• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jdg - помощник
Здравейте,
Имам питане относно монтажа на висящ PVC шкаф за баня. Необходимо ли е да се слага силикон на границата между страничните му стенички и плочките на банята, понеже се получава малка фугичка между плочките и стените на шкафчето? Сега съм сложил силикон само на границата между мивката(отгоре и отстрани) и плочките. Интересното при монтажа беше, че фирмата-производител в упътването за монтаж беше подчертала да не се използват монтажните отвори на мивката, а само четирите дупки на шкафчето, ама при мен бяха само две :(
Така, че ползвах и отворите на мивката при монтажа, за да стане по-здраво. Мисля, че не съм сбъркал?
рашкета - специалист
Абе, няма книга в , която да пише дали е необходимо или не ама ако искаш сложи.Ако пък не искаш не слагай. :lol: :lol: :lol:
Аз слагам за да не ми се обаждат да ми мрънкат, че се мърда и т.н.
jdg - помощник
То не е заради мърдането, но да не подлизва вода зад него като се мият плочките. Ама, като знам какъв съм "майстор" със силикона, може би е по-добре да не слагам :?
vgeorgiev - специалист
Ще използвам темата да попитам как се монтира видящ PVC шкаф за баня.
Не намерих инструкции за монтаж, нито отвори за закрепване.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
jekasus - майстор
Вътре в шкафа трябва да имаш метални ъглови планки, просто са спестили отворите.
vgeorgiev - специалист
jekasus написа:
Вътре в шкафа трябва да имаш метални ъглови планки, просто са спестили отворите.
Ще проверя. Опитах се да извадя чекмеджетата, но не успях да разбера как ...
jekasus - майстор
Ако са със странични водачи, мърдаш тия лостчета надолу или нагоре. Така освобождаваш чекмеджето.
Ако с долни водачи, имат си видии.

Прикачен файл

IMG_20160801_112840.jpg
IMG_20160801_112840.jpg (8.67 KиБ) Видяна 9768 пъти
vgeorgiev - специалист
Мерси много за отговорите.
Успях да сваля чекмеджето от релсите, обаче се оказа, че няма планки.
Трябва да му измисля нещо. Целия шкаф е лембезе.


ИзображениеИзображениеИзображение
vgeorgiev - специалист
С какви крепежи трябва да монтирам шкафа към стената ? Стената е тухла единичка, 2см мазилка, 1см лепило и 9мм плочки. Зад стената има въздуховоди.
С дюбели или шпилки се монтира ? Как мога да настроя нивелацията ако двата отвора в стената не са нивелирани идеално ?
В нета не намирам абсолютно нищо за това как се монтират тези шкафове.
Звънях на фирмата производител и от там ми казаха, че се монтира директно с дюбели през гърба на шкафа.
jekasus - майстор
vgeorgiev написа:
С какви крепежи трябва да монтирам шкафа към стената ?
В магазините за мебелен обков ще предложат минимум два варианта ъглови планки.
vgeorgiev написа:
С дюбели или шпилки се монтира ?
Дюбел и шпилка(комплект за мивка) или дюбел и винт. Тоест един от двата варианта :-D
vgeorgiev написа:
Как мога да настроя нивелацията ако двата отвора в стената не са нивелирани идеално ?
Отвори със по-голям диаметър, широките шайби(планки) ще притегнат шкафа към стената.
То и аз си поиграх днес, ама не се сетих да снимам.

Прикачен файл

IMG_0809.JPG
IMG_0809.JPG (116.21 KиБ) Видяна 9682 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за монтаж на PVC шкаф за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: