Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
velsi - Почетен майстор
Сифонът е в непосредствена близост до душа. Най-отдалечената част от него е в ъгъла зад вратата и в другия ъгъл зад тоалетната чиния. Разстоянието е около 2,30-2,30 м.
Ако правилно съм разбрал трябва да гоня някъде 1 - 1,5 градуса наклон.
Тани - модератор
По-скоро 0,5° -1° , За да изглежда добре! На 3% вече започва да изглежда "стръмно" :)
VLADO66 - майстор
Аз бих заложил 1.5-2 процента като целта е локвичката от душа да бъде колкото се може по-концентрирана около сифона.Хидрото трябва да бъде направено отговорно.
рашкета - специалист
Владо, за пореден път ме стресираш!!!
Каква "локвичка" бре човеко.И стига с това "хидро".
За автора не знам какво да кажа????Като знам колко акъл е давал през годините, се чудя сега как така пита????
VLADO66 - майстор
О-о-о Рашкета,очаквах включване.Ние сме демократичен форум и всеки е свободен да се съобрази с дадени мнения или да обира с парцал водата в коридора. :partyman:
jekasus - майстор
Владо, той Рашкета още не може да схване, че "Хидрото" е много важна, когато локвичка е концентрирана около сифона. :lol:
velsi - Почетен майстор
рашкета написа:
За автора не знам какво да кажа????Като знам колко акъл е давал през годините, се чудя сега как така пита????
Може да знам много неща, но не съм всезнайко. Предпочитам да попитам вместо да допусна грешка. Благодаря на всички, взели участие, ориентирах се.
chapara - майстор
jekasus написа:
Полудявате вече, утре някой ще вкара в банята електронен теодолит.

На последната баня вкарахме :-D , клиента -геодезист :rock:
elby - специалист
A наклона на канала като е 1см на метър тръба, за 5 метра колко градуса се пада :)

5:500 = 0,01

tan 0,01 = 1,745 градуса

Ако правилно съм го сметнал за Ф50 е около 2 градуса. За Ф40 май пак толко.
jekasus - майстор
1/D е формулата за тръбите.
за ф50 се падат 20мм на метър, на 5метра - 100мм.
Градуси са за ъгли, процентите са за наклони.

Тема "Наклон на пода в градуси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: