• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 21
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
mupk0 написа:
Обявена цена за труд 2200лв ? Тоз май ме лъзна по надолнището. Тепърва започнах да търся майстори,но на този май не му се занимава. Не ми изглежда нормална цена сякаш? Плочките,материалите и санитарията ще са висок клас марки
Не искам да коментирам цената, всеки си има някакви разценки след като види реалната ситуация. Пример: качване матеряли на 5-6 етаж без асансьор :shock: + труд и т.н.т.
Ограденото с червено обаче е интересен казус? Бихте ли си поверили тези матеряли на някого със супер тънки цени :?: За матеряли не се пазариме, а за труд може :-D :cool: Ами и майстора иска да яде кайзер филе, може да са му омръзнали или да не яде банички с боза :idea:
Иначе успех с ремонта.
jekasus - майстор
Плочките от 100лв бройката?
mupk0 - специалист
Не ме разбрахте правилно. Не го казах с цел да се бъзикам ,а информирам. Апартамента е на 2рия етаж . не съм искал и за без пари да се прави естествено. На огледа дойде и видя помещението. Ейтей ще направим иначе ще направим...абе една работа 5/6 хил лева таван според него за качествени неща. На другият ден почна с вратата за кабинката цитирам към 1000лв,казанче към 500,мивката с разните шкафчета и огледало 1000лв ( тях сме ги харесали конкретен модел ) и вече стана 5 палки ,а плочки още няма. Мене тва ми направи впечатление ,че шикалкави. Още повече ,че цитирам : за 2-3 дни и е готова....бахмааму аз заварявам и взимам по-малко за месец отколкото тоз за 2-3 дни . Бюджета за банята е около 7 палки ,но някакси пробуди съмнение в мене с тея приказки дет изприказва.действието се развива в Стара Загора ако има значение. Тея дни ще дойде друг на когото съм виждал работата и накрая ще извикам няква фирма. Не искам мега лукс ,но да му прилича дет се вика.
nakatasan - специалист
mupk0 написа:
Не ме разбрахте правилно. Не го казах с цел да се бъзикам ,а информирам. Апартамента е на 2рия етаж . не съм искал и за без пари да се прави естествено. На огледа дойде и видя помещението. Ейтей ще направим иначе ще направим...абе една работа 5/6 хил лева таван според него за качествени неща. На другият ден почна с вратата за кабинката цитирам към 1000лв,казанче към 500,мивката с разните шкафчета и огледало 1000лв ( тях сме ги харесали конкретен модел ) и вече стана 5 палки ,а плочки още няма. Мене тва ми направи впечатление ,че шикалкави. Още повече ,че цитирам : за 2-3 дни и е готова....бахмааму аз заварявам и взимам по-малко за месец отколкото тоз за 2-3 дни . Бюджета за банята е около 7 палки ,но някакси пробуди съмнение в мене с тея приказки дет изприказва.действието се развива в Стара Загора ако има значение. Тея дни ще дойде друг на когото съм виждал работата и накрая ще извикам няква фирма. Не искам мега лукс ,но да му прилича дет се вика.
Като шикалкави, сменяш с друг. Такива ми са ясни... То и на мен ми казаха 6-8 дни всичко, ама се оказаха точно 17 дни. Не мога да разбера, за едната баня какво толкова като материали има и сложност на изработка, че всичко е така безбожно скъпо?
Давам пример за параван. Смятах му частите по отделно, качествени. Материалите в зависимост от размерите, макс 500 лв. Като отида в магазина, за същия параван започват от около 700, които не са чак толкова скъпчии, и до към 3000 лв. Да ходят и да се гърмят. Тия търговци искат за 1 ден да забогатеят.
Успех с ремонта.
Pooh - майстор
nakatasan написа:
Давам пример за параван. Смятах му частите по отделно, качествени. Материалите в зависимост от размерите, макс 500 лв. Като отида в магазина, за същия параван започват от около 700, които не са чак толкова скъпчии, и до към 3000 лв. Да ходят и да се гърмят. Тия търговци искат за 1 ден да забогатеят.
Успех с ремонта.
Ето ти ниша - почни да произвеждаш и продавай под цената на магазина ... ако можеш, ще станеш милионер за нула време. :wink:
chapara - майстор
И измамници има , никой не отрича :-D
nikolson - майстор
Не става дума за измама. Казал си е цената, не е задължително да е този майстор. Както избираме хляб от различни магазини, избираш от различни майстори.
nakatasan - специалист
Pooh написа:
Ето ти ниша - почни да произвеждаш и продавай под цената на магазина ... ако можеш, ще станеш милионер за нула време. :wink:

Аз не искам да забогатявам от такава дейност, ама това си е пладнешки обир. Харесвам си работата и не искам да я сменям. Отделно хубусниците ми искат за доставката в очертанията на града 70 лв за едните стъкла. Съвсем ме отказаха.
Като се поръчва дограма от съответната фирма, транспорта е безплатен. да си носят отговорността за стъклата до монтажа.
mupk0 - специалист
nikolson написа:
Не става дума за измама. Казал си е цената, не е задължително да е този майстор. Както избираме хляб от различни магазини, избираш от различни майстори.
Спор няма. Затова и ще дойдат двама /трима на оглед. Аз и тея пари бих ги дал ,но да ми звучеше по-обедителен ;) ще пиша развръзка и по-натам снимна като е готово
alex63 - специалист
Chefo77 написа:
Аз ще си позволя да "се включа" в темата с една молба към клиентите - когато НЕ ВИ харесва дадена оферта (най-вече ценово), не позволявайте високата или стряскащата да ви накарат да забравите за възпитанието си. ........................
Казвам го, защото съм чувал думи от типа на "Ти НЕНОРМАЛЕН ЛИ СИ БЕ" (точно с този тон), "С такива пари свещи да си вземеш", "Аз да не работя само за тебе бе", "К'ви са тия цени бе" и т.н. - не към мен, а към колеги с други занаяти. Аз съм имал реплики много рядко, на които съм отговарял просто с "ОК, довиждане".
Живеем в демократично общество и като такова би трябвало всеки да може да си определя цената на труда. ....................
Извинявам се, но като гледам доста неща сте чувал, което ми навява мисълта, че за някои от тях поне е имало повод!Аз съм от хората които проверяват майсторите които влизат в нас-като качество на работата, а съпруга ми се оправя с парите и когато се постигне съгласие между финансовата и качествената страна - майстора влиза в къщи, ако има разминаване....сори-пропускаме да му се обадим за старт на работата.
Та по този повод ще споделя една ситуация при нас- викаме един похвален от моя колежка майстор( не му видяхме работата, но като знам колко е критична тя, приехме на доверие, освен това на финансовия кастинг показа най- приемливи резултати)-направи нещо страхотно!Бяхме много доволни от качество, бързина, цена и чистотата с която остави след себе си!Товаможе да е като виц, но бяха искали и стирка от майка ми да мият коридора( ремонта беше изправяне на панел в коридора).
След година започнахме ремонт на село и отново го повикахме-изолация, шпакловка на таван и стени( стая 3,25-3,45 и височина 2,55) и боя на два слоя 500лв. с материали и транспорт на 8 км. от Варна( това е преди 7 години).Следващата година ремонтирахме едно по-голямо помещение-коридор, кухня и трапезария- теракот, шпакловка и боя с материалите 1800 за материали и 1000 за труд.Ние не се пазарим или приемаме или не.Потърсихме и други майстори, а и сравнихме цените на предложените ъгли и материали за шпакловка оказаха се по-високи от цените по магазините, не борсите, а той ни ги обяви като "цени за него" в борса!!!Естествено повече не го потърсихме, явно се беше увълчил, а сега след 7 години и неговия таван се пропука( шпакловката) както на този който взе наполовина от него!Причина - вероятно и къщата уляга, а и тези земетресения напоследък...Така, че и вие майсторите имате трески за дялане....
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 21

Тема "Цени за ремонт на баня-аз ли не съм в час или се пошегуваха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: