Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Тани - модератор
Ако е обработен добре MDF , няма да има от къде да влезе влагата, за да го раздуе. Масово обаче се спестява изолатора и се разчита за "хидроизолация" само на боята. Когато тя се надраска или износи по ръбовете, тогава от там тръгва раздуването. Предполагам , че и твоя случай е такъв. Затова по-добрия вариант е да се изработят шкафовете за баня според технологията, а не да се купуват готови на принципа на тотото.
Самия факт , че дори реномираните фирми като CAP , имат в каталозите си изолатор, но не го поддържат в наличност е достатъчно красноречив. Повечето дори го нямат в каталозите. Реално единствения изолатор, който успях да открия е именно в Роси. Грунда го има на повече места. Ако не го намериш ще ти дам директен линк. Изолатора вече е изпитан в реални условия - пороен дъжд , докато ме нямаше , а детайлите "съхнеха" отвън :axe:
Тани написа:
Ако е обработен добре MDF , няма да има от къде да влезе влагата, за да го раздуе. Масово обаче се спестява изолатора и се разчита за "хидроизолация" само на боята. Когато тя се надраска или износи по ръбовете, тогава от там тръгва раздуването. Предполагам , че и твоя случай е такъв. Затова по-добрия вариант е да се изработят шкафовете за баня според технологията, а не да се купуват готови на принципа на тотото.
Самия факт , че дори реномираните фирми като CAP , имат в каталозите си изолатор, но не го поддържат в наличност е достатъчно красноречив. Повечето дори го нямат в каталозите. Реално единствения изолатор, който успях да открия е именно в Роси. Грунда го има на повече места. Ако не го намериш ще ти дам директен линк. Изолатора вече е изпитан в реални условия - пороен дъжд , докато ме нямаше , а детайлите "съхнеха" отвън :axe:
а там кадето се пробива за дръжки рапидките за пантите от там не тръгва ли пак да се раздува ....или и там го обработвате и как
Тани - модератор
Импрегнирането се прави последно. След фрезоване/заобляне на кантовете, пробиване на отвори, и т.н. Но не съм сигурен, дали трябва да се сглоби преди или след импрегниране, а след сглобяване да се боядиса. :?
mitron - специалист
Здравей не се лъжи с този МДФ точно след 2 год. в банята и се пука освен ако не си сменяш шкафовете често. ПВЦ-то също се боядисва и то доста добре изглежда това е материала за баня и въобще за всички места с обилна влага.Материала МДФ,ПДЧ се раздуват не само от прекия допир на вода а и от влагата.
Тани - модератор
Ако искаш ще ти изпратя едно парче MDF, а ти ще ни го покажеш раздуто. Ако искаш го потопи под вода и го дръж там цял месец :wink: По-горе писах защо се получава така с купешката конфекция шкафове за баня! Ползват направо този MDF :

http://www.rosi.bg/news/550

http://gs-bg.com/bg/product-view/95/105.html

той НЕ Е импрегниран и наистина се раздува. По време на импрегнирането на стълбите, прикапа и докато ги прибера някои от стъпалата бяха намокрени с по няколко капчици. На всяка капка се получи "пъпка" издадена около 2 мм. Дори на детайлите, които вече бях импрегнирал веднъж с изолатора се получиха петна, но по-малки. Това ми отвори доста работа, но и доста научих за свойствата на MDF.
mitron - специалист
Може и да си прав.Направил си много добре че ги импрегнираш 3 пъти дано ти се получават нещата аз съм виждал доста раздути МДФ и то такива за баня.А пък и не излиза ли доста скъпо така направата не един шкаф (шлайфане 3 пъти импрегнант шлайфане грунд шлайфане боя),а ПВЦ (шлайф,грунд шлайф боя) или нещо от сорта не съм запознат много.
bikerider_ - специалист
Зависи какъв е бюджета, но има и решения като акрилен камък HI-MACS, които нито се налага да се импрегнират, нито да се боядисват, нито се протриват после по ръбовете. Дори да се издраска се полира и се връща към първоначалния си блясък. Няма да се издуе от влагата, нито да мухляса някоя сглобка, понеже просто не попива влага и за разлика от MDF може да се термоформова, закръгля, фрезова, лепи се безшевно (сглобките не се личат, става като монолитно) и т.н., т.е. да не са само опасно кубични и с остри ръбове формите в хлъзгавата баня... :-D

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
als
За да не повдигам нова тема ще събудя стара
Имам блиндирана входна врата на къща с мдф покритие. За 15-20 години външния мдф (фурнирован)започна да се понадува - по-специално фурнира в основата (там където се наранява и мокри). Та идеята ми е да го отлепя и сменя с нов мдф. Живея край морето и считам, че трябва да се импрегнира, боядиса и т.н като за баня + UV защита.
Тани, технологията на описаната от теб технология предполагам ще стане или има и по-добро?
kozl - майстор
Предлагам като вариант HPL плоскости за окачени фасади. Скъпи са, но са водоустойчиви.
Тани - модератор
Е, защо да не стане? Обаче го импрегнирай и от вътрешната страна.

Тема "Мебели за баня от MDF с полиестърно покритие?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: