Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
newmember - специалист
Здравейте! Отдавна имаме лек проблем, но все го отлагахме. От маркуча за топла вода на бойлера не винаги, но доста често сълзят капчици. Страх ме беше да го пипам преди да разбера как мога да подходя най-добре :) Преди време ни се спука същият маркуч на казанчето на тоалетната. Добре, че бяхме тук и за 10-тина секунди спрях водата, което не попречи банята да се наводни. Така шурна, че ако ни нямаше щеше да има наводнение в блока ... За този на бойлера само знам, че се държи здраво, поне резбата му държи и не се е пукнала свръзката ... Иска ми се да го отвия и да огъна или да сменя тази декоративна шайба или както се казва, понеже виждам, че доста плътно са натиснати заедно и чак е леко огъната. Доста стегнато изглежда, докато на студената вода тази шайба се движи свободно, явно така са изкарали тръбите в стената. Но затова пиша - как да избегна голям теч на вода и да свърша работата успешно :)

Ето маркучите, хубави, нови, но тази капка вече остави може би непоправими следи на плочките ...
http://store.picbg.net/pubpic/24/19/d41 ... 8f2419.jpg
Последна промяна от newmember на вт фев 21, 2012 4:20 pm, променено общо 1 път.
рашкета - специалист
Нищо и няма на "шайбата".Сигурно не са навили добре калчища.
Развий меката връзка(не се казва маркуч) навий наново калчища и си ОК.Ако пък е пукната просто си купи нова и така нататък.......
zil157 - специалист
рашкета написа:
Нищо и няма на "шайбата".Сигурно не са навили добре калчища.
Развий меката връзка(не се казва маркуч) навий наново калчища и си ОК.Ако пък е пукната просто си купи нова и така нататък.......
Алоооо,кълчища на "мека връзка"(холендър)?Добър ден!
jekasus - майстор
рашкета написа:
Нищо и няма на "шайбата".Сигурно не са навили добре калчища.
Развий меката връзка(не се казва маркуч) навий наново калчища и си ОК.Ако пък е пукната просто си купи нова и така нататък.......
Или не си пояснил добре, или имаш жестоко наказание във вид на два литра бира(и повече приемаме :-D ).
рашкета - специалист
Изцепи се като чамова дъска приятелю.Видя ли , че сълзи отдолу а не на холендъра.
А да видим сега кой ще купува бира....
zil157 - специалист
рашкета написа:
Изцепи се като чамова дъска приятелю.Видя ли , че сълзи отдолу а не на холендъра.
А да видим сега кой ще купува бира....
Това към кого е?
рашкета - специалист
Ами и ти и джеки.
jekasus - майстор
Към мен :lol: Баси........... чак как се загледах, видях че има "някакви опити" да се спре водата.
Петък вечер не прощава :lol: :lol: :lol: имам да давам бирата.
рашкета - специалист
На теб ти прощавам.Чакам "зила" да видя как ще се измъкне. :finga:
zil157 - специалист
рашкета написа:
На теб ти прощавам.Чакам "зила" да видя как ще се измъкне. :finga:
И аз ти прощавам!Никъде не искам да се измъквам.И все пак - защо са му на холендъра(меката връзка)КЪЛЧИЩА???

Тема "Сълзи от маркуча на топла вода на бойлера - готово" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: