• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
plamen6703 - майстор
ally написа:
Просто това е вид услуга, чиято цена е според усмотрението на предлагащия я и може да варира в големи диапазони и няма да ми е приятно да ми вземат 4000 лева, като за същата работа е могло да ми вземат 2000 лева. Това е. Ходите на зъболекар, нали? Един ще вземе 100 лв за почистване на зъбен камък, а друг ще вземе 50. А резултатът ще е същия. Защо да давате 50 лева повече?
Али, това е вид услуга, която се договаря между изпълнител и възложител. Няма как изпълнителят да вземе 4000 лв., ако възложителят не е договорил с него тази сума :)
Същата работа е със стоматолога, може да вземе 100лв. за почистване на зъбен камък, ако се договори с пациента да заплати тази сума. При различни стоматолози цените за лечение са различни, същото и при цените за ремонт, при различни специалисти се заплаща различно. Най-важното е предварителното договаряне и е много важно да знаеш, че който плаща зле, плаща два пъти :wink: :partyman:
jekasus - майстор
ally написа:
Обаче от всичко най ме впечатлни цена на грундирането (с включен грунд): 3.90 лв/кв.м Аз съм грундирала - бързо и лесно, тава буквално за минути - няма прецизност като при боядисването и не мога да си обясня тази цена...
Има грунд и грунд - има и за левче литър, има и за 20...
Ако знаем какъв и като видим разхода, може и да е нормална цена.
Hoвoceлckи - майстор
Когато трябва да дадеш едни пари те все са много, когато трябва да ги вземеш - все са малко.
Не можеш да взимаш винаги максимума. Понякога се правят отстъпки поради различни причини. Нормално е да избиеш някакви загуби при възможност. Не вярвам, че някой не ги знае тези неща и не ги прави
При една сделка обикновено единия е по-надалавера. Кой - различно. Като не й харесва на едната страна - няма сделка :idea:
Кое колко струва. Нормално е всеки да си има цена за наемане - часова ставка. Плащай му пък искай да ди работи каквото си искаш. Щото ако смяташ, че за изхвърлянето на боклука трябва да ти вземе по-малко, ами - намери си друг да ти го изхвърли. Той през това време ще си работи друго срещу устройващо го заплащане. При комплексно обслужване си прави сметка за колко време ще свърши цялата работа и за това време да си докара някакви устройващи го пари. Като му искате ставките, само му губите времето. И те, както казвах и по-назад, са образувани на база време за свършване. Отделен е въпросът, че не всичко всеки път може да се свърши за едно и също време.
chapara - майстор
Тук смятам че няма никакво "леговище", нито "вълци", нито някой някого "притиска" :-D :-D :-D Води се дискусия и когато си коректен , ти се отговаря безплатно :wink: По скоро вълците от време на време се подхапват :roll: :-D :lol: А що се отнася за "тънкото" и българския манталитет много можем да говориме :wink: Всички сме "ларш' :mrgreen: :finga:
Когато трябва да дадеш едни пари те все са много, когато трябва да ги вземеш - все са малко.
Това е истината :idea:
Чираче - майстор
ally написа:

[крайна сума: 1800 лева работа + материали за 4 квадрата баня, изолация на под и до 30-50 см от стената, монтаж фаянс, гранитогрес, местене на бойлера с 20 см встрани, направа на душово прагче и праг пред врата, шпакловка и две ръце латекс на таван, изрязване на отвори за 3 луни + монтаж, токове, изводи за пералня, монтаж на мивка и шкаф, бойлер, моноблок, смесители и душ.

.
Само за информация да попитам - всичко това описано, и неописано, колко човека работиха и за колко време го свършиха?
jekasus - майстор
Чираче написа:
ally написа:

[крайна сума: 1800 лева работа + материали за 4 квадрата баня, изолация на под и до 30-50 см от стената, монтаж фаянс, гранитогрес, местене на бойлера с 20 см встрани, направа на душово прагче и праг пред врата, шпакловка и две ръце латекс на таван, изрязване на отвори за 3 луни + монтаж, токове, изводи за пералня, монтаж на мивка и шкаф, бойлер, моноблок, смесители и душ.

.
Само за информация да попитам - всичко това описано, и неописано, колко човека работиха и за колко време го свършиха?
Чираче, това е макс 10 дена. Но това е Софето, в по-малки градове е двойно по-малко. Но това е груба сравнение, понякога и по-скъпо идва.
Как ти е цената на тоя грунт? - https://www.masterhaus.bg/bg/product/99 ... vi-p51-1kg

Прикачен файл

IMG_0193.JPG
Чираче - майстор
jekasus написа:

Чираче, това е макс 10 дена. Но това е Софето,
Питането ми не беше към теб...Що се пишеш на ощипана мома? Това е работа за не повече от 3 дни, при съвестна работа. а това прави дневна заработка от 600 лв. Представи си какво е за месец?
Virtex - майстор
Чираче написа:
Питането ми не беше към теб...Що се пишеш на ощипана мома?
И от кога отговарянето на въпрос, който не е зададен към теб е проблем в публичен форум ?
Чираче - майстор
Не съм казал, че е проблем. Проблема е принципен - за равновесие между потребители и майстори. Ако дневната заработка е 600 лв., то месечната е 18 000 лв. БАСИ стандартите. :?
Последна промяна от Чираче на пет фев 02, 2018 8:06 pm, променено общо 1 път.
Virtex - майстор
Предишният ти отговор загатва неприязън, че някои измества темата от заяждането ти към друга сфера и затова реших да попитам нещо, да видим дали и то ще е на отговорено "ти защо се месиш тук" :)

Принципните въпроси очакват и принципни отговори двустранно. Не може да се очаква човек да задава само той въпроси, без да дава отговори на поставени към него въпроси и да говори за принципи :)
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Цени за ремонт на баня-аз ли не съм в час или се пошегуваха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: