• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
plamen6703 - майстор
alex63 написа:
Аз съм от хората които проверяват майсторите които влизат в нас-като качество на работата, а съпруга ми се оправя с парите и когато се постигне съгласие между финансовата и качествената страна - майстора влиза в къщи, ако има разминаване....сори-пропускаме да му се обадим за старт на работата.
Така, че и вие майсторите имате трески за дялане....
От чисто любопитство питам,как протича един кастинг за избор на майстор по качество. Възлагате му изпитна задача и го оценявате, или по друг начин?
Не се занимавам със строително ремонтни дейности и ми е интересно да науча как да си избирам майстри да ми работят качествено.
Иначе няма жив човек без трески за дялане... :partyman:
alex63 - специалист
plamen6703 написа:
alex63 написа:
Аз съм от хората които проверяват майсторите които влизат в нас-като качество на работата, а съпруга ми се оправя с парите и когато се постигне съгласие между финансовата и качествената страна - майстора влиза в къщи, ако има разминаване....сори-пропускаме да му се обадим за старт на работата.
Така, че и вие майсторите имате трески за дялане....
От чисто любопитство питам,как протича един кастинг за избор на майстор по качество. Възлагате му изпитна задача и го оценявате, или по друг начин?
Не се занимавам със строително ремонтни дейности и ми е интересно да науча как да си избирам майстри да ми работят качествено.
Иначе няма жив човек без трески за дялане... :partyman:
Думата кастинг е използвана на шега- искам да видя нещо изработено от него.
След последните двама за които писах, ремонтирахме стаите на децата и за тях питахме съсед който беше правил къщата си наскоро- каза, че не би пуснал майстора в тях и ни покани-естествено-стените напукани за година и ние го пропуснахме. Наша роднина ми предложи неин колега който работел на частно шпакловка и боя и всичко.Видяхме и ни се стори добре, и финансово ни устрои цената - оказа се всичко ок.Миналото лято го търсихме за баня и тоалетна- бил в Англия и всичко от начало.Приятели ни препоръчаха техния който скоро беше правил тяхната баня-хареса ни и така...Не е трудно, но след кастинг не сне били изненадвани!
Chefo77 - майстор
alex63 написа:
Chefo77 написа:
Аз ще си позволя да "се включа" в темата с една молба към клиентите - когато НЕ ВИ харесва дадена оферта (най-вече ценово), не позволявайте високата или стряскащата да ви накарат да забравите за възпитанието си. ........................
Казвам го, защото съм чувал думи от типа на "Ти НЕНОРМАЛЕН ЛИ СИ БЕ" (точно с този тон), "С такива пари свещи да си вземеш", "Аз да не работя само за тебе бе", "К'ви са тия цени бе" и т.н. - не към мен, а към колеги с други занаяти. Аз съм имал реплики много рядко, на които съм отговарял просто с "ОК, довиждане".
Живеем в демократично общество и като такова би трябвало всеки да може да си определя цената на труда. ....................
Извинявам се, но като гледам доста неща сте чувал, което ми навява мисълта, че за някои от тях поне е имало повод!Аз съм от хората които проверяват майсторите които влизат в нас-като качество на работата, а съпруга ми се оправя с парите и когато се постигне съгласие между финансовата и качествената страна - майстора влиза в къщи, ако има разминаване....сори-пропускаме да му се обадим за старт на работата.
Надявам се, сте прочели, че думите не са били адресирани към мен, а към колеги, но в мое присъствие. Не бих могъл да определя дали е имало повод за тях, защото не мога да определям цените на други услуги - аз се интересувам от цените само в моята сфера. В случая коментарът не беше по повод качество на извършената работа, нито по повод на цената, а за реакцията към обявената цена. Със сигурност е имало повод - ако не другаде, то в главата на изказващия тези думи. Той си мисли едно, казват му друго, простащината надделява - и резултатът е налице. Възпитанието не позволява да се отнасяш с друг човек по такъв начин.
А иначе, както каза и Пламен, няма човек без кусури. Сигурен съм, че и Вие, и съпругът Ви имате такива. Все пак затова сме хора. Както са казвали в древността създателите на прословутите персийски килими, "Само Бог (Аллах) е безгрешен". :wink:
една баня си излиза бая цифри. нормалното за съжаление е 2 бона само за труда :проба:
naB4o - специалист
Моята баня стъпи към 5000, от които 1000 бяха за труд.
Как избрах майстора, гледах банята, която е правил на колега, а те са приятели, а после го извиках за дребна работа - праг на входна врата. Доволен от работата му, и цената, не искаше да вземе повече пари от това, което ми каза... а му давах повече. НО, винахо има едно НО...
За прага на вратата го чаках месец, а за банята 3-4 месеца... Но не съжалявам и за момент.
Цената е така без общак, аз играх тази роля, иначе щеше да е +350-400 лв сигурно.
Chefo77 - майстор
Само 1000 лева за труд? С мед да ги намажеш ... :)
chapara - майстор
Chefo77 написа:
Само 1000 лева за труд? С мед да ги намажеш ... :)
+1 :roll:
hakama - специалист
Имаме един недовършен проект за втора баня (преди беше тоалетна).
След разширението с гипс картон - стана 1,4х1,5 (с чупка за комина), ще има и куфар за щранговете, само скелето е направено.
Прокарани са ВиК, Остава замазка, изравняване на едната стена и плочки.
Колко горе долу струва работата и отделно материали? Има вариант да се изостави на този етап, ако е прекалено скъпо. Другата баня също плаче за ремонт, не е пипана и още е с белите плочки и мозайката. Тя е към 4кв.м.

ПП: Търся фирми за подмяна на верт. щрангове. Мислят предните да викат, но в мазетата (хоризонталите) видях, че изолацията не е поставена на всякъде и да я имаше беше просто за камуфлаж...

Та какво трябва да се гледа/изиска преди подписване на договор? Опцията частичен лизинг (без оскъпяване) ще е добре дошла (за съседите които вечно нямат пари). За осем етажа става дума. стар блок, 2 щранга (с по 3 тръби).
alex63 - специалист
Chefo77 написа:
alex63 написа:
Chefo77 написа:
Аз ще си позволя да "се включа" в темата с една молба към клиентите - когато НЕ ВИ харесва дадена оферта (най-вече ценово), не позволявайте високата или стряскащата да ви накарат да забравите за възпитанието си. ........................
Казвам го, защото съм чувал думи от типа на "Ти НЕНОРМАЛЕН ЛИ СИ БЕ" (точно с този тон), "С такива пари свещи да си вземеш", "Аз да не работя само за тебе бе", "К'ви са тия цени бе" и т.н. - не към мен, а към колеги с други занаяти. Аз съм имал реплики много рядко, на които съм отговарял просто с "ОК, довиждане".
Живеем в демократично общество и като такова би трябвало всеки да може да си определя цената на труда. ....................

Извинявам се, но като гледам доста неща сте чувал, което ми навява мисълта, че за някои от тях поне е имало повод!Аз съм от хората които проверяват майсторите които влизат в нас-като качество на работата, а съпруга ми се оправя с парите и когато се постигне съгласие между финансовата и качествената страна - майстора влиза в къщи, ако има разминаване....сори-пропускаме да му се обадим за старт на работата.
Надявам се, сте прочели, че думите не са били адресирани към мен, а към колеги, но в мое присъствие. Не бих могъл да определя дали е имало повод за тях, защото не мога да определям цените на други услуги - аз се интересувам от цените само в моята сфера. В случая коментарът не беше по повод качество на извършената работа, нито по повод на цената, а за реакцията към обявената цена. Със сигурност е имало повод - ако не другаде, то в главата на изказващия тези думи. Той си мисли едно, казват му друго, простащината надделява - и резултатът е налице. Възпитанието не позволява да се отнасяш с друг човек по такъв начин.
А иначе, както каза и Пламен, няма човек без кусури. Сигурен съм, че и Вие, и съпругът Ви имате такива. Все пак затова сме хора. Както са казвали в древността създателите на прословутите персийски килими, "Само Бог (Аллах) е безгрешен". :wink:
Очевидно, не съм била достатъчно ясна, ние не спорим!Отиваме виждаме работата на майстора(без дори да знае, понеже някой ни го е препоръчал-колега, приятел) и като ни хареса, се свързваме с него и показваме това което ще се прави.Питаме какво ще му трябва като материали-майстори различни, материали много и след като уточним питаме за цената и времето което ще му е необходимо и нашите условия за работа- за стаите на децата нямаше начин да ги прави една след друга понеже багажа от едната беше в другата и на нас ни трябваше технологично време да преместим багажа.Освен това не познаваме човека и няма начин да го оставим да работи през седмицата, а само събота и неделя.След като уточним това питаме за цената и казваме, че ще се обадим като сме готови.След това уточняването на цената- дали ни устройва или не обсъждаме само двамата със съпруга ми!Не занимаваме майстора с това колко скъпо или евтино работи, всеки си има цена!Ние не спорим и не се пазарим!За това и сменихме един който ни прави в града в апартамента коридор- много бяхме доволни, после стая в село отново ок, но когато дойде ред за едно голямо помещение, решихме да се огледаме за други майстори.Като разпитахме, а и се огледахме за цените на материалите-той работи като сам си доставя материалите-оказа се, че един алуминиев ъгъл за шпакловане ми го калкулира по 90 стотинки понеже в магазина на дребно бил по левче, а ние в една борса от която пазарим редовно, че ни е най- близо го видяхме по 80 стотинки!Така повече не му се обадихме, дори не сме го питали колко ни е завлякъл преди, да му тежи на него на съвестта.Цената която е приемлива за нас е тази която можем да платим без да се притесняваме, а не е плод на някакви бог знае какви сметки!
Надявам се да съм била удовлетворяващо подробна!
plamen6703 - майстор
Каква е целта на тази изповед за жълти стотинки :-D зима идва, не сколасахте вече с ремонта :partyman:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21

Тема "Цени за ремонт на баня-аз ли не съм в час или се пошегуваха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: