Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Supercoooooool - специалист
Здравейте,

Предстои ми слагане на душ параван и ми препоръчаха да го комбинирам с лентов сифон, за да се избегне слагане на праг по дължината на стъклото, а и бил много по ефективен за отводняване и т.н

Пускам тази тема, за да събера мнения за този тип сифони от хора, които ги имат в баните си. Първо къде точно сте ги инсталирали вие (ако имате и снимки ще е супер). Фирмата, при която ходих за паравана ни каза че най-добре било да е точно под вратата на паравана, като 50% от ширината на сифона от вътрешната страна на оформената душ преграда, а остатъка от външната страна за оптимално отводняване. Това ли сте направили и вие?

И второ да попитам за добри марки. Аз лично останах с много добро впечатление от една презентация за такъв сифон на Viega advantix vario, но си е малко скъп (570лв.) и още се чудя. Вторият вариант е aco showerdrain c, който идва 200 лева надолу и най-бюджетния беше собствено производство на AB Studio (който ми се струва, че е просто ребрандиран Патлиджански), към 280 лева. Вие какъв ползвате в къщи, доволни ли сте и как стои въпросът с почистването?
dokobg - специалист
Имам монтиран такъв от около 2 години. Като недостатък мога да ти кажа, че трябва да се почиства на 2-3 месеца с препарат или само с четка, защото по дължината на целият сифон след изпарението на водата остава нещо като слуз. При отварянето се почиства и отцедника (мисля, че така се казва ) в който пък се събират косми.
При мен е монтиран по следата на банята като наклона и в двата края е към сифона. Така съм само с един сифон. Изглежда наистина добре и не съзалявам, че съм го сложил. Моят е 995 см. и го взех за 400лв. на Aco модел Wave.
Ще постна снимки малко по късно тази вечер за да прецениш сам.
nikolaytatarov - специалист
Докобг,били пуснал една снимка на душкабината че и аз съм пред същата дилема и не мога да реша какво да е решението.
dokobg - специалист
Да довечера ще имате няколко снимки. С жената преценихме, че е по добре да не преграждаме банята за да изглежда по голяма и нямам параван или преграда. Довечера ще постна няколко снимки за да видите как е.
chapara - майстор
Има доста написано по темата, ама трябва да се чете :wink:
nikolaytatarov - специалист
Прегледал съм темите по въпроса ,просто си търся нещо за модел.
Supercoooooool - специалист
Аз май също клоня към сифоните на Aco, най-добър вариант са като цена/качество. Българските са по-евтини, но ни предупредиха, че имат проблеми с наклона вътре в самото корито на сифона. Вече на Viega моделът е много дизайнерски и ще стои супер, но ние увериха, че дебита на всички сифони е горе долу един и същ за дадената дължина. Ако искаме повече май ще трябва да увеличаваме сифона, а ние сме с място само за 685.

Ще очаквам снимките на dokobg, да видим как е станало ;)
dokobg - специалист
Ето обещаните снимки. Банята ми е малка и не мога на направя много качествени снимки. Надявам се да се харесат. :-D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Supercoooooool - специалист
Много добре е станало..твоят сифон с фланци ли е или без? Чудя се дали да инвестирам в такъв с..разликата е 50-60 лева, но продавачката ми каза че освен ако не е директно до стена няма голям смисъл..достатъчно добре се оплътнява от плочките около сифона.
dokobg - специалист
Сифона представляваше една правоъгълна тръба ( най-общо казано ) от двете стари с наклон към центъра. Почти в двата края имаше нещо като кръчета които влязоха направо в замазката на банята. Самият сифон стърчеше около 2 см. над замазката. Цялият под, включително и около сифона замазах с фидроизолация на два слоя. След като изсъхна на няколко места бях нацапал и сифона, но не успях да го махна, доста здраво беше хванала. Плочките ги наредиха от двете страни с наклон към сифона. Фугата е направена с Серезит СЕ40. Не се е пукнала до сега и нямам проблеми с нея, може би защото до ръба е намазано е хидроизолация и фугина е хванал на нея.
Надявам се да съм бил полезен.

Тема "Лентови сифони - къде в банята, марки и мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: