• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikolov333 - майстор
Важно е и нивото на отточната тръба от горния ръб на сифона.. Иначе ако стърчи ще трябва да се кърти и част от тръбата за да се "потопи" сифона малко под нивото на подовите плочки..
Kondor1 - специалист
Алтернативното решение, за което си мисля е да си направя частично сифон по мярка. В сегашния алуминиев сифон слагам тръба, която да запълни диаметъра или с нещо като епоксидна смола отливам стени. Една по-тънка и къса тръба в центъра за воден затвор + готова чашка от друг модел. Накрая остава нова решетка отгоре, за която ще трябва някакво къртене за да потъне. Сегашната е доста тънка ламарина и всяка свястна решетка е с 2-3мм по-дебела. Ще измеря първо стария сифон с един нов, който съм набелязал да знам дали да отпиша нормалната подмяна при сериозна разлика в дълбочините.
J25 - напреднал
Здравейте!
Някой поставял ли е такива сифони или може да каже,дали си заслужават и какви ще са им евентуално недостаъците за монтаж в баня?
https://www.masterhaus.bg/bg/product/20 ... -klapa-q50
iliya_i - майстор
Това чудо без воден затвор???? К'во толкова му хареса за баня?
nikolov333 - майстор
Сигурно е харесал магнитната клапа.. И аз имам сух сифон в банята и ми трябва подобен, за да работи без вода..
J25 - напреднал
чет авг 01, 2019 11:39 pmnikolov333 написа:
Сигурно е харесал магнитната клапа.. И аз имам сух сифон в банята и ми трябва подобен, за да работи без вода..
[-X Не позна.Повече ми хареса луксозната опаковка. :-D :supz:
Какъв е проблема че няма воден затвор?Сега където живея,също няма такъв затвор а е само с клапа но няма никакви проблеми.
Kondor1 - специалист
Каква е тази магнитна клапа - някакво ново изобретение? Колкото съм виждал сифони с подвижни клапи, всичките страдат от "инженерно" късогледство. Пишман-изобретателят не проумява, че с времето се събира много мръсотия и клапичката му нито може да прилепне така както като е нова, нито дори може да се движи. Но като е нова изглежда умно. С магнитите да няма нещо подобно?
PS: между другото това "арт бронз покритие" ми прилича на боя цвят бронз поне по снимката. Т.е. капакът вероятно не е бронзов, а само с такъв цвят докато се олющи.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Отново тема за подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: