• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
redlabel написа:
с някаква хидроизолираща мазилка и ще направим скара от метални профили.
По стените 20-30 см от пода, по пода, лентите в ъглите и най-важното свръзка сифон - хидроизолация. Силикониране между изводи и отворите в панелите е задължително.
Плочките, ако не лопат на кухо няма смисъл да се свалят, освен ако няма излишни пари за ремонт :-D
Понеже не съм спец по панелите в банята, мислим си само на теория -
Окрайчващи UD-профили освен на дюбели и на силикон да се слагат, скарата бих я направил кръстата, поне в зоната на душа...
Вътрешни ъгли, както е показано на клипа по-нагоре.
redlabel - помощник
Банята е в панелно жилище.
Ще се прави скара от метални профилк (както предстенна обшивка с ГК) , понеже едната стена е 6 см дебела и по нея има тръби, които няма как да вкопаем от съображения за сигурност.
За това ще има скара, коята да скрие всички тръби. На нея с помощта на види ще се захване ламперия на Vox, един от въпросите ми е: трябва ли да се постави някаква изолация между стената и ламперията - кам.вата, фибран, нещо ??? :?
dpp - специалист
redlabel написа:
Банята е в панелно жилище.
Ще се прави скара от метални профилк (както предстенна обшивка с ГК) , понеже едната стена е 6 см дебела и по нея има тръби, които няма как да вкопаем от съображения за сигурност.
За това ще има скара, коята да скрие всички тръби. На нея с помощта на види ще се захване ламперия на Vox, един от въпросите ми е: трябва ли да се постави някаква изолация между стената и ламперията - кам.вата, фибран, нещо ??? :?
Вътрешно помещение , няма смисъл от топлоизолация! Виж хидрото не го пестете... :yawinkle:
redlabel - помощник
Благодаря!
От типа на течната гума ли ?
Niko_T - помощник
Здравейте колеги.
Предстой ми да правя ремонт на банята. Мисля да облицовам стените на банята с PVC ламперия.Така съм решил, понеже стените са много криви, а и предишния собственик не е ремонтирал нищо и стените са с блажна боя.
Отидох до един строителен маркет за да проуча нещата - само информативно. Попитах какво ще ми е нужно за поставянето на ламперията (профили, ъгли...). Едното момче от магазина ми нахвърля на лист някои неща, но се затрудни и извика негов колега. Той погледна листа с написаното и започна "това не трябва, това няма да свърши работа..ще трябва това, това ...." и добави други неща. Та, аз съвсем се обърках.
Някой ще може ли да каже какво по-точно ще ми трябва? Какви метални профили и колко, ще трябват за металната скара? Какви и колко дюбели да взема?
За PVC ламперията: какви профили, ъгли,и др. ще трябва?
Банята е в панелен блок, водопровода не е вкопан в стената. Пода е с плочки (те остават). Размерите на помещението са: 210см х 170см височина 250см. Няма прозорец, само една врата с размери 180см х 60см. След това ще ремонтирам и тавана, но засега искам стените да управия.
Ще съм ви благодарен ако помогнете с изчисленията за материалите, че до сега не съм се впускал в токова начинание, а и магазина ми е далечко, та мисля да взема всичко наведнъж.
jekasus - майстор
Niko_T написа:
..
Нико, ти прегледа ли темата? Реално всички отговори ги имаш...
Ако нещо неясно по определен въпрос - тогава питай.
jekasus - майстор
Да допълня по темата - доскоро не знаех, че Нолина има окрайчващ профил със клипс... Че и в други,освен бял, цветове. Монтажа става прекалено лесно, но по-скъпо :-D
Изображение
Niko_T - помощник
В един руски сайт видах, че един майстор ползва само UD профили 30х30, като ги "забива" директно към стената без да прави скара. Нарежда ги така както се реди дървени летви.Дупчи ги отстрани.
Не знам дали е правилно това и дали после след нареждането на пвц-то няма да има проблеми.

Прикачен файл

уд.jpg
уд.jpg (7.43 KиБ) Видяна 3047 пъти
jekasus - майстор
Няма да има проблеми, нивелиране става със клинове.
Просто поцинковани профили са по-сигурни от дървени/от влагав тях или последваща ще се огънат/ и по-евтина от ал.профили.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "PVC ламперия или фаянс в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: