• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Чираче - майстор
chapara написа:
И накрая оферирано цената стига 130-150 лв./кв. м. без матерялите.
Дай боже повече такива клиенти.
chapara - майстор
Чираче написа:
Дай боже повече такива клиенти.
На фона на новото строителство, дал Бог :wink:
ally - помощник
Лошото при този тип услуги е, че са като при зъболекарите. Сякаш на стола, пък колко ще ти вземат, даже и Господ не знае... Така един зъб ми излезе буквално златен... 600 лв. Но да се върнем към първочаналното питане и от какво беше породено...

Значи сравняването на цените при ремонтни дейности е нещо невъзжможно... Няма обект, който да е еднакъв с друг обект, за да може да кажеш: на мен ми излезе много по-скъпо, отколкото при теб.

Но при мен има два сравнително сходни обекта, като квадратура и като "обзавеждане". Т.е двете бани са почти еднакви, че даже и плочките. Та, при първата баня имахме първоначална оферта, стиснахме си ръцете и накрая платихме без да коментираме и стотинка.

Втората баня обаче беше с малко по-малко преправяния на ВиК и без вграждане на структура (заради разположението на отходния канал) и излезе, колкото първата. И тук вече се загледахме по-детайлно в "ценоразписа". Монтаж фаянс по стени - 27 лв/кв.м, монтаж на гранитогрес по под - 25 лв/кв.м. Обаче фугирането са калкулира отделно: 2.50 кв/м и какво стана с първоначалните цени: 29.50 за стени и 27.50 за под. Обаче от всичко най ме впечатлни цена на грундирането (с включен грунд): 3.90 лв/кв.м :lol: Аз съм грундирала - бързо и лесно, тава буквално за минути - няма прецизност като при боядисването и не мога да си обясня тази цена...

Както и да е, пито-плането, преглътнато. В момента, в който писах емоциите ми бяха доста по-силни, а сега просто искам да приключим с цялото това нещо въжможно най-скоро :rolleyes:
chapara - майстор
За мен лично, грешката си е изцяло у вас: - "Не е луд този който яде баницата, а....." :wink: Надявам се поне всичко останало да е наред :yawinkle:
gogo7777 - майстор
Трябва да се поуча от вас.
Ще взема да си измисля някакъв по-точен ценоразпис. Заваряване в долно положение, вертикал, таван, бордови шев, с луфт, без луфт, заваряване под открито небе, заваряване под открито небе при дъжд (снеговалеж), заваряване от стълба (скеле), заваряване с лява ръка, клекнал, на колене, надолу с главата, заваряване на евтини детайл, заваряване на скъп детайл, заваряване при дърта пачавра, заваряване при младо моме, заверяване в понеделник, заваряване в петък.........и т.н......досега все взимах едни и същи пари...баси. Това трябва да се промени :-D
radius - майстор
Забрави и най-скъпото - заваряване с махмурлук.
А иначе чирачето да не се връзва, не са чак такива скъпчии форумните майстори. Лично съм
проверил единия, няма да посочвам :mrgreen:
gogo7777 - майстор
Заваряването с махмурлук отива в графа "специални услуги" при заваряване с гъзо и заваряване при заслужил инженер ветеран. :wink:
ally - помощник
chapara, как да го тълкувам това? Че е скъпо ли? Важно ми е да знам, защото в бъдеще ме очаква още един ремонт :) Иначе като цяло съм доволна. Това е 3-ти обект, който правят за нас и два при роднини. Не се занимаваме с нищо освен с покупката на фуга и плочки, всичко останало си го носят майсторите. Все пак ми се струва, че банята излезе що-годе добре като крайна сума: 1800 лева работа + материали за 4 квадрата баня, изолация на под и до 30-50 см от стената, монтаж фаянс, гранитогрес, местене на бойлера с 20 см встрани, направа на душово прагче и праг пред врата, шпакловка и две ръце латекс на таван, изрязване на отвори за 3 луни + монтаж, токове, изводи за пералня, монтаж на мивка и шкаф, бойлер, моноблок, смесители и душ.

А сме се съгласили на тези условия, защото ми се струва невъзможно да се направят сравнения на оферти от различни майстори. Още повече, че един ще прецени на око, друг ще даде детайлна разбивка.

Та, ще се радвам да изкоментирате написаното, че да не се окажа следващия път пак в приказката със зелника :)

И само едно уточнение накрая. Уважавам всеки един труд, още повече, когато става дума за такъв тежък труд. За мен това е тежка работа защото има носене на огромни, тежки чували. На майстора дадохме бутилка алкохол в знак на благодарност, защото сме доволни от работата. Просто ми се иска да си сверя часовника и да разбера дали сме платили повече отколкото би трябвало.
chapara - майстор
ally написа:
защото сме доволни от работата. Просто ми се иска да си сверя часовника и да разбера дали сме платили повече отколкото би трябвало.
Не съм казал че е скъпо, а няма и как да го кажа, вие не бяхте казали в предния си пост колко сте платили! Като сте искали детайлна сметка, да бяхте си я поискали преди започването, ако ви я дадат :wink: Аз лично я правя за себе си, но не я давам на клиента именно поради тези причини за които вие се хващате. И какво ще ходите с транспортир и линийка да мерите квадратни сантиметри. Доволни сте, какво му трябва друго на човека. Казвате че е тежка работата-да такава е, но ако може по тънко. Аз лично в тия левове на квадратен метър не видях транспортни разходи, качване на матеряли и куп други, та навярно изпълнителя ви е решил по този начин с грунда да се компенсира леко, което е глупаво по принцип. От моя гледна точка са ви работили на доста добра цена (дори бих казал-прекалено добра), като за София, а и щом сте доволни :rock:
ally - помощник
Има си включено всичко, доста е подробна разбивката. Има качване на материали, изнасяне на боклуци, всичко си е описано така, както Гого вече би започнал да си описва неговите услуги :lol:

Разбира се, че нито с транспортир и линийка, нито с нещо друго сме замервали... Както казах, и този път нямаше да се вгледаме подробно в сметката, ако банята беше излязла с едни 100-150 лв надолу спрямо другата баня, защото там имаше много преправяне и имаше структура за вграждане. А стаята, в която лепиха гранитогрес излезе с 1000 лева повече от първочалната оферта. И тогава вече започваш да гледаш по-детайлно. Виждаш, че и миналия път са ти взели 3.90 лв за грундиране... И започваш да си задаваш въпроса дали пък някой не си натаманява едни цени, защото е видял, че вече си му постоянен клиенти. Затова и писах в темата, макар и да имах съмнения, че мога бъда нападната, предвид, че съм баш в леговището на вълците :D Доколкото виждам, повечето тука сте майстори и тук-таме преминаващ като мен (дотук отношението е учудващо добро, все още не се чувствам притисната :D)
Казвате че е тежка работата-да такава е, но ако може по тънко.
А с този коментар не съм съгласна. Не искам по-тънко, защото видях какво направи един майстор при родителите ми за 400 лв... Да пази господ от такъв резултат. Просто това е вид услуга, чиято цена е според усмотрението на предлагащия я и може да варира в големи диапазони и няма да ми е приятно да ми вземат 4000 лева, като за същата работа е могло да ми вземат 2000 лева. Това е. Ходите на зъболекар, нали? Един ще вземе 100 лв за почистване на зъбен камък, а друг ще вземе 50. А резултатът ще е същия. Защо да давате 50 лева повече?
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21

Тема "Цени за ремонт на баня-аз ли не съм в час или се пошегуваха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: