• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
рашкета - специалист
пет мар 08, 2019 2:09 pmKondor1 написа:
По снимката не мога да преценя дали е същият, но нещо такова гледах и бих купил, ако сега сменям:

https://www.masterhaus.bg/bg/product/18 ... -12-h-12sm

Споменатият по-горе Viega има малко несериозен капак - покрит с тенекия. Дори като е чисто нов изглежда съмнително и подозирам,че ще избие ръжда.
Искрено ме разсмя, какъв капак, каква тенекия бре? Имам монтирани такива отпреди 10 г. и ръжда няма.
Kondor1 - специалист
съб мар 09, 2019 10:17 amрашкета написа:
Кондор, като ти чета постовете разбирам, че хич не чуваш петела. Инак изказваш мнения като профи. За този какво ще кажеш? и той ли е ненадежден???
https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... -9470.html
Не съм профи, но по репликата ти излиза, че ти си такъв. Я поясни кое точно не ти харесва от изказванията ми и противоречи на сифона от линка?
Gadnyara - специалист
пет мар 08, 2019 2:09 pmKondor1 написа:
Споменатият по-горе Viega има малко несериозен капак - покрит с тенекия. Дори като е чисто нов изглежда съмнително и подозирам,че ще избие ръжда.
Ето това буди смях, явно не сте ги пипали.
Решетките им са от дебела неръждаема стомана, не са хромирани или никелирани. Два от тях ги тормозя с обувки и няма идея за ръжда. И клапите им държат. :wink:
Kondor1 - специалист
пон мар 11, 2019 1:02 amGadnyara написа:
пет мар 08, 2019 2:09 pmKondor1 написа:
Споменатият по-горе Viega има малко несериозен капак - покрит с тенекия. Дори като е чисто нов изглежда съмнително и подозирам,че ще избие ръжда.
Ето това буди смях, явно не сте ги пипали.
Решетките им са от дебела неръждаема стомана, не са хромирани или никелирани. Два от тях ги тормозя с обувки и няма идея за ръжда. И клапите им държат. :wink:
Не съм ги виждал на живо, преценявам по снимка. Подобен стил на изработка имаше в едни Аквасто или подобни в Практикер. Наясно съм, че ценово са друга категория. Ясно е, че някои правят капаци, а други ги имитират. Дали ще ръждяса зависи от материала. Не ми допада самата идея да има огъната тънка ламарина. За мен свестен сифон означава да има капак цяла отливка, а не пластмасова основа покрита с ламарина за лъскавина. При пластмасовите сифони явно няма как да е друг подходът. Едно време имаше едни солидни месингови сифони, на които капакът играеше роля и на чашка за воден затвор. Тогава е имало евтин труд и материал плюс липса на мислене от типа "дано се повреди след някоя година, че да продадем още бройки".
chapara - майстор
Забелязвам че се стараеш да трупаш кухи мнения, нищо градивно!
Kondor1 - специалист
ОК, кажи ти нещо градивно на тема сифони и по-конкретно може да разгледаш Танушев.
chapara - майстор
Регистриран:chapara ср мар 25, 2009 6:17 pm
Общо мнения: 4170
[0.50% от всички мнения / 1.15 мнения на ден]
Виж собствените си мнения
Най-активен във форум: Баня
[ 1990 мнения / 47.72% от вашите мнения ]
Най-активен в тема: Вицове
[ 149 мнения / 3.57% от вашите мнения ]
Kondor1 - специалист
Броят на моите мнения е достатъчно скромен, така че не е много уместно да твърдиш, че се стремя да трупам мнения. По-може да се каже за други хора. Все пак - кажи нещо градивно за сифоните. Примерно добри и лоши модели и начини на реализация. Като са нови на рафта всичките изглеждат прилично, но ти с твоя опит си виждал добро и лошо развитие след 5-10+ години.
chapara - майстор
Виега може да се снабди с Изображение само за 207 лв. :-D
и с Изображение само за 78 лв. :-D
Globe - специалист
Здравейте,
Захванал съм се с ремонт на банята и се чудя дали тези сифони някой ги е пробвал? На живо дали изглеждат толкова добре направен и дали имат видим минус? Цената им е повече от съблазнителна за линеен сифон.
https://www.geraka.com/lineen-sifon-za-banya-zero
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Отново тема за подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: