старите плочки и да видя какво е положението. Иначе става въпрос за стандартна панелна баня (1.30 на 2.10) като под старите плочки най-вероятно е мозайка с необходимите наклони, а така като гледам разположението на тръбите ми се струва че сегашния сифон е с долно оттичане. Втори въпрос - когато имаме канализационна тръба идваща отдолу, удачно ли е да се сложи коляно 90 градуса в края и сифона и да се направи със странично оттичане? Няма ли това коляно да оказва съпротивление на водата?
Колега, виждам че си от Добрич, можеш ли да ме упътиш къде във Варна продават по-качествени сифони. Из цялото ми обикаляне по разни магазинчета, само китайски работи могат да се видят и месинговите на "Танушев", които почти нямат воден затвор.
рашкета - специалист
Иване, вземи си на "Танушев" от Алати или Бриколажа и не му мисли.Не знам как реши, че нямат воден затвор????Аз лично съм монтирал дозини от тях и оплаквания няма.
chapara - майстор
рашкета написа:
Иване, вземи си на "Танушев" от Алати или Бриколажа и не му мисли.Не знам как реши, че нямат воден затвор????Аз лично съм монтирал дозини от тях и оплаквания няма.
Кой си ти от Торбалъжите бре :shock:
ivanabrashev - напреднал
На "Танушев" пише че има воден затвор, обаче като погледнеш цилиндърчето на капачката което е не по-високо от два сантиметра и можеш да се откажеш. С крак да бутнеш капачката да се оттича по-бързо и вече няма воден затвор. Плюс това каталожния им дебит от максимум 640 литра на час, което както и да го смяташ прави 0.17777 литра в секунда ... мисля да не си правя експерименти. Все пак ще го правя за себе си и 50 лева спестени сега не струват колкото разправиите по-късно.
jekasus - майстор
jekasus написа:
В понеделник ще снимам сифона
За 17 лв. Купувам го в едно магазинче във Варна, ако ти интересно, ще пусна на лични адреса. Не зареждат много бройки и не знам дали имат в момента. Лично на мен ми харесва.

Прикачен файл

DSC_0176.jpg

Прикачен файл

DSC_0175.jpg

Прикачен файл

DSC_0174.jpg
DSC_0174.jpg (104.23 KиБ) Видяна 17995 пъти

Прикачен файл

DSC_0173.jpg

Прикачен файл

DSC_0172.jpg
ivanabrashev - напреднал
Ами интересувам се - напиши и ще отида да ги видя, така и така се размотавам по цял ден на работа.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Отново тема за подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: