• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kozl - майстор
Слагах подобен шкаф - мивка от Икея. В комплекта си имаше планки 4 броя, но аз сложих само 2, защото отзад много тръби и беше рисковано да ги пробия. И така два захвата на гърба в горния ръб на шкафа може и да са достатъчно, но не и за мен. Купих два крака от Икея и подсилих в предната част. После изпробвах монтажа като стъпих на мивката докато слагах лампата над шкафа с огледалото.
vgeorgiev - специалист
След втори разговор с производителя (русенска фирма), стана ясно, че не са дали планки в комплекта.
Бяха доста любезни и ми ги пратиха с куриер.
Ето какво получих днес.
Прикачен файл:
IMG_20160804_110839.jpg
Вече е ясно как става фокуса. Даже има малка възможност за реглаж.
С дюбел и шпилка ще стане работата.
Изображение

До колкото разбрах от горните постове процедурата е следната.
Монтирам ъгловите планки за шкафа.
Пробивам отвор в гърба на шкафа през отвора на планката.
Меря разстоянието между центровете на отворите.
Пробивам стената. Слагам дюбелите. Навивам шпилките. Мацвам малко силикон покрай дюбела да не влиза вода.
Нанизвам шкафа на шпилките.
Слагам правоъгълните шайби, регулирам и стягам.

Трябва да исмисля кой и как да държи шкафа хоризонтално през това време.
jekasus - майстор
vgeorgiev написа:
Трябва да исмисля кой и как да държи шкафа хоризонтално през това време.
Една кофа и останали плочки за височина, може някой куфар от инструменти или дебели книги :-D
чет авг 04, 2016 12:52 pmjekasus написа:
vgeorgiev написа:
Трябва да исмисля кой и как да държи шкафа хоризонтално през това време.
Една кофа и останали плочки за височина, може някой куфар от инструменти или дебели книги :-D
Здравейте! Закупих шкаф Рила, Има тези планки, ама не знаем как и къде да ги монтираме. Шкафа е на крака, не е за стена.
jekasus - майстор
Ако гледаме снимката по-нагоре за крепежа(подобен за кухненски шкафове)
Кръглия отвор е към стената, който мяза на "П" се закрепва към станичните стените на шкафа.
Та монтаж - в горната част на шкафа трябва да има удебелена част, нещо като"дъска" там се закрепва крепеж, отвора за закрепването към стената хубаво да се направи предварително.
След нивелирането на шкаф-мивката да се отбележат отвори за пробиването в плочки.
Може и направо да се пробият, през кръглия отвор на крепежа, там май беше ф10, пробива се с бургия ф8 и се шибва дюбел 8х60 и винт(забравих :-D че отдавна не съм ползвал, не вярвам, че във магазините ще излъжат..).
Ъгловия елемент е за закрепване към мивката, пластината отдолу е за корекцията на нивелирането при притягането със винт(който не помня какъв :-D ), бялата уйня е да се прикрие крепежа.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за монтаж на PVC шкаф за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: