• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
bingobongo - напреднал
kuuuuuul написа:
Този втория,има ли го някъде в София?Има ли снимка на кутията или някаква фирма?
Прикачен файл:
1 (1).JPG
Прикачен файл:
1 (2).JPG
Прикачен файл:
1 (3).JPG
Това е кутията,но не знам къде го има в София.Първия-синия забрави за него от Турция е и вноса е спрян преди 2 г.Мой познат пътува до Истамбул всяка седмица и е разпитал по магазините,но уви няма.
kuuuuuul - майстор
Ааа,супер благодаря.Синия го намерих в София и вече е монтиран (25лв) но дтугия ми трябва за старите сифони. :partyman:
bingobongo - напреднал
kuuuuuul написа:
Ааа,супер благодаря.Синия го намерих в София и вече е монтиран (25лв) но дтугия ми трябва за старите сифони. :partyman:
Намерих го.Взех си два но по 19 лв. с основа за прав сифон и вече са монтирани.Благодарско. :supz:
kuuuuuul - майстор
Супер,и аз намерих другия/Вилаз/,но сега се чудя как да го разглобя :? bingobongo кажи как се справи.
bingobongo - напреднал
kuuuuuul написа:
Супер,и аз намерих другия/Вилаз/,но сега се чудя как да го разглобя :? bingobongo кажи как се справи.
Малко късно ти видях поста и можеби си го разглобил вече.Виж на предните снимки е разглобен на две.Долната част с клапата е нахлузена отгоре на долу в квадратната и има четири точкови заварки.Имам съсед златар и той разпили заварките с някакво малко шмиргелче приличащо на зъболекарска машинка.Ако се вгледаш в снимката си личи едната от точките.
Прикачен файл:
2.JPG
Между другото вече го махнах и си сложих навсякъде от сините.Този с клапата не затваря плътно и пак мирише от канала и се чуваше всяко пускане на вода от съседите все едно централния щранг е отворен при мен.
kuuuuuul - майстор
А, ама синия пасва ли на мястото на чашките?Аз си мислех че не става и заради това търсих другия. :cool:
bingobongo - напреднал
kuuuuuul написа:
А, ама синия пасва ли на мястото на чашките?Аз си мислех че не става и заради това търсих другия. :cool:
Пасва идеално,виж на предната страница съм качил снимки.Между другото на два от сифоните вътре в душкабините се върнах към конуса с пингпонга а в сухата част на баните оставих сините.И жената и дъщерята са с дълги коси и клапата на сините сифони се задръства за няколко дни и се запушват.
jekasus - майстор
bingobongo написа:
и клапата на сините сифони се задръства за няколко дни и се запушват.
Вътрешна решетка не спасява ли?
bingobongo - напреднал
jekasus написа:
bingobongo написа:
и клапата на сините сифони се задръства за няколко дни и се запушват.
Вътрешна решетка не спасява ли?
Тцъ.Най краткия отговор.Решетката спира повечето косми,но някои се промушват и се увиват около клапата.Как на тия жени им падат толкова косми и пак не оплешивяват.То и ние не оплешивяваме,просто имаме по-голяма целуваема площ. :?
sergi - специалист
jekasus написа:
Разгледай рогови сифони, за да ни си вдигаш нивото във банята Изображение
В понеделник ще снимам сифона, който ми харесва и който ще монтирам и в банята ми (затваря клапата, когато няма вода).
Намерих една снимка :-D от един бърз ремонт, разглобяем, не е алуминиев или други неясни сплави, има си и решетка за косми.
извинявам се че ще ви отклоня от последно коментираните сифони, и ще ви върна в началото на темата.
въпроса ми е за тези от мнението роговите на Алка пласт - монтирането на водния затвор как точно става...
четох и упътването но явно не се справям...

благодаря предварително
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17

Тема "Отново тема за подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: