• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Имам същия проблем със същия модел СеваМикс казанче, ..........
Винтчо - специалист
Да споделя опита си с това казанче (Моноблок Севамикс, долно пълнене).
Причината е закъсаната гумичка. Купих си такава, заедно с пластмаската за 2,60 от Канелката.
Смених частта и казанчето не щеше да спре.
Видимо тяхната пластмаска беше различна, освен това на моята имаше цифрата 1, а на тяхната- 2.
Свалих гумичката от тяхната пластмаска и я сложих на моята. Нещата се оправиха, няколко седмици всичко е наред.
pif4o - специалист
Темата е стара ама и моя моноблок прави същия номер, само че при мен видимо гумичката си е абсолютно здрава, кво ли не го правих оправя се за няколко пускания и после пак в джаза :)

п.п. 1 час по късно и аз съм готов, кво съм гледал на моята гумичка явно съм окьоровял, ама и тя прокъсана, отидох купих две гумички нови е така да има, сложих и се случи това което е описал един колега по горе, не спира водата да се пълни, видимо пласмасите и на старата и на новата гумичка са абсолютно еднакви, ама е на с новата неще, измъкнах гумичката нахлузих я на старата пласмаса и заспа. На новата гумичка с пласмасата пише 2, на моята 1, явно има няква минимална разлика дето оказва влияние.

п.п.2 разбрах и къв е дерта да не пълни когато гумичката е скъсана, тая гумичка от налягането на водата се надига на горе и освобождава път на водата да тече под нея от страничните отвори на механизма, когато гумичката е скъсана водата минава през нея и покраи буталото над нея и излиза от горната част на механизма, казанчето се пълни с такава струя колкото е дупката пред гумичката демек бавно, липсата на налягане под гумичката не може да я вдигне на горе за да се пълни казанчето от дето си му е мястото. Спуканата гумичка не обърква спирането на водата от механизма защото тя се извършва от друга периферия на гумичката.
  • 1
  • 2

Тема "Моноблок Vidima SevaMix - бавно пълни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: