Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
popov - помощник
Предстои ми да слагам вграден смесител за душ, но никъде не мога да намеря читава схема, за да добия представа какво представлява вградената част.Интересува ме каква подготовка да направя отвътре и как се свързва водата.
Естествено ще отида в някой магазин и ще ги разгледам, но ако някой може да обясни, мисля че ще е полезно за всички.
axial - напреднал
Потърси тук:
www.idealstandard.bg

Според мене цените им на термостатните смесители са доста приемливи :cool:
Freja - помощник
Съжалявам за късното включване и се надявам да помогна...
1. 140 лв. за Пафони е ОК, но за да командва душа и мивката трябва да е двустепенен (по цената смятам че може би говорим за Дуемила или Нетуно)
2. Пафони е италианска марка, а не китайска. Имат официален вносител и 5 г. гаранция (ако си монтираш цедки на водата - в случая филтри).
3. Чучур за вана едва ли ще ти свърши работа, но има само чучури за мивки, по тънички сa.

Това е примерна схема на двустепенен смесител за вгр.

Прикачен файл

dtNT014.gif
dtNT014.gif (9.01 KиБ) Видяна 8019 пъти
cvetan83 - специалист
За един смесител най-важното е да е от месинг и с качествена глава, ето една доста сероизна марка Е.С.А. която е малко позната на нашия пазар и трудно се намира, но съм монтирал на доста обекти и съм безкрайно доволен защото за 5 години нямам рекламация пък и имат доста модели.

http://soulis.net
Последна промяна от cvetan83 на пон фев 22, 2010 7:58 pm, променено общо 1 път.
ribnikolaevi - майстор
Благодаря на Freja за информацията.
Смесителя се намира в една железария (като залежала стока), трябва да видя дали ще ми дадат гаранционна карта само и го купувам.
cvetan83 - специалист
На скоро попаднах на смесители Faris също произведени в Италия, но както и Paffoni ми се сториха откровенни Китайци пък може и да не е така.

П.П. В кутия на Paffoni преди няколко години съм попадал на парче от Китайски вестник сами си правете изводите какво си купувате. :lol:
erkamu - специалист
Здравейте,
трябва да свържа вграден смесител към водопреносната мрежа.
Чудя се кое решение е по правилно-това да стане с холендри? Или да завия прехода метал-пп и после са моялника да свързвам отзад напред (от смесителя към инсталацията)?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не знам дали правилно съм разбрал, но ако тава дума за ТАКЪВ ВЕНТИЛ - разбира се че трябва да е с холендри - той дори така се продава.
erkamu - специалист
LazarGanev написа:
Не знам дали правилно съм разбрал, но ако тава дума за ТАКЪВ ВЕНТИЛ - разбира се че трябва да е с холендри - той дори така се продава.
Става въпрос за ето това:
Прикачен файл:
du6bateriq.JPG
du6bateriq.JPG (45.56 KиБ) Видяна 5487 пъти

Тема "Вграден смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: