Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Теди - специалист
Преди няма и месец правихме(бригадата)ремонт на една къща в Бояна. Клиентът желаеше плочка в/у плочка. 5 бани и някои от подовете му ги направихме така. Значи проблем няма при 2 условия.
1.Старите плочки да са здрави и не чукат на кухо!
2. Задължително с флекс лепило.
Забележка:при лепене по този начин се върви по съществуващите вече равнини.С флексовото лепило се работи на гребен и не позволява удебеляване(тоест изправяне, ако има нужда)! Спазвайки тези условия няма никакви проблеми. Помислете ако трябваше 5-те бани да ги изкърти(пари за това),след което измаже(пак пари за това),изхвърли боклука(отново пари за това),а времето да не забравяме и то е пари! :wink:
Sim4o - помощник
И ние правихме ремонт на банята у нас преди месец. Лепихме плочка върху плочка. Изкъртихме само за водопровода и плочките, които биеха на кухо. Минах го с грунд - бетонконтакт, който става на камък и лепих с яко лепило на Cerasit - точно за плочка върху плочка. Нямаш никакви грижи. Но задължително изкърти смени водопровода направи го с PVC тръби и губиш грижи. Действай !
ivtabov - специалист
И на мен ми се вижда много мърлява и нечистоплътна историята с лепене на плочка върху плочка. Цялата мръсотия по фуги и плочки, натрупана с години остава от долу. Пък след пет-шест години, когато ти омръзнат тези плочки, новите пак ли ще лепиш върху тях - три пласта плочки?
Изкърти старите плочки, смени водопровода до щранговете с пластмасов, както те съветват и си направи банята като хората.

P.S Преди години един приятел си сложи ламината върху мокета с цел топлоизолация - голяма свинщина стана. Още съжалява.
Time2Burn - специалист
плочка върху плочка са пълни глупости, не само че не съм го правил никога, но и строго съм против подомни хрумвания. Как може въобще да се коментират още такива теми. Освен това при ремонт на баня ако не си смениш водопровода..... това е умряла работа..
Здравейте!
Вслушайки се във вашите съвети, настоях да ми изкъртят плочките.
Въобще не съжелявам за това, защото подменихме и ВИК инсталацията.
Опасенията, които имах се оказаха неоснователни. Къртенето не било толкова страшно. Човека се справи изключително бързо, след което си изчисти и изнесе боклука. Супер!
Благодаря ви!!!!
ivtabov - специалист
Поздравления!!!
Със здраве да я ползваш!
brin - помощник
Ремонтирам си банята в момента. И предвид факта, че много трудно мога да си намеря душ кабина поради различни ограничения, реших да си иззидам коритото и да си купя параван.
Въпросът ми е - да си и изкъртя ли плочките под бъдещото ми ново корито или да го иззидам и облека върху сегашният ми под, като спазя наклона разбира се към втория сифон чрез няколко залепене плочки върху старите (за банята)?
Благодаря Ви за вниманието.
Osiris - специалист
ако е добър наклона и плочките са здрави защо не можеш да си спестиш къртенето а вместо да правиш параван има окачвачи за стени за стъкло и плексиглаз :?
brin - помощник
Плочките са много здрави и добре сложени, но в момента там имам вана на крачета, така че наклона е към централния сифон.
Затова искам да си иззидам само прагчеи вътре да обърна наклона към втория сифон. А паравана, както казваш така съм го и намислил, зора ми е наклона. Иначе имам малко плочки в резерв, така че мога и да поизкъртя. Но нали знаеш, всеки гледа да се рационализира ;)
крум - специалист
Някой беше писал във форума, че ремонт на баня без смяна на сифона не е ремонт.
Аз предпочитам да не вдигам нивата, т.е. всички помещения да са на едно ниво.
А като сложиш новите плочки върху старите, ще вдигнеш нивото поне с 1 см.

От друга страна, досега където и да съм си спестил къртенето, после съм съжалявал. Много по-лесно е да работиш върху добре приготвена основа, отколкото върху нещо старо и с незнайно състояние.

Тема "ПЛОЧКА ВЪРХУ ПЛОЧКА - ПЛЮСОВЕ И МИНУСИ?!???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: