Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
рашкета - специалист
Кибер, както казваше бай Стефко , не е важна само нивелацията и равнинноста ,трябва и да са залепени здраво.
Не забравяй това докато лепиш.
k0st4din - специалист
Здравейте на всички,
ето че дойде момент в който да ви попитам за съдействие от ваша страна за машина за плочки.
Казано честно не знам колко време ще я използвам, но искам да бъде нещо по-добро, не само за една баня, но имам едно такова мислене, че дори и много рядко да я използвам би трябвало да може да прави срезовете както трябва.
Та в този ред на мисли всеки казва RUBI, SIGMA - това били марките. За SIGMA нямам пари, за RUBI ще събера, но се натъкнах на една марка, която доста често я виждам по софийските улици, но за павета на CIMEX.
Та.. да продължим в конкретика:
Тази на руби е с две тръби по които се движи дръжката и гледайки по видео клиповете малко трудно се случват нещата при натиск за счупване на плочката. Тази на CIMEX пък е с една шина(или както се казва) по средата.
RUBI-то на което съм се спрял е
Машина за рязане на фаянс RUBI STAR-61 / 610 мм /
https://www.onlinemashini.bg/ma6ina-za- ... -mm-/29913
Дължина на рязане - 61 см
Резеца с който идва е до 6 мм (като може да се поръчат и по-големи на солени цени до 10 мм)
И със стоманени две водещи шини
Няма линеал и рязане под някакъв градус ще бъде по-трудно
Втората е на CIMEX
Машина за рязане на фаянс, теракот, гранитогрес Cimex HTC800PRO
http://www.cimex.bg/%D1%80%D1%8A%D1%87% ... D0%B0.html
Дължина на рязане - 80 см
Резеца с който идва е до 17 мм (което е доста повече от рубито)
Режеща ролка от волфрамов карбид - (това не знам дали е добро и тъй като е събота, а тези не работят трябва да се обадя да попитам дали имат резервни ролки)
Тази има линеал до 60 градуса
И не на последно място можела и гранитогрес да реже

Моля ви за компетентно мнение коя от двете да бъде?
Всеки говори за РУБИТО, че от по-евтините е една от най-дорият избор, а пък в същото време големите фирми дето работят по улиците използват CIMEX (знам че едната е за павета машина, но не съм ги видял да работят с друга марка), та може и тази за плочките да е добра. Де да знам......
chapara - майстор
От двете CIMEX-а е по добрата, не че съм ползвал такава, но и дължината на среза не е за подценяване, особено при диагонално рязане. Взимай я на моя отговорност :-D :shock: :-D и дай отзиви като я поизползваш, за идеалния срез си иска водна диамантина :wink:
k0st4din - специалист
Утре ще им се обадя, за да видя дали имат резервни ролки, а в сайта им никъде не видях размерите на ролките, да не се окаже че за нищо не стават и да си дам над 200 лв. за няма кво. Поне да могат да се заменят с друга ролка.
Тази компания, дори ги дава под наем, което ме води на мисълта, че може би да са добри машини.
Отново ще пиша, а ако мога и да ги изпробвам на място ще бъде супер. :supz:
Иначе бих си взел RUBI-то, но пък ако ми се наложи някой гранитогрес, то няма да ми свърши работа, а и не ми харесва, че то е с две тръби, а не с една шина по средата.
В големи размисли съм, не съм милионер и не ми дават пари които да стоят в мазето.
blagoispasov - специалист
Ако няма да се занимаваш професионално с лепене на плочки, която и от двете да вземеш, то положението, откъдето и да го погледнеш, ще е точно "пари, които седят в мазето". :lol: :-D

Плочките за една баня и коридор (примерно) ще ги надялкаш без особени проблеми с малък ъглошлайф. Тънката ми мисъл е, че за половината от цената на посочените от теб машини можеш да си вземеш прилично шлайфче, което си е универсална машина с доста възможни приложения, в случай че нямаш такова.

Ако все пак сърбежът да си купиш машина за рязане на плочки е наистина непоносим, chapara ти е дал верния отговор.
k0st4din - специалист
Здравей blagoispasov,
казано честно имам 3 ъглошлайфа, един огромен и два с по-малки размери.
Преди някоя година, ремонтирах кухнята и само да тръгне да ми минава през мисълта, за каква прах беше тогава и спирам да мисля в тази посока. :shock: :)
Знам, че пак ще са пари за мазето, но ще са (поне надеждата е такава) за нещо сполучливо, поне като са в мазето да са хубави, щото другият вариянт хем машината за нищо да не става, хем и парите са си в мазето. :mrgreen: :lol:
Днес ще разговарям с хората и пак ще пиша, какво са казали, а взема ли я, ще нарежа изостанали плочки от мазето за да споделя заслужава ли си машината.
Мен ме притеснява наййййййййй-много, резеца (ролката), да не са отново китайска история и никаква работа да не вършат, а дори и така да е, днес надявам се да разбера какъв е размера на тази ролка, защото и за нея нищо не пише, та дали ще мога да я сменя с по-качествена.
То изчитайки всико намерено във форума, майната й на машината, каквато и да била тя, ако не реже ролката. Ако пък ми кажат някакъв размер, който само те да го имат, то тогава директно се насочвам към РУБИТО, там поне имат резервни части.
Абе нали сме в БГ, та все нещо трябва да ни притеснява. :rolleyes:
Бъдете живи и здрави и много благодаря. :partyman:
k0st4din - специалист
Здравейте на всички.
Първо искам да ви пожелая честита нова година. Да сте много здрави, много щастливи, безкрайно успешно всеки в неговата си сфера и не на последно място да си помагаме, кой с каквото може.
Сега да ви обясня за машината, както обещах:
Обадих се на господата за да ми дадът повече информация за избраната от мен машина, но трябва да ви кажа, че беше под всякаква критика.
Един казва имаме резци, друг казва нямаме. Дали може или не може да реже гранитогрес - отговора тотално дъно, никаква информация.
Общо взето, директора, ако иска да има продажби, ще се наложи да си пообучи персонала. С какви ли не регионални мениджъри разговарях, но така и отговор на въпросите ми не се получи. При, което положение се отказах, щом стигнахме до там, че сервиза им нямаше на идея дали имат резервни части, за машината и да ми казват, че ако се развали, по-добре да я хвърля и да си купя нова машина, значи положението е доста критично.
Ако трябва да дам някаква ценка на магазина cimex.bg, то е (-10).
Взех си машина на Rubi ->
https://www.onlinemashini.bg/ma6ina-za- ... ax65/35559
Машина за рязане на фаянс RUBI STAR MAX-65,
в допълнение си закупих и този резец за нея ->
Ролка с водач за рязане на фаянс RUBI Ø10 х 80мм ->
https://www.onlinemashini.bg/rolka-s-vo ... -80mm/7428
Имах изостанали плочки и гранитогрес в нас и изпробвах машинката.
За малките плочки няма да коментирам, защото ги ядеше като в масло, гранитогрес с дебелина 8 мм не забеляза, че има плочка, сряза го за секунди. Като гранитогреса беше с канали и минавайки през тях нямаше проблеми.
Най-малкото разстояние на гранитогреса беше 1,5 см, и парчето беше здраво, право и без нарушения по краищата, в този ред на мисли ако плочките са теракотни или фаянсови, ще се среже и под 1 см навярно (просто нямах от тях количества), като при малките срезове трябва по-внимателно натискане.
Радвам се че съм в този форум и има хора, които си помагаме при нужда, съвет.
От мен това.
Бъдете здрави и много щастливи.
jekasus - майстор
Основното в една машина за плочки е резец или ролка - това е 50% от нея.
Шина или тръби - 40 %, за равната линия на рязането.
10 % остават за другите удобства на самата машина...
Идеална няма...
Днес ходих до магазина за Симекс и да ви кажа, бая интересни нещица имаше. Тествах на място машинта за плочки http://www.cimex.bg/машина-за-рязане-на ... 60pro.html и я взех - между другото, на място правят отстъпки :o . За сега първите ми впечатления са много добри, но 2-3 месеца ще мога да дам по обективна информация. Това което обаче ми направи много добро впечатление е, че всичко което продават може да се тества на място при тях. Другата седмица съм си запазил една машина за боядисване с латекс да я взема под наем за уикенда да я тествам, че 3-4 -ма ми я похвалиха.
k0st4din - специалист
пет яну 25, 2019 7:06 pmVFR750 написа:
Днес ходих до магазина за Симекс и да ви кажа, бая интересни нещица имаше. Тествах на място машинта за плочки http://www.cimex.bg/машина-за-рязане-на ... 60pro.html и я взех - между другото, на място правят отстъпки :o . За сега първите ми впечатления са много добри, но 2-3 месеца ще мога да дам по обективна информация. Това което обаче ми направи много добро впечатление е, че всичко което продават може да се тества на място при тях. Другата седмица съм си запазил една машина за боядисване с латекс да я взема под наем за уикенда да я тествам, че 3-4 -ма ми я похвалиха.
Да ти е честита новата придобивка.
Като отидеш за машината за боядисване, попитай някой дали предлагат резервни резци(ролки) за машината за плочки.
Ще се радвам да споделиш след това какъв е бил отговора им.
Бъди жив и здрав.

Тема "Моля за съвет за избор на машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: