• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dsmt - специалист
Почнах основен ремонт на банята.Изкъртих всичко,подмених водопроводната инсталация и настъпи време за измазване и лепени на плочки.С измазването мога да се справя и сам,но ме намързява вече и реших и него да поверя на майстор.Но като ми дадоха офертата....хванах се за главата.
За това искам да ви попитам-тия цени нормални ли са,така ли вървят?
Измазване+ материалите/какви ли са материалите за варовата мазилка :) /-17 лева на квадрат.Отделно за измазването около вратата-60 лв.

Лепене на плочки-30 лв на квадрат,отделно за лепенето на плочките около вратата и прозореца????????-90 лв.

Грундирането на стените-отделно,не го смятат към лепенето на плочките.

Полезна информация:
Разгледайте майстори и фирми за ремонт на баня от цялата страна Професионалисти за ремонт на баня от софия Заявете проект за ремонт на баня и сравнете цени напълно безплатно
ebahti - майстор
От къде си??? Някоя фирма иска да ти скъса задника....30 лв.на м2 би трябвало да ти стигнат за измазване и лепене на плочки + обръщането на вратите,грундиране и т.н. в тия времена. Стига да попаднеш на читав майстор :wink:
chapara - майстор
dsmt написа:
Почнах основен ремонт на банята.Изкъртих всичко,подмених водопроводната инсталация и настъпи време за измазване и лепени на плочки.С измазването мога да се справя и сам,но ме намързява вече и реших и него да поверя на майстор.Но като ми дадоха офертата....хванах се за главата.
За това искам да ви попитам-тия цени нормални ли са,така ли вървят?
Измазване+ материалите/какви ли са материалите за варовата мазилка :) /-17 лева на квадрат.Отделно за измазването около вратата-60 лв.

Лепене на плочки-30 лв на квадрат,отделно за лепенето на плочките около вратата и прозореца????????-90 лв.

Грундирането на стените-отделно,не го смятат към лепенето на плочките.
Коментара за цени може би е излишен. Като не ти харесва викаш следващия и следващия. Въпроса е на какъв майстор ще попаднеш. Вероятно става дума за голям град.
Но да поразсъждаваме. Включването на матеряла може да го избегнеш, като сам си го закупиш, транспортираш и качиш. В една баня има труд колкото за една стая, а с колонки и други , може да излезне повече. Количеството матерял не определя труда! В такива помещения, които изискват прецизност на измазването, като освесни стени и прави ъгли, цена от 10лв./кв.м. е допустима. Относно облицовките на добро ниво и перфектно чисто издадено помещение за 30 лв./кв.м. се работи от 2007 година. За прозорците и вратите при облицовката най-вероятно са ти поискали пари или за монтаж на яглови лайсни, или за пилене на плочки под 45* на линеен метър, което върви в порядъка на 12-15 лв. Но и това можеш да избегнеш като се съгласиш на прихлупени плочки. Горе долу по същия начин седи въпроса с обръщането на мазилката при вратата и прозорците.
Майстори бол особено в тез гладни години, но за всеки занаят, майстор който с това си вади хляба би трябвало да уважава себе си, а не стомаха си.
dsmt - специалист
Майстора е от Стара Загора.

Естествено,че се отказах от услугите му.Просто за себе си исках да изясня прав ли съм или не,че го сиктирдосах.

Верно е,че от майстор до майстор има голяма разлика.Този за когото говоря ми го препоръчаха като добър...но пък да е чак 2-3 пъти по- добър от останалите.... :)
chapara - майстор
Дано другите майстори да не са 2-3 пъти по-лоши от него :-D :?

Като за Ст. Загора ми се види малко множко :wink:
jekasus - майстор
Пак по стар български обичай гледаме в чужда паница :-D Какви материали били в 17 лв. за труд с материали.
И аз днес видях водка за 250 лв., много ми се пие такава, но не мога да си я позволя и си взимах по-евтина :-D
chapara написа:
Дано другите майстори да не са 2-3 пъти по-лоши от него :-D :?

Като за Ст. Загора ми се види малко множко :wink:
Може да са плочки за 100 лв. квадрата или бройката :-D Там и аз пускам скъпия ценоразпис, да не говорим, ако има пилени плочки.
Chefo77 - майстор
Аз ще си позволя да "се включа" в темата с една молба към клиентите - когато НЕ ВИ харесва дадена оферта (най-вече ценово), не позволявайте високата или стряскащата да ви накарат да забравите за възпитанието си. Конкретно в случая думата "сиктирдоса" звучи грубо, звучи като "изгоних" (използваното "отказах се от услугите" е далеч по-коректно). В края на краищата всички сме хора и не трябва да се държим с други хора по грозен начин безпричинно.
Казвам го, защото съм чувал думи от типа на "Ти НЕНОРМАЛЕН ЛИ СИ БЕ" (точно с този тон), "С такива пари свещи да си вземеш", "Аз да не работя само за тебе бе", "К'ви са тия цени бе" и т.н. - не към мен, а към колеги с други занаяти. Аз съм имал реплики много рядко, на които съм отговарял просто с "ОК, довиждане".
Живеем в демократично общество и като такова би трябвало всеки да може да си определя цената на труда. Съответно всеки клиент има право да не одобри цените на майстора. Но такива реплики, както и обратното "Като не ти харесва цената, вземи си някой от вестника" говорят най-вече за невъзпитание.
Разбира се, говорим за среща очи в очи, писанията във форума към трети лица са нещо съвсем различно!
Извинявам се за отклонението от темата!!!
dsmt - специалист
И аз ги обичам водките по 250 лв :))))

Става въпрос за най-обикновен ремонт,с най- обикновена вар,с най- обикновени плочки...никави луксозни глупусти и т.н.

Аз не умея да се пазаря и не го правя,винаги плащам колкото ми поискат,но в случая дори и на мен офертата ми се видя нереално висока.
Разбирам колегата Chefo77 ,но когато човека отсреща ми иска примерно двойна цена в сравнение с масово практикуваните , това не показва ли отношението му към мен-за него съм балък някакъв си.
Майсторите са психолози,сами го знаете,преценят човека и това влияе съществено на ценообразуването.И когато мен ме преценят като балък се сещате,че не ми става особенно приятно и съответно ми е малко трудно да съм любезен :)
Но не съм бил и груб де....просто ми е такъв характера за съжаление :)
jekasus - майстор
В такъв случай за плочки може би скъпо, не знам цените в Стара Загора.
За мазилката е нормално, особено ако е криви стените и не са вкопани тръбите.
Продължавай да търсиш, но да не попаднеш на "майстор".
kuuuuuul - майстор
dsmt написа:
Почнах основен ремонт на банята.Изкъртих всичко,подмених водопроводната инсталация и настъпи време за измазване и лепени на плочки.С измазването мога да се справя и сам,но ме намързява вече и реших и него да поверя на майстор.Но като ми дадоха офертата....хванах се за главата.
За това искам да ви попитам-тия цени нормални ли са,така ли вървят?
Измазване+ материалите/какви ли са материалите за варовата мазилка :) /-17 лева на квадрат.Отделно за измазването около вратата-60 лв.

Лепене на плочки-30 лв на квадрат,отделно за лепенето на плочките около вратата и прозореца????????-90 лв.

Грундирането на стените-отделно,не го смятат към лепенето на плочките.
Казваш че те домързяло,а пък после скъпо било :shock: Който не го мързи и няма много пари да плаща запретва ръкави и действа.Аз сега точно мажа една стая и днес имам 10м2 мазилка Х 10лв= 100лв за 6 часа :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "Цени за ремонт на баня-аз ли не съм в час или се пошегуваха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: