• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 21
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dsmt - специалист
И аз гледах из нета дали има готови мазилки/защото замазката на пода съм решил да я права с готова смес/,но попаднах замо на мазилки за машинно нанасяне.

Тази Rofix 510,гледам по разни интернет магазини е 8,70 лв. Освен това едва ли се продава в нашия град :|

Тук попаднах на някаква турска,по- евтина....но да ли е читава?

http://praktiker-online.bg/product/8433 ... -201p.html
nikolson - майстор
dsmt написа:
Освен това едва ли се продава в нашия град :|

Тук попаднах на някаква турска,по- евтина....но да ли е читава?
Даже и не погледнах цената на турската. Рьофикс 510 е 35 кг торба, на 7.20, Рьофикс 620 е водоотблъскваща замазка, 40 кг торба и е към 11 лева. Пък да го няма в Стара Загора :?
dsmt - специалист
От Нова Загора съм :)
Всъщност не съм обикалял по магазините,може да има и Рьофикс .
nikolson - майстор
На не погледнах линка и не видях, че говориш за Вебер. Те имат завод в София. И са френска фирма. Пък цената излиза като на Рьофикс. Със сигурност Рьофикс има в Сливен в Терснаб.
dsmt - специалист
Оказа се не само че има Рьофикс,а е и на цена 6,80лв
nakatasan - специалист
Здравейте, да попитам за ремонт на баня около 3 кв. м. подмяна на плочки, ВиК тръби, махане на старите плочки и зидана мивка, колко долу горе парички да си приготвя? За плочките нещо средна класа, качествени, без някакви скъпарски украси и салтанати. За тоалетната, кое е по-добре моноблок или клекало с отделно казанче? Има ли резон да се прави осветление с лунички? Ще свети ли по-добре и равномерно от 60 ватова обикновена крушка?
Поздрави
nakatasan - специалист
Да попитам, нормална ли е цена за баня около 2,8 кв м и около 15 кв. метра стени с под за махане на стари плочки, изравняване на стени, махане на мивка от тия зиданите, изграждане на "куфар" за заграждане на тръбите, лепене на плочки и под, изграждане на втори таван от гипсокартон с монтаж на вентилатор на тавана, изместване отвора на вентилатора от тръбата чрез гъвкава връзка, монтаж на тоалетна чиния, монтаж на бойлер (само окачването), монтаж на тоалетно казанче, мивка и стенно шкафче, фугиране между плочките, обръщане на врата от към банята, поставяне на ъгли по касата и ръба на куфара: цена за труда 900 лв? Като плочките, лепилото, гъвкавата връзка за вентилатора, бойлера, мивката, тоалетното казанче, тоалетната, фугиращата смес са купени отделно.
Chefo77 - майстор
Ако дадат гаранция на всичко, което направят - защо да са много? Банята е най-скъпата част от една къща, доказано е :)
Ако цената на м2 е 20 лева, то имаш почти 400 лева само монтаж на плочките. Прибави къртенето и ще стигнеш поне 500-550.
alex63 - специалист
Chefo77 написа:
dsmt написа:
....
В никакъв случай не съм тръгнал да защитавам хора, които товарят умишлено с цена!!! За мен цената е фиксирана и може да мръдне нагоре ако има утежняващи фактори и надолу - ако има облекчаващи. И в интерес на истината, не се сещам да познавам хора, които умишлено товарят само защото някой изглежда като да има да даде - и разбира се не е нормално такъв тип "психолози"
Идеята ми беше, че винаги може да се случи да има разочарование. Но да се държим като хора.

:partyman:
А аз имам реален опит с такава ситуация.Преди 6-7 години правихме ремонт на коридора в апартамента.Колежка ми препоръча един като много експедитивен и добър и чисто работел и прецизно.Ок, след дълъг кастинг се оказа, че и не взима много.И така , наехме го и ни изуми!За седмица с един ден(технологично) прекъсване да съхне шпакловката свърши всичко като изправи панел който имаше 4см, издаване по средата!!!Останахме много доволни.
Преди три години започнахме ремонт на село на къщата(то е на 6 км. от града) не търсихме други, направо отидохме при него и направи ремонта на една стая за два дни-изолация с мин, вата и стена от гипс картон на една стена, фибран на друга и шпакловка на таван и стени и на втория ден две ръце боя и всичко беше ок.Беше ни направил разбивка за цени на труд и материали.Нас ни интересува крайната цена и към 700 лв материали и труд не ни впечатли.Платихме и всичко е ок.След няколко месеца приготвихме едно голямо помещение коридор, дневна, кухня.Обадихме се да ни даде оферта за тази работа.Даде оферта и се разбрахме да се обадим.искаше 1800лв. за труд и 800 за материали.Разгледахме я и решихме да си купим сами материалите за да свалим от цената понеже отделно ни пишеше за път на майсторите и за материалите отделно даваше транспортни разходи, а те си ги караха при идването на работа-фактически два пъти да се плаща транспорт!Отделно като започнахме да купуваме-той ни увери, че ъглите за ръбовете на стените са по 1 лев купувал ги на едро и ни свалял заради голямата поръчка( на магазина били по 1.20), а ние ги купихме в склад на дребно по 0.80ст., помня и за фибрана имаше някаква разлика.И така решихме да видим какви са цените на други майстори.
В крайна сметка се спряхме "ценово" не един възрастен с един по-млад които ни поръчаха материалите, ние си ги купихме за около 600 лева и ни взеха за труд 1200 лева като сутрин си идваха сами, а вечер ги карахме до тях с наш транспорт.
За качеството първите на апартамента-панелка още няма проблеми, но на село още след 6 месеца се напука част от шпакловката и ги викахме веднъж-обясниха нервно, че къщата улягала, макар да е строена през 1986 година, когато е строен и блока...???, вече трета година живеем на село и още нищо не се е пукнало от по-евтиния майстор!
Не казвам, че всички са такива, но има и "психолози", като видя, че плащаме и не питаме се ...накапа...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 21

Тема "Цени за ремонт на баня-аз ли не съм в час или се пошегуваха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: