Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
als
Към Тани
За импрегнирането задължително двустранно, а след монтаж, китване, грунд и боя да е запечатано максимално. Като споменах китване - върху вече ипрегнирания мдф хваща ли кит, примерно автомобилен. Говорим за суров влагоустойчив мдф, нали?
Относно шкафовете, които си направил преди 2 години, как се държат?

Към Kozl
Не съм запознат с HPL плоскостите за фасади, като си отреже трябва ли да се импрегнира / оканти, с какво може да се лепи, може ли да се огъва на 90 градуса с примерно фрезоване като еталбонда, издържа ли на механични въздействия (вратата се чуква, ключове...) еталбонда се драска и за това се въздържам да го използвам.

Да добавя стария МДФ е около 8 мм и ляга на фалца, така че новата плоскост не може да е над тази дебелина.
Тани - модератор
Основния въпрос е дали я пече слънцето, защото тогава ще е по-сложно.
kozl - майстор
HPL съвременно наименование. Някога се произвеждаха плоскости за нуждите на електротехниката и електрониката и ги наричаха стъклотекстолит. Произвеждаха се от смоли армирани със стъклени нишки. Сега има голамо разнообразие в смоли, добавки, армировка и също в ламинирани такива плоскости. Здравината на плоскостите е по-голама от ПДЧ. Могат да се произведат огънати, но не и да се огъват на място. Ламинираната повърхност определено е по устойчива срещу надрасване от алуминия. Сряза се заглажда и остава видим, без ламинат и без да е необходима импрегнация. Понеже съм присъствал на сграда облицована с Фундермакс - лепиха го със Сика полиуретанови салами + двойнозалепяща лента за фиксиране докато стегне полиуретана.
Обаче вече на пазара има и други плоскости, които явно имат повече инертен пълнител в смолата и нямат тази здравина като примерно на стъклотекстолита.
От драскането спасение няма. Някаде зачезва боятя, другъде остърган фурнира. Там където се въртят ключовете може да се залепи предпазно автомобилно фолио и да се сменя през интервали.
mengel - напреднал
Имам един въпрос към Тани. Може ли съществуващ и боядисан шкаф да се импрегнира успешно по посочения вече начин? Т.е. импрегнанта, грунда и боята да се нанесат върху съществуващата боя?
chapara - майстор
mengel написа:
Имам един въпрос към Тани. Може ли съществуващ и боядисан шкаф да се импрегнира успешно по посочения вече начин? Т.е. импрегнанта, грунда и боята да се нанесат върху съществуващата боя?
memberlist.php?mode=viewprofile&u=629

:wink:
stridata - специалист
mengel написа:
Имам един въпрос към Тани. Може ли съществуващ и боядисан шкаф да се импрегнира успешно по посочения вече начин? Т.е. импрегнанта, грунда и боята да се нанесат върху съществуващата боя?
Ако не се е надул и си сигурен, че не е пинал влага. МОЖЕ! Всяка фирма предлага двукомпонентни грундове и бои за баня.

Най-добрият начин за направат на Шкаф от МДФ за баня е:
1. Влагоустоичив МДФ /зелен/
2. Задължително без да се кантира
3. Пръскане на импрегнатор-изолант /може и без него, но е препоръчителен/
4. Пръскане на грунд за баня /препоръчвам италянски производител/
5. Шлайф
6. Пръскане на грунд за баня
7. Шлайф /ако се прешлайфа някъде, задължително се прави още е дин грунд/
8. Пръскане на Боя

Тема "Мебели за баня от MDF с полиестърно покритие?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: