• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gecata1059 - специалист
В друга тема питах jekasus за сифон и ме насочи към Alcaplast 3344.
Намерих такъв но в комплекта няма маншет и в магазина не предлагат.Може ли да ползвам полиестерен воал за хидроизолация и да си изрежа от него.
Прикачен файл:
Полиестерен-воал.jpg
Полиестерен-воал.jpg (115.92 KиБ) Видяна 3493 пъти
И още един въпрос- Воала предварително ли се слага между пластмасовата част и металната и тогава се маже или първо се обмазва и тогава се покрива ? :?
Прикачен файл:
alcaplast-cifon-podov-rogov-c-klapa-cux-i-mok-r-zatvor-h-79-179mm-l-105x105mm-f-50-70mm-apv3344-3502-600x315.jpg
alcaplast-cifon-podov-rogov-c-klapa-cux-i-mok-r-zatvor-h-79-179mm-l-105x105mm-f-50-70mm-apv3344-3502-600x315.jpg (25.14 KиБ) Видяна 3493 пъти
jekasus - майстор
Може да се ползва.
Ако хидроизолация е еднокомпонентна / например weber.tec D-protect, Теразид GT-11 и подобни/
Воала се промазва с хидроизолация и се полага на сифона, след изсъхването се стяга фланеца.
А хидроизолация двукомпонентна / например Mapelastic, ХИДРОЗОЛ® FLEX PRO 2-K и4 подобни/, тогава се налага едно парче 40смх40см от воала/ може и по-голямо/ да се промаже предварително с однокомпонентна хидроизолация /два слоя от двете страни най-добре/ и след изсъхването да се закрепи с фланеца към сифона.
Освен Теразид GT-11, не се сещам дали има однокомпонентни в малки разфасовки по 1кг.
Това е варианта с двукомпонентна хидроизолация и ръчно направен маншет.
Прикачен файл:
IMG_1348.JPG
Това е варианта с однокомпонентна хидроизолация и воал.
Товае линеен сифон на Танушев - http://tanoushev.bg/product/lineen-sifo ... m-inox-156
Прикачен файл:
Image 3.png
gecata1059 - специалист
Точно към хидроизолацията на Теразит съм се насочил.Ще ползвам и флексовото им лепило.А маже ли се пластмасовата част с първия слой и след това металната с втория слой.Мерси предварително. :)
jekasus - майстор
|За металната част няма нужда - тя сама притиска маншета.
За пластика - не му пречи изобщо. При готов фабричен маншет не се маже - има си гумено уплотнение за притискане на маншет.
gecata1059 - специалист
jekasus написа:
Може да се ползва.
Ако хидроизолация е еднокомпонентна / например weber.tec D-protect, Теразид GT-11 и подобни/
Воала се промазва с хидроизолация и се полага на сифона, след изсъхването се стяга фланеца.
С риск да изглеждам тъп да уточня, че искам да го направя както трябва.
Промазвам едно парче воал с хидроизолация ,поставям го на сифона да изсъхне и стягам металната част.После се маже около сифона и долната част на воала, воала се притиска върху намазаното и се маже отгоре. :?
jekasus - майстор
Първо -
gecata1059 написа:
Промазвам едно парче воал с хидроизолация ,поставям го на сифона,После се маже около сифона и долната част на воала, воала се притиска върху намазаното и се маже отгоре.
След като изсъхне хидроизолация след втория слой -
gecata1059 написа:
стягам металната част
tanq222 - специалист
Днес пристигнаха плочките ми за баня. Много ми харесват и се радвам, че всичко с поръчката мина гладко. Покрай цялата суматоха забравих за сифона. Сега разглеждам в http://www.gaudi-ds.com/sifoni сифони, но има супер много модели. Цял ден чета за различните видове, но съм тотално объркана. Според вас какъв е по-добре да взема подов линеен или рогов сифон?
ivailokrustev - специалист
Заложи на линеен сифон, няма да сбъркаш, определено е по-добрият вариант.
dyodi - специалист
съб окт 29, 2011 9:07 pmрашкета написа:
Иване, вземи си на "Танушев" от Алати или Бриколажа и не му мисли.Не знам как реши, че нямат воден затвор????Аз лично съм монтирал дозини от тях и оплаквания няма.
Здравейте! И аз съм се ориентирала към рогов подов сифон на Танушев. Само да Ви питам, не се ли запушва лесно процепът под водния затвор, през който минава водата, и как се чисти там? Друго: месинг или пропилен да взема, за да е устойчив на дезинфектанти - всякакви? Танушев имат отскоро нов подов сифон от полипропилен, още не съм отишла в магазин да му видя конструкцията. На клапа не искам да разчитам, някаква измишльотина са клапите (вече сложих такъв - с воден затвор и клапа, и ще го сменям, защото за воден затвор се разчита на втулката, а не на месинговата конструкция) :? . Може и във фирмата да позвъня, но виждам тук, че имате опит с тези сифони, затова разчитам на съвет от Вас.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17

Тема "Отново тема за подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: