• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
men79 - специалист
Имам проблем с казанчето на Тоалетна Видима Севлиево. Нарочно си купих тоалетна от тях, понеже са български и качествени и ако случайно възникне проблем да мога да си купя части...., но толкова рано не съм го очаквал ... да се прецака казанчето. Тоалетната я ползвам от 3 януари досега... няма и месец и ето ти проблем. При пълненето на водата в казанчето , нивото се покачва повече отколкото трябва и не се спира, а си тече постоянно водата и така само за един месец може да ме набута за още една тоалетна пари... Някой имал ли е подобен проблем и ако да как се е справил????
jekasus - майстор
Или поплавък не е регулиран или имаш боклуци вътре при гумичка, която спира водата.
Вдигни поплавъка с ръка и ако продължи тече водата, значи второто.
VLADO66 - майстор
А нивото регулирал ли си го-става като вдигнеш горния капак и отгоре на поплавъка стърчи една пластмасова джиджафка която се върти, надясно е за понижаване на нивото, а наляво за повишаване.
men79 - специалист
Регулирах механизма откъдето влиза водата и една чена джаджа се вдига и спуска надолу, от там нисхто не става, после регулирах и механизма в сердата дето , под бутона се намира. Там има две скоби, които придаржат механизма и като ги махнеш , може да се вдига и понижава нивото на механизма.... това пробвах , при различни варианти и нива, друго не видях , което може да се регулира....
VLADO66 - майстор
Казанчето е в гарация-обади се на сервиза.
рашкета - специалист
VLADO66 написа:
Казанчето е в гарация-обади се на сервиза.
И мислиш ли, че ще пратят екип да го отремонтира????

Мен79, я кажи точно какво е това нящо?Моноблок ли е ? Структура за вграждане ли е? Прост кенеф ли е? Или на село на външния кенеф си сложил казанче???
VLADO66 - майстор
Нaй-мaлкото трябвa дa му дaдaт новa кaрaнтия и ниe щe помaгaмe eвeнтуaлно зa трaнсплaнтaциятa.
GROHE Bs - специалист
рашкета написа:
VLADO66 написа:
Казанчето е в гарация-обади се на сервиза.
И мислиш ли, че ще пратят екип да го отремонтира????

Мен79, я кажи точно какво е това нящо?Моноблок ли е ? Структура за вграждане ли е? Прост кенеф ли е? Или на село на външния кенеф си сложил казанче???
Що бе в Бургас си има група която ходи на адрес за гаранционни продукти на видима не че са баси масторите ама качеството на тази марка не се нуждае от такива.Не съм рекламно лице нещо но в къщи съм изцяло с тази марка а и професионално не ми създават проблеми.
...И аз си взех такова казанче. Нямах проблеми месеци, но при ежедневното спиране на водата, заради ремонтите на Граф Игнатиев, казанчето започна да " пее" при спиране на зареждането с вода... :) Добре, че комшиите не са конфликтни... Другата ЕКСТРА, резултат от ремонтите на столична община е че при пълнене с вода не спира и започва да тече от долу и отгоре... Вече не затварям капака,на казанчето, уж сама да си го поправя, но за сега единственият вариант е спирателния кран... Ако някой има идея, ще съм благодарна, да я сподели... :?
MamaMy - майстор
Решението се нарича филтър след водомера. Коментирано е във форума и има и снимки. :)
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с казанчето на тоалетна Видима Севлиево" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: