Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
kalin7 написа:
в душ кабината
Грубо 6-8 плочки, монтираш с нужното къртене сифона/ гледай да е с пвц основа, щото ПП не се лепи, или месингов/ и плочка върху плочка в душевата зона.
Дори и хидроизолация можеш да направиш на пода.
При мен бяха няколко пода, така че не се знае от коя баня са снимките...

Прикачен файл

IMG_1630.JPG

Прикачен файл

IMG_1645.JPG

Прикачен файл

IMG_1651.JPG

Прикачен файл

IMG_1655.JPG

Прикачен файл

IMG_1664.JPG
kalin7 - специалист
Чираче написа:
За да стане всичко както си трябва, махаш цялата тая рязана плочка около сифона. Разкъртваш и монтираш нов/здрав, не красив/ сифон. Намираш плочка с подходяща разцветка. Какво значение има, че не е точно същия цвят?
Тя плочката не е една а четири. Просто на чертежа който съм дал така е излезнало, че е една нарязана. Реално са четири с отрязани ъгълчета. Същия монтаж като на снимките на колегата.
Не ми се иска да са различен цвят защото ще стане грозна кръпка и ще личи. Ясно е че това е най-правилния начин. Продължавам да го умувам. Ако не се намери добър начин така ще стане.
kalin7 - специалист
Имам напредък по темата но ми е нужна помощ.
Успях да намеря PVC сифон, който е разглобяем и е е сдобри подходящи размери (снимката по-долу) LINK.
Малко го скосих там където се съединява с тръбата, съответно и тръбата, която е в замазката малко я скосих. При това положение успявам да вкарам сифона с няколко ловки движения в тръбата. Наложи се да поизкопая малко под едната плочка, защото всичко беше на милиметри и с "пиниз" както се казва :)
Сега наред е да запечатам дупката (схемичката, която съм нарисувал.). Иска ми се преди да мушна сифона да запечатам цялата дупка с някаква хидроизолация, за да си гарантирам, че дори и да протече от снадката (която смятам да обмажа със силикон преди да мушна сифона), да не се просмуква водата в замазката. След това и някакъв пълнеж трябва да сложа.
Мислех , да ползвам течна гума (Акрофлекс) или подобно, която да обмажа с четка по стените, но не знам след това ако пълня с някакъв цимент, дали изобщо ще се получи връзка.
И тук идва молбата ми. Ако може да дадете акъл, как да запечатам всичко. Стените ми се иска да ги запечатам преди да сложа сифона, съответно не може да е много дебел слоя, тъй като сифона влиза трудно (под ъгъл, наляво - надясно ... и накрая се обръща за да застане гърлото нагоре).
Нещо тънко за хидро изолация, която да се нанася с четка и след това някакъв пълнеж, който също не може да е много гъст, тъй като е тясно като съм сложил сифона и сместа трябва да проникне навсякъде около него.
Иска ми се да пробвам първо така. Другия вариант с къртенето е ясен ако това не помогне.
Прикачен файл:
10622867669022.jpg
Модел на сифона. Реално е от две части. Горна с решетката и клапата и долна, тръба на 90%, която е много компактна.
10622867669022.jpg (40.59 KиБ) Видяна 7091 пъти
Прикачен файл:
канал2.png
Схема на долната част на сифона, след като е мушнат в тръбата. Мисля, да уплътня със силикон мястото на снадката.
канал2.png (6.82 KиБ) Видяна 7091 пъти
chapara - майстор
Изолация:
https://www.tashev-galving.com/034+IVL+ ... 0%BD%D0%B0

Лепене на сифона с:

Изображение

Пълнеж - пясък и цимент в рядка консистенция.

П.С. Хидроизолацията ще ти дойде много за упражнението, тъй като си от София мога да ти услужа с останала ми "Мапеластик'-двукомпонентна, от обект, като по-малко количество, което може да ти свърши работа и ако имаш интерес пиши на Л.С. :roll: :wink:
jekasus - майстор
Теразит GT-11 е много по-добра от вебери и церезити, има и по 1.4кг малки кофички.
Но 2К мапей е по-добра :-D Ако е на аванта, значи е няколко пъти е по-добра :-D
chapara - майстор
jekasus написа:
Но 2К мапей е по-добра :-D Ако е на аванта, значи е няколко пъти е по-добра :-D
За такава говориме :-D :roll: :wink:
kalin7 - специалист
Привет на всички.
Двубоя със сифона приключи в моя полза за което съм много щастлив, че се разминах без къртене.
Специални благодарности на колегата chapara, който ме снабди с дву-компонентната изолация. Това чудо се оказа наистина много добро и жилаво. Съдържа някакви фибри, а течността която е към него допълнително му придава една пластичност.
Стана малко бавно всичко, тъй като след всеки етап трябваше да чакам по-няколко часа, които се превръщаха в дни, защото не ми се седеше да чакам докато стегне. Но все пак стана идеално.

Ето и снимков отчет на свършеното.
Прикачен файл:
IMG_7023.JPG Първа ръка хидроизолация. Нанасяне с четка. За целта самата смес я направих малко по редичка.
Прикачен файл:
IMG_7064.JPG Изсъхнал и почистен от излишното втори слой хидроизолация.
Прикачен файл:
IMG_7065.JPG Сифона е подготвен да бъде мушнат в канала.
Прикачен файл:
IMG_7066.JPG Влиза малко с чалъм, въртене наляво надясно. (Монтажа е само за проба, без силикон)
Прикачен файл:
IMG_7068.JPG Сифона си е на мястото и се вижда даже малко от силикона.
Последна промяна от kalin7 на вт мар 27, 2018 10:38 am, променено общо 2 пъти.
kalin7 - специалист
Продължение.
Прикачен файл:
IMG_7071.JPG Около сифона вече е запълнено със замазка в съотношение 1/2 - цимент/пясък. Отново малко по редичко за да може по-лесно да се напъха навсякъде.
Прикачен файл:
IMG_7072.JPG Последния монтаж преди да сложа самото тяло на сифона уплътних отново с дву-компонентната замазка, защото нямах фуга, а и се образува около 8-10мм кухина между замазката и дъното на сифона. Излишното си излезе през фугата.

Още веднъж Благодаря на всички отзовали се с идеи и помощ.
nikolov333 - майстор
Идеално е станало.. Пинизчийска работа.. :-D :partyman:
chapara - майстор
Страхотно, ум, мерак в духа на "Направи си сам", две десни ръце, желание и какво да кажа, доста "майстори" биха ти завидяли за упоритостта. Браво :supz: :supz: :supz: =D>

Тема "Декоративни решетки за подови сифони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: