• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 21
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
Значи на база на това, че в борсата наблизо ъгълът бил по 80 стотинки, а той го е взел отнякъде и го калкулирал по 90, Вие преценявате че материалите са еднакви (освен като качество, следва да отчетете разликата във времето), че той е направил "пачка" от Вас, че е бил некоректен и това е причината, за да не го потърсите повече, въпреки че сте доволни от работата, сроковете и отношението му? Извинявам се, с риск да Ви обидя, ще Ви кажа че това е елементарно разсъждение. И че нещата можеха да се решат по друг начин, много лесен - Вие му осигурявате материалите, от него само труда. Така няма как да Ви завлече, но няма и как да даде гаранция за материалите, които Вие сте доставили. Да, майсторите дават гаранция за труда си и за материалите, с които ТЕ предпочитат да работят. Писах майсторите, мултифункционалните от "Позвънете" не влизат в тази категория.
Успех в по-нататъшното дирене на майстори и се молете да не попаднете на такива, които не само не доставят материали със смешна горница, а изнасят такива, компрометирайки целия процес. Ако и да сте в къщата, не е невъзможно, вярвайте ми. Липсата на доверие в човека, който е дошъл да работи в дома Ви е най-голямата обида, която можете да му нанесете.
Баш Майсторо - специалист
alex63 написа:



Като разпитахме, а и се огледахме за цените на материалите-той работи като сам си доставя материалите-оказа се, че един алуминиев ъгъл за шпакловане ми го калкулира по 90 стотинки понеже в магазина на дребно бил по левче, а ние в една борса от която пазарим редовно, че ни е най- близо го видяхме по 80 стотинки!Така повече не му се обадихме, дори не сме го питали колко ни е завлякъл преди, да му тежи на него на съвестта.Цената която е приемлива за нас е тази която можем да платим без да се притесняваме, а не е плод на някакви бог знае какви сметки!
Надявам се да съм била удовлетворяващо подробна!
Това че човека Ви доставя материали как мислите - не е ли труд, не е ли гориво и загубено време за него и спестено за Вас, а има и Ъгли и ъгли, но всичко е въпрос на договорка.
Както е казал колегата вземете си Вие материалите , от него труда щом сте доволни от изпълнението му , а сега не знаете , какво изпълнение ще получите. Нали знаете, за 5 пари петел за 5 пари пее. Оспех в ремонта! :-D
Гост - специалист
Chefo77 написа:
Липсата на доверие в човека, който е дошъл да работи в дома Ви е най-голямата обида, която можете да му нанесете.
Много трябва да се внимава какъв човек пускаш в къщата си.
Докато майстора правеше банята в къщи- аз си ходех на работа. Познавам хора, които отиват на море, докато майстори работят у тях и като се върнат- всичко им е готово...
То ако ще трябва да вися на главата на майстора- ами по- добре да се хвана и да го свърша сам...
А това, за разликата от 10 ст. за первазите- просто не ми се коментира...при условие, че даваш четирицифрена сума за баня, да се цуцуркаш за жълтите стотинки...
kozl - майстор
Да това с лайсните е неподходящ, ама много неподходящ пример. Ся по-интересното е като лайсната струва 80, стотинки, а майстора я е надценил с 10 ст, колко чини труда за лайсната :?
naB4o - специалист
При мен беше цена на от-до всичко, което пожелах и договорихме.всичко беше за 10 дни и труда беше 1000 лв. Тях ги говорихме предварително и всички бяха доволни. Не смятам че е много, поради факта качество. 100 лв на ден е нормална цена за качествено изпълнение, имайки предвид амортизация на инструменти, други разходи по транспорт и т.н. Никой никого не насилва за цена на ремонта, всеки сам си преценява. Относно цените, същият майстор ми беше препоръчан и го пробвах на един праг за сменена входна врата. Работи час и половина с много чупки, лайсни, и за труд ми взе 15-20 лв. Справи се много добре и се доверих и за банята.
И не съжалявам.
plamen6703 - майстор
Знаеш ли колко много нормировчици има като теб, които правят сметката на чужд труд и преценяват за кой труд колко пари на ден са нормална цена... Обикновено такива нормировчици попадат на същите "майстори" като тях.
Не знам какъв ще е този майстор, който се е съгласил да го пробваш, но свят широк и пъстър... Едни смятат стотинки за лайсни, други пробват майстори... Едно трябва да знаеш, че със стиснати кълки бебе не се ражда :partyman:
naB4o - специалист
Човекът ми беше препоръчан, имах необходимост от този плочкаджийски ремонт. Разбрахме се, изчаках го месец, месец и нещо, ангажиран беше с други ремонти. В последствие реших на 100% да сменям банята и да добавям втори кенеф (първоначално само жената го искаше, но накрая склоних и аз) Бях доволен от първата работа, като качество, коректност и цена. Дойде отново на оглед, договорихме се, изчаках го още 4-5-6 месеца и за две седмици стана обекта. А аз сметката на чуждия гръб не я правя, а правя сметка, за това какво моя гръб и задник може да понесе. Като не мога да си го позволя СЕГА, ще изчакам като мога. Смятам че цената която платих е нормална, И ДА! Не съм се пазарил с човека, каза ми цифрата, казах ОК. Човекът не беше на норма, а на обект, без значение за 5-10-15-30 дни, цената беше определена. Аз само сметнах за форума тук колко се падна на ден, и както казах по-рано сметката за изкараните пари си я прави този, който ги вади, аз съм ги платил. И съм ги платил без договорки и извиване на ръце за отстъпки. Знам какво е да се циганиш, и ценя труда на всеки, който изпълнява някакви мои желания.


А и за протокола, лайсните, който купувах бяха по 10+ лв парчето.... и без значение такава ли е или някъв миндил, цената беше уговорената.
naB4o - специалист
А и още нещо, след като издаде обекта и обсъдихме доплащането (труд+материали, които той беше взел, извън парите които давах) му оставих и бонус (не харесвам бакшиш, не сме на заведение), който не искаше да приеме. В крайна сметка го убедих, че съм доволен от него и благодарен от трудът му и коректността към мен и прие допълнителното заплащане.
Относно нападката за норма и т.н., човекът каза 10-15 дни според усложненията и това как върви работата, как почива и т.н.
plamen6703 - майстор
Не казваш какъв ремонт си правил на банята... козметичен или основен ремонт. Под основен ремонт разбирам къртене и чистене, водопровод и канализация, хидроизолиране, гипскартон, лепене на теракот, фаянс, фугиране, ел.инсталация, монтаж на санитарното оборудване... изнасяне и депониране на строителните отпадъци...
Не знам как може да се вмести в 1000 лв. за труд при ремонт на баня... но щом казваш значи на места сигурно може... :partyman:
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 21

Тема "Цени за ремонт на баня-аз ли не съм в час или се пошегуваха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: