• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
iliya_i - майстор
Той покязалият го е доста активен във форума. Даже днес писа в други теми. Пиши му на лични и ще ти отговори утре.
boqnkov - специалист
Да използвам темата и същевременно да я поактуализирам. Предстои ми избор на 3 сифона. Един за помещение за къпане и два, които ще се ползват само при почистване. Моля за съвет какви сифони са удачни към момента. Искам да могат да се чистят лесно, да не миришат, да не ръждясват и да изглеждат добре (квадратни). Тези с клапите май са по - удачни за сухите помещения, но уплътняват ли добре, така че да не пропускат никаква миризма така както тези с водния затвор? В помещението за къпане смятам да сложа с воден затвор. Може ли да ме посъветвате за конкретни модели от въпросните видове, защото ми предстои покупката им. Ето в един магазин какво ми предложиха на цена от 20 лв (с воден затвор).

Прикачен файл

20170306_141950.jpg

Прикачен файл

20170306_141942.jpg
Kondor1 - специалист
Ще ти кажа само, че сифоните от 20лв не са скъпи и "хубави". Ако ще е за 20лв по-добре да е пластмасов, защото металните са 99% алуминиеви. Съответно не ръждясват, а корозират и се стопяват - особено ако ползваш препарат за отпушване на сифони. Виж марка HL. Металните плочки отгоре уж са неръждаеми, но не се знае нищо. Затова е добре да ги залепиш по-леко с тенденция за подмяна някой ден без рязане на плочки. Аз си имам ядове с един боклук от 20лв, алуминиев. Мисля си някой ден да му направя замяна/укрепване както е на място. Дефектен е и отнякъде изтича водата още като нов - като го напълня, до 1 час вече е само леко влажен. Отделно материалът корозира и след 5г сигурно ще е като останките на потънал кораб преди 200г.
Gadnyara - специалист
Аз пък наслагах Viega, с клапи и воден затвор. За съжаление, към 40-50лв/брой ги плащах.
Ето такива: http://www.shop.bg-maistor.com/viega-ad ... 0mm-detail
Всичко е пластмаса, без решетката, тя е неръждаема стомана, но не ѝ знам точното съдържание.
Не знам дали върши някаква работа голямата периферия, при мен тя беше без значение - най-много да намокря обратния насип под къщата при пробив.

Похвалени са от мои познати, аз засега също не усещам миризми от тях. И при мен са в сервизни сухи помещения. :wink:
boqnkov - специалист
Ами повече искам да е надежден, отколкото евтин и лесно да се сервизира и ако е необходимо да се подменят части вътре, защото този в мократа част ще е забит в ъгъла на помещението ( между двете стени и пода) и тръбата ще идва от друго помещение т.е. евентуална подмяна на сифона ще е свързана с къртене на плочки и от към стената. Другите неясноти са относно този фланец, регулируемата височина и хидроизолацията ( да има или да няма)? Флексовото лепило не върши ли подобна работа?
jekasus - майстор
boqnkov написа:
Флексовото лепило не върши ли подобна работа?
Не, онези, които вършат не са евтини...
boqnkov написа:
хидроизолацията ( да има или да няма)?
Какво има под банята?
boqnkov написа:
Ами повече искам да е надежден, отколкото евтин и лесно да се сервизира
Виега, HL, Алкапласт и ТЕСЕ.
boqnkov - специалист
Какво мислите за това? С него смятам да лепя греса на цялата къща на пода, защото ще има подово. Подходящо ли е и за баните? Под банята няма нищо, но не това е въпроса. Смятам, че ако бетона някъде "пие" вода, ще избие в някоя съседна стая. :? http://marisanbg.com/bg/terafleks-gold/ ... MBbcXOxXqB
chapara - майстор
По спецификация е добро, но преки впечатления нямам.
nikolov333 - майстор
С техните лепила за изолация съм лепил малка порцеланова мивка на шишове в стената в една тоалетна в мазетата, понеже имах останало и не е мръднала вече 5-та година, като се има предвид, че много майстори минаха от там и доста зор е видяла, та на тази база мисля, че са им добри нещата..
jekasus - майстор
Малко им едър пясък в лепилата, затова не ми харесва...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17

Тема "Отново тема за подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: