Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
zuk - напреднал
Здравейте!
Захванах се с изграждане на баня на вилата и както се сещате, не съм професионалист :drinkers: , а аматьор :?
Помещението е вкопано в склон и 2 от стените са каменна зидария, третата е тухла и последната дървена, на която ще е и вратата. Тъй като каменната зидария нито е права, нито отвесна, нито с прави ъгли, реших, че е по лесно вместо да я изправям за да редя плочки върху нея, да разделя помещението (което е излишно голямо) на 2 части с тухлена стена - тухли 4-ки прави.
Изображение

Изображение
Измазах стените и дори са почти прави. Започнах с плочките по стените. Като за начинаещ, резултата за сега ме задоволява.
Уточнявам, че се запознах неколкократно и обстойно с темите "Методи за полагане на плочки - 1 и 2" Благодаря на автора за споделения опит!
Изображение
Докато четях, попаднах и на материали за подово отопление и реших, че все още не съм пропуснал момента. Без това сифонът ми е малко висок и има къде да се вдига нивото.
Но всъщност въпросът ми не е толкова за подовото, колкото за това как да се подведат 4-те плочки около сифона, че триъгълниците по стените да дойдат горе-долу еднакви? Сетих се и разбрах, че трябва да гледам диагонала на плочката да е успореден на стената. Има ли нещо друго, за което да внимавам?
Приемам всякакви съвети по темата за плочките, подовото или нещо друго, ако се сещате. Благодаря!
Последна промяна от zuk на нед ное 11, 2012 8:06 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
За диагонала си се досетил, важното е да си прецизен. За лъчевото щеше да е по добре да го поставиш в стените! Там където е лъчевото отопление задължително с най-флексабилното лепило се лепи, а дори има и термоустойчиви лепила. Защо не на пода - защото ще имаш прекалено рязки промени на температурата на плочката при обливане с вода. Евентуален пропуск на вода е по-вероятен , отколкото по стените, ще ти изсушава сифона, може да деформира отводнителните тръби и т.н.т.
zuk - напреднал
Благодаря за отговора, за мен е важно да споделя какво правя за да не правя за да не повтарям грешките, които и други са правили.
За отоплението се сетих почти в посления момент. Днес приключих със стените, т.е. варианта в стените да е отоплението отпада. Гледах, че се монтират такива нагреватели зад огледалото, да не се озпотява. Хитро, ама предвид цената, реших да го пропусна. Интересно е, че май се предлагат нагреватели за водопровода - против замръзване. За мен това е интересно и ще го разуча.
За последния(първия) ред на стените - кърпежа, май ще е добре да усъвършенствам рязането на плочки. До сега го правех с ъглошлайф и диск за неметал, но не става гладко.
Изображение
До тук ползвах Церезит СМ11, но за пода ще е по-флексабилното. Благодаря за съвета!
sameks - специалист
Моят съвет е да не слагаш в банята подово или стенно отопление.Аргумента ми е, че след къпане по плочките остава от шампоана или сапуна. При последващо изсъхване на банята започва да се носи смрад все едно , че правиш сапун на двора от сланина и сода каустик. Не вярвам, че някой лъска банятя след всяко къпане.
Ако все пак решиш да слагаш, съобрази това с възможните отвори за WC , мивка и аксесоари!
zuk - напреднал
Направих изолация 2 см фибран и замазка върху нея. Преди това се наложи да разкъртя и да повдигна сифона нагоре.
Изображение
Разположих върху нея рогозката с нагревателя и датчика.
Изображение
Четирите плочки около сифона са готови. Плочките са 33/33 см, което е неприятно (поне за мен) за работа.
ИзображениеИзображениеИзображение
Бат Иво - специалист
До колко е уместно подово отопление на 220 волта (предполагам) в мокро помещение?
Според мен е недопустимо. :shock:
VLADO66 - майстор
Не им правя реклама ама го има като вариант http://devi.danfoss.com/Bulgaria/Consum ... om+row.htm ,НО отдолу трябва да има екранирана топлоизолация и лепилото трябва да е доста еластично.
cybersas - специалист
Мани - много опасно ми изглежда и на мен...

Отделно - няма ли да напуква фугите от линейните разширения - върху реотана малко тераколец и плочка, която си е керамика?

Ще ми е интересен резултата - ако някой не "светне" междувременно де...
zuk - напреднал
VLADO66 написа:
Не им правя реклама ама го има като вариант http://devi.....лепилото трябва да е доста еластично.
Няма какво да им правиш реклама, вече напазарувах от тях. Препоръчани са в други теми.
Лепилото е от това, което сега рекламират усилено - глобус супер флекс. Дано са инвестирали не само в реклама. :lol:

Тема "Баня на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: