• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nakatasan - специалист
Chefo77 написа:
Ако дадат гаранция на всичко, което направят - защо да са много? Банята е най-скъпата част от една къща, доказано е :)
Ако цената на м2 е 20 лева, то имаш почти 400 лева само монтаж на плочките. Прибави къртенето и ще стигнеш поне 500-550.
Дадох си парите, но като цяло не чудо на строителството. Не ми е за парите, но търся къде е истината. За този труд това справедливо ли е? Вярно е, че апартамента е панелен и доста къртене падна, но като са се хванали на хорото да си го играят.
До колкото ми е известно за такива и подобни услуги гаранцията е франция и е само устна. Като стане нещо, почват разправиите, а то и така стана... Или аз не случвам на майстори, или положението е много зле.

Не съм съгласен, че точно банята е най-скъпата. Много зависи какво цели човек. Има кухни, на които оборудването е стотици лихяди левове. За под 3 кв. м. определено няма място да се сложи джакузи за 30 000 лв. Целта на ремонта беше да се сменят тръбите, че бяха почти тръгвали да се пукат от старост, имаше напукани плочки, а и цвета им беше гаден. А не да се прави нещо скъпарско и снобско (не мога да се сетя за точната дума).
Chefo77 - майстор
nakatasan написа:


Вярно е, че апартамента е панелен и доста къртене падна, но като са се хванали на хорото да си го играят.
Ами ето - всяко хоро си има цена. Те са преценили, че техния танц струва толкова и това е - да ги съдим ли? И на други може нашия (твоя, моя) труд да им се стори скъп, но - това е ситуацията, нали? На когото не му харесват цените на танците ни, ги танцува сам или наема друг. Пазарна икономика.
Нека и колеги от конкретния бранш се изкажат!
А за гаранцията - има хора и хора. Съжалявам, че си попаднал на некоректни.
Pooh - майстор
nakatasan, Форумът се нарича "Направи САМ" ... та вземи и свърши всичката хамалогия, издай банята за сроковете, които ти се иска и с качеството, което ти се иска (защото българина си държи на качеството, без значение от цената) и после сам си остойности труда - с други думи - колко ще искаш, за да го повториш. :wink:
jekasus - майстор
Нормална е цената, може и по-скъпо :-D
nakatasan - специалист
jekasus написа:
Нормална е цената, може и по-скъпо :-D
Това исках да чуя. А за по-скъпото и по-калпавото винаги може до безкрая.
Благодаря за съветите.
chapara - майстор
Вярно е че може и по скъпо :roll: Всеки път като дойде криза в държавата епизодично, все се случват тия работи. Тогава за добрите майстори все няма работа :roll: Всички стават майстори, но нямат и една снимка на свой обект, нямат препоръки, работят еФтинкУ и така. Това са хора гладни, неуки професионално, с една дума измамници в бранша :axe: Има и такива от неуките, които пък дори го докарват и на цена с добрите майстори, те са и по страшните. После е ужасно с преправянето-ДВОЙНО. :rock: и болежки в главата #-o :yawinkle:
nakatasan - специалист
Chapara, мъдро го написахте, ама по тази логика от тая измислена криза няма да излезем.
Аз за цена на ремонта не съм се пазарил, колкото казаха толкова им дадох. Точната сума, която искаха беше в порядъка на 885 лв. Аз им броих 900 лв, все пак не съм циганин да се скъпя за рестото. Отначало си работиха добре, не мога да си кривя душата, ама после засраха пейзажа мощно. Имам усещането, че нарочно го направиха, за да се вдигнат патардиите. И останах тотално разочарован. Говорих с човека, който ми ги препоръча, видях неговата баня как е направена. Е ми муцка си беше и си казах тия са добри. Ама при мен се оплескаха нещата. Отделно всичко се проточи много дълго, а накрая и нискокачествено. Направиха двоен таван от гипсокартон. На има няма 4 ден и в единия ъгъл протече. Или не знаят какво се е случило или се оправдават, че може да тече от съседите, а не приемат и варианта, че те нещо не са направили както трябва с гъвкавата връзка на вентилатора. Отделно при полу отворен капак на ревизионния отвор, подухва или смуче. Не разбирам от такива работи, но това не е нормално и там е проблема. Не зная на кой свят съм, хвърлих едни пари дето дълго време съм ги спестявал и накрая нищо.
chapara - майстор
nakatasan написа:
Chapara, мъдро го написахте, ама по тази логика от тая измислена криза няма да излезем.
Аз за цена на ремонта не съм се пазарил, колкото казаха толкова им дадох. Точната сума, която искаха беше в порядъка на 885 лв. Аз им броих 900 лв, все пак не съм циганин да се скъпя за рестото. Отначало си работиха добре, не мога да си кривя душата, ама после засраха пейзажа мощно. Имам усещането, че нарочно го направиха, за да се вдигнат патардиите. И останах тотално разочарован. Говорих с човека, който ми ги препоръча, видях неговата баня как е направена. Е ми муцка си беше и си казах тия са добри. Ама при мен се оплескаха нещата. Отделно всичко се проточи много дълго, а накрая и нискокачествено. Направиха двоен таван от гипсокартон. На има няма 4 ден и в единия ъгъл протече. Или не знаят какво се е случило или се оправдават, че може да тече от съседите, а не приемат и варианта, че те нещо не са направили както трябва с гъвкавата връзка на вентилатора. Отделно при полу отворен капак на ревизионния отвор, подухва или смуче. Не разбирам от такива работи, но това не е нормално и там е проблема. Не зная на кой свят съм, хвърлих едни пари дето дълго време съм ги спестявал и накрая нищо.
Язък. Друго не мога да кажа. Промяната на вентилацията е конфликтна работа и не е за всеки! В тези тръби се получава конденз който тече кум мазетата и би трябвало да е заустен долу в мазето с канализацията. Не се прави с гъвкава връзка , а с ПВЦ тръба , която трябва да има наклон към вентилацията и трябва да е топлоизолирана. Пак си идваме на думата за незнанието. При направата на тавана може да са ударили някоя тръба в стената. Какво е това двоен таван, че нещо не схващам? Духа от ревизионния отвор защото не са замонолитили междуетажните пространства, Единственото ти решение е да набуташ плътно вата на долу и на горе докато спре да духа
nakatasan - специалист
chapara написа:

...Не се прави с гъвкава връзка , а с ПВЦ тръба , която трябва да има наклон към вентилацията и трябва да е топлоизолирана. Пак си идваме на думата за незнанието. При направата на тавана може да са ударили някоя тръба в стената. Какво е това двоен таван, че нещо не схващам? Духа от ревизионния отвор защото не са замонолитили междуетажните пространства, Единственото ти решение е да набуташ плътно вата на долу и на горе докато спре да духа
Преди ремонта, тавана си е под на горния апартамент. Казаха, ми, че се правило двоен таван, за да има въздушна възглавница, за да не избива мухал и да не прави конденз. (Виждал съм и на други апартаменти от панел така направени тавани, проблеми няма. Явно вентилацията е грамотно направена там.) Предложих им да го направят с ПВЦ тръби, даже ги имах (бяха ми останали), ама се произнесоха, че не се правило така и купих тази гъвкавата алуминиева връзка, дето и на ширмовете се слага. Не зная, че трябва да се изолира, но има резон в това. Явно са решили да се скарат с човека, който ми ги препоръча и да се вдигнат панаирите. В такива случаи им пожелавам да забогатеят и да си живи и здрави. Селска пръчка съм си, ама ако имах Берцедес Бенц S 500 или съм директор в някоя фирма, определено щяха да се постараят доста повече. И като видях протеклия таван и направо откачих. За дребните работи бих си затворил очите, ама това си е гавра с тях.
mupk0 - специалист
Баня вапартамент ново строителство. 3.73кв метра. Цялата баня е хидро изолирана ,а над изолацията е варова мазилка. Оставени 2 сифона заготовка. В банята трябва да се сложи хънтър на тавана,преграда за да стане кабинка за къпане,бойлер,тоалетна чиния с умивалник,вградено казанче,плочки на под и стени + мивка. Обявена цена за труд 2200лв ? Тоз май ме лъзна по надолнището. Тепърва започнах да търся майстори,но на този май не му се занимава. Не ми изглежда нормална цена сякаш? Плочките,материалите и санитарията ще са висок клас марки
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21

Тема "Цени за ремонт на баня-аз ли не съм в час или се пошегуваха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: