Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikolson - майстор
Insomnia написа:
Вие ме разбихте.
jekasus , какво значи неангажиращо рязане ?
Аз ще го кажа, че още на неговия пост ми се върти из главата. Неангажиращо - секс за една вечер. Ама то също си е секс, понякога и по-добър. :-D
aiako - специалист
Тези машини така си режат, ползват се за полагане на голяма квадратура на открито. Например площадката пред някоя пицария.
Insomnia - специалист
Клипа съм го гледал. Само дето на клипа не показват изрязната плочка отблизо(какво се получава с гланца). Така че няма как да разбера дали така реже :) Отдалече изглежда като да реже така, само дето проблема е в детайлите отблизо.

От цялата работа искате да кажете, че с тази машина и хубава диамантина(смятам да ида до магазина на Sigma и да ми предложат там подходяща диамантина) няма да мога да направя сряз без да е натрошен гланца ?
Последна промяна от Insomnia на вт авг 27, 2013 10:24 am, променено общо 1 път.
MrSpasov - специалист
Не разчитай на Бош излишно скъпи и комерсиални.
Работил съм с много видове дискове, но не знам защо Dronco съм ги запомнил като мн. добри.
Insomnia - специалист
Bosch и аз мисля да ги пропусна, макар че от диамантините им за бетон съм доволен(не че имам голяма база за сравнение)
velsi - Почетен майстор
Пробвай да отвориш леко линеала така, че задната част на диска да не докосва вече отрязаната част. Може от това да ти се кърши плочката, макар че това е само предположение.
iordigd - напреднал
Тези машини така си режат. Аз ползвам подобна на Енхел и срязът е абсолютно същият. Вече изтърках три различни диска но разлика при различните дискове няма - винаги си троши по малко краищата. Машинката върши много добра работа според мен за домашни цели. Реже дори и дебелия гранитогрес без да и се опре. Тези леки нащърбвания си остават в ъглите или под ъгловите лайсни и след фугиране са почти незабележими и не дразнят окото. Това все пак не е професионална техника.
andro440 - майстор
след като изчетох всички мнения -реших и аз да дам м0е -лично . имам такъв циркуляр на Енхел . Ползвам го единствено ,когато режа голям по размер /гранитогрес или керамика с покритие ,което.,е имитация на камък -/релефно / -машината не кърши и прави абсолютно точен срез ...диска -винаги на /Бош или макита / с много вода ......тук е момента да спомена ,че един диск за рязане на керамика -прегрее ли -край с него и качеството му на работа .след това -няма центроване ...да не говоря за рязане на мрамор -там нещата стават само с обилна вода . Трудна машинка си е ,но си играе ролята перфектно ,когато се наложи :cool:
Insomnia - специалист
Благодаря за отговорите :)

Диска не прегрява,не е оставал на сухо, щото хвърля доста вода. Даже в началото беше като фонтан (естествено аз напълних ваната до отметката за Max)


Ходих до магазина на Sigma. Човека погледна плочките, погледна диска и каза, че няма смисъл да си купувам нов диск, и че е възможно да има елки вибрации на машината. Но машини без вибрации били по 700 и нагоре. Според него много се заглеждам и сряза си бил наред, и карто фугирам нямало да се вижда. Взе една машинка за ръчно рязане от тези който продават, и направи 3 сряза.Братче как лесно реже това чудо... с една ръка докато говори по телефона, без никво усилие... Но ръба пак имаше леко очукване на гланца. Разбира се не като когато са рязани с моята машина.

Смятам да си взема един диск за шмиргел, по ситен, и да си изравнявам гланца. Пробвах с един едър диск дето имах и ръба си се получи перфектно. За 10 - 15 тървания се заглажда перфектно и си изглеждаше почти като фабричен.
Пък ще видим какво ще стане...

Тема "Избор на машина за рязане на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: