Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
andro440 - майстор
Insomnia написа:
Благодаря за отговорите :)

Диска не прегрява,не е оставал на сухо, щото хвърля доста вода. Даже в началото беше като фонтан (естествено аз напълних ваната до отметката за Max)


Ходих до магазина на Sigma. Човека погледна плочките, погледна диска и каза, че няма смисъл да си купувам нов диск, и че е възможно да има елки вибрации на машината. Но машини без вибрации били по 700 и нагоре. Според него много се заглеждам и сряза си бил наред, и карто фугирам нямало да се вижда. Взе една машинка за ръчно рязане от тези който продават, и направи 3 сряза.Братче как лесно реже това чудо... с една ръка докато говори по телефона, без никво усилие... Но ръба пак имаше леко очукване на гланца. Разбира се не като когато са рязани с моята машина.

Смятам да си взема един диск за шмиргел, по ситен, и да си изравнявам гланца. Пробвах с един едър диск дето имах и ръба си се получи перфектно. За 10 - 15 тървания се заглажда перфектно и си изглеждаше почти като фабричен.
Пък ще видим какво ще стане...
същия метод за заглаждане пробвай,но със шкурка и ...примерно трупче за основа -по добре се получава
Insomnia - специалист
Препоръчайте ми хубава диамантина, която да реже фаянс и гранитогрес. Под хубава разбирам да: да не щърбва гразурата на плочката или ако се нащърбва да е минимално, което да мога да оправя с шкурка. Днес ходих да гледам други диамантини в Практикер, но цените са им много дебели и асортиментът е много малък. В сравнение с диамантината, която имам тези бяха доста по-гладки. Смятам, че проблемът с нащърбването е от диамантината, която върви с машината.

Мога да прежаля до 100лв. Ако може ми предложете марки/модели диамантини и откъде мога да ги купя(магазини или дистрибутори).
VLADO66 - майстор
Ако причината е в машината ще съжаляваш за дадените пари http://www.elko.bg/category-240.html
Insomnia - специалист
Че ще съжалявам ако проблема е в машината е ясно. Обаче и в това положение в което съм, пак не си е работа. Дал съм кинти за машина, ама не мога да я ползвам като хората. така че освен с диск с друго не ми остава да пробвам. Дори да намеря ръчна машина, пак остава проблема със разните му чупки, около врати и прозорци. Така че ел. машината пак ще трябва да се ползва , и то читаво. А предполагам, че е от диска, защото го сравних с 2 на Bosch. Единият беше серия Profi, другият Best. Ами разликата с тоя дето имам е огромна. Като сложа двата диска на нивото на погледа и погледна челно на моя диск тр.нар диаманти (пъпките) да доста на рядко и по-едри и разположени повече странично на диска, а на Bosch са по-нагъсто и са по-ситни, и разположени челно на диска (т.е те копаят канала челно), а не странично. Даже на серията Best бяга толкова ситни че не се усещат с пръст, камо ли да се виждат челно. Обаче тоя Best в практикер е 157 кинта...
Диска който имам може да се сравни с на Einchel...
Влязах в сайта на Rubi. Ами дори и те не предлагат тоя диск с който продават самата машината, т.е диска е някво ментаче, колкото да се каже че има диск на машината.

VLADO66 благодаря ти за линка. Вчера го видях,обаче са в Бургас. Реално съм преровил първите 6-7 страници с резултати на Гугъл. Основно излизат Bosch. Затова и пиша тук. Защото предполагам, че не си купувате дисковете от нета. А и предполагам има доста магазини които нямат страници в нета. Така че се надявам на още предложения.
VLADO66 - майстор
Ей ти скорпиото в София/вносител/ http://www.viva-b.com/contacts.php
chapara - майстор
Вземи най мазния диск, а може да го дооправиш с един срез на гранитна плоча :cool: :wink:
Insomnia - специалист
Най-мазен в смисъл с най-малки диамантчета? А минаването с гранитна плоча е за да го заглади ли ? А ти с какъв диск режеш, ако не е тайна ?
chapara - майстор
Insomnia написа:
Най-мазен в смисъл с най-малки диамантчета? А минаването с гранитна плоча е за да го заглади ли ? А ти с какъв диск режеш, ако не е тайна ?
Изображение

При нея диска е 180 мм и е доста тънък :wink:
VLADO66 - майстор
Добрата стара бриколина-еталон за китайските и синове и дъщери :-D
Insomnia - специалист
Както и предполагах проблема си беше в диска. Купих си друг. Сега ръбовете са перфектни.Всеки лев за тоя диск си заслужава. Благодаря ви за менията :)

Тема "Избор на машина за рязане на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: