Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
И един мастар 2м :-D
cybersas - специалист
jekasus написа:
И един мастар 2м :-D
Имам 2 китайчета на 2 метра, но не разчитам особено - що тия двата размера не ми ли стигат - единия за самостоятелна плочка - другия за две-три - накуп?! Или нещо аз не си представям нивелирането?! Ако е право на 90 см ще е право и на 200? 90 см са три плочки?!
ebahti - майстор
Ш ма прощаваш ама,след като не знаеш как се режат плочки сигурен ли си че ще се справиш със задачата,че и стълби да облицоваш.....А иначе райдърчето ми се вижда читаво.....лови 60 см плочка....
cybersas - специалист
ebahti написа:
Ш ма прощаваш ама,след като не знаеш как се режат плочки сигурен ли си че ще се справиш със задачата,че и стълби да облицоваш.....А иначе райдърчето ми се вижда читаво.....лови 60 см плочка....
Ами стълбите съм написал "евентуално" след като видя как се справям с другите 100 м2+
ebahti - майстор
Бих ти препоръчал да викнеш некой кадърен майстор да ти направи поне антрето - та да откраднеш малко от занаята,и не се срамувай да питаш, и после дерзай.... :wink:
cybersas - специалист
ebahti написа:
Бих ти препоръчал да викнеш некой кадърен майстор да ти направи поне антрето - та да откраднеш малко от занаята,и не се срамувай да питаш, и после дерзай.... :wink:
Аз затова смених 3 бр за различните бани - за да окрада достатъчно :evil: Не мисля, че ще ми е чак такъв проблем за пода - замазките са перфектни - зиро наклон хе хе - доста трябва да съм лев, та да изкривя нещата при добри нивелири. Фугирането по-ме притеснява, ама да стигна до там... Первази няма да лепя а ще сложа от готовите, така че и това отпада... Значи финалната препоръка остава за тоя ръчния райдер по-горе. Без тунинги-мунинги?
jekasus - майстор
Аз ти говорих за такъв мастар, а не за жълтите нивелири "ориент". Просто го ползваш с къс нивелир и получаваш дълъг :-D такъв.
chapara - майстор
Надявам се да има снимки . :?
prascho - майстор
Определено не съм с две леви ръце. Подготвих всичко в банята, тавани от гипскартон с двойна конструкция съм правил, шпакловане, сух под ще правя, ама плочки трудно ще ме накара човек да лепна та дори и в коридор. Единствено ако основата е идеално нивелиран гипсфазер и с една маламашка тип гребен се поставя равномерно количество лепило върху основата и плочката. Определено всеки занаят си има тънкости, а фаянса изисква и търпение.

П.С. Едно предимство при полагането на плочки в дадено помещение/особено ако има чупки,борд/ е ползването основно на правия ъгъл. Поне останах с подобни впечатления. Т.е режеш плочка ползвайки правия ъгъл/фабрични две от стените/. За да продължиш натам...режеш от втора цяла плочка, а не това, което ти е оснатало от първата. Да, ще остане повечко фира, но е значително по-лесно и крайния резултат е сполучлив. И не се притеснявай, ако викнеш майстор и той ще работи по този начин.

П.С2. Прописнах да спомена, че като лайк е значително по-удобно и прецизно да се реже с ръчна машина отколкото с флекс. Аз бих заложил на сигурноста. Пръстите са важни и трябва да са цели. В противен случай жената може да остане неудовлетворена :P.

П.С3. Аз не бих разчитал да нивелирам пода плочка по плочка. Все едно да лепиш топлоизолация на стена като взимаш под внимание само последния лист. При дърпане на конец от край до край резултата няма да ти хареса. Последната плочка винаги може да те подведе. Не знам как се процедира при плочките, но при нивелация на под или стена предварително на 2-3 метра се поставят ориентировъчни нивелирани листове. След като дръпнат леко по тях се нивелира останалата част.
cybersas - специалист
@prascho

Не разбрах смисъла на този твой отговор, нито нещата за правия ъгъл?! И какво значи фаянса изисква търпение - то кое не го изисква?

Уточнил съм защо смятам да лепя плочки сам, уточнил съм, че замазката и съответно мозайките са си нивелирани? Ще започна от възмоно най-неотговорните места докато се поушлайфам.

Не гоня 100% прецизност, нито ще лепя гранитогрес за 90 лв квадрата. Ще гледам да не се спъвам после само :drinkers:

Като ще се шегуваме :)

Тема "Моля за съвет за избор на машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: