Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
И аз да дам един вариант -Под на две нива.
Прикачен файл:
DSC_0738.jpg
DSC_0738.jpg (72.58 KиБ) Видяна 8335 пъти
Лично не ги харесвам линейните, щото по-голямата част не са доизмислени в часта хидроизолация и може да имат проблеми след време.
Виега много ми харесва, много добре измислена и дизайнерски много добре ще пасне на всяка плочка, но цената отказва по-голямата част клиенти. По-голямата част линейни е някакво недоразумение от ламарина.
dokobg - специалист
jekasus написа:
......По-голямата част линейни е някакво недоразумение от ламарина.
Не знам за другите, но лично моя е от 1,5-2мм. поцинкована ламарина. Наложи се да се отреже малко парче около 1см. от горната част и да ти кажа доста е здрава. Надявам се да не ръждяса от водата :-D , освен ако не падне слоя цинк. За сега около 2 години и половина няма такива наченки, надявам се и да няма.
Supercoooooool - специалист
е тя горната част на сифона продава ли се отделно? Ако нещо има проблеми с метала (в което честно казано се съмнявам в период по-малък от 10 години) сигурно може да се купи само тя, а то надолу си остава същото....

Относно виегата, сифонът е жесток, но като го гледах на живо ми се стори доста дълбок. При Aco май е 7-8см вдълбаване, докато виегата е 10+ или поне така беше направен в магазина...Като дизайн е ненадминат въпреки че ми се струва по-труден за почистване от Aco където само махаш пластината и чистиш надолу.

@ jekasus - малката ми баня е пълно копие на твоята и съм планирал същия парава и сифон като подредба. Колко ти е дълъг паравана?
jekasus - майстор
Банята е работата ми - паравана е по спомен е 80 см(плочки дълги 60 см)
Пода в мократа част е с един см по-нисък отколкото в другата. Ако ти интересен този вариант, потърси темата на Чапара за подовете на две нива.
Supercoooooool - специалист
Сифонът за малката баня му намерих мястото - перфектно ще стои перпендикулярно на паравана както е при снимката на jekasus и може да се направи и на две нива и т.н

За голямата баня обаче имам дилема. Нещо ми се струва, че няма да е много ефективен сифона точно под вратата на паравана. Мисля, че когато наклонът е от стената към паравана лентовият сифон ще обира вода само около вратата и другото ще се задържа по ръба на паравана и силиконът, с който ще е оплътнен все някога ще сдаде.

Ето каква ми е дилемата. На първата снимка е оригинално как са 2-та рогови сифона в банята - един под душа в мократа част и един под окачената тоалетна в сухата. При вариант 1 мисля да "ъпгрейдна" роговия сифон до лентов точно под най-големия поток с вода и да се направи наклон към стената, където е душа. При вариант 2 е сифонът да е под вратата на паравана и наклона да е към него.

Според вас, кой вариант би бил по ефективен в отводняването на мократа част, за да не протича през паравана в сухата.

Прикачен файл

bath-door.jpg
Опция 2 - под вратата на паравана
bath-door.jpg (41.56 KиБ) Видяна 8282 пъти

Прикачен файл

bath-across.jpg
Опция 1 - под душ питата
bath-across.jpg (43.25 KиБ) Видяна 8282 пъти

Прикачен файл

bath-original.jpg
Сифоните в сегашното им състояние
bath-original.jpg (41.01 KиБ) Видяна 8282 пъти
dokobg - специалист
Колко сантиметра е това разстояние ?

Изображение
dokobg - специалист
Идеята ми беше да го сложиш от стена до стена за по-голям ефект, но е доста голямо разстоянието. Има сифони до 120см, но мисля, че може да се направи и по-голям по поръчка.
Supercoooooool - специалист
По цялата дължина би било перфектното решение, но дори и да има такъв ще е доста скъп. Затова и се чудя дали да не завъртя сифона да е по душа както е оригинално от строителя. Би изглеждало нещо подобно на това:

Изображение

Така водата ще има по-малко досег с душ паравана, защото опасенията ми са, че силиконът с който се държи долу с времето от постоянната влага ще сдаде и ще почне да прелива към сухата част на банята, та дори и там да има втори сифон, който да се погрижи за това.
dokobg - специалист
Аз не съм слагал никъде силикон за да уплътнявам сифона. Единствено хидроизолация и фугираща смес.

Тема "Лентови сифони - къде в банята, марки и мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: